(про залишення без руху подання)
07 жовтня 2015 року Житомир Справа № 806/4966/15
Категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Сичова О.П. , розглянувши подання Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України в Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення 1899,76 грн.,-
Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби України в Житомирській області звернулася до суду з поданням до ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом в сумі1899,76 грн.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів щодо стягнення коштів за податковим боргом здійснюється на підставі подання таких органів.
Суд зазначає, що порядок звернення із таким поданням має певні особливості, встановлені ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та в іншій частині на нього розповсюджуються загальні правила адміністративного судочинства, встановлені Кодексом.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Таким чином, перелік документів, що повинні додаватися не є вичерпним.
Враховуючи зазначене, недоліком подання є також недотримання вимоги ч.3 ст.106 КАС України в частині надання документу про сплату судового збору, виконання якої не суперечить особливостям, встановленим ст.183-3 КАС України.
Згідно із Законом України "Про судовий збір" (Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (ст.1)
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст.2).
Об'єктами справляння судового збору є, в тому числі, позовна заява та інша заява, передбачена процесуальним законодавством (абз.1 ч.1 ст.3 Закону).
При цьому законодавцем у частині 2 ст. 3 та ст.5 Закону України "Про судовий збір" передбачено випадки, коли судовий збір не справляється та пільги щодо сплати судового збору. Однак, з вказаних норм, як і зі змісту ст.183-3 КАС України не вбачається, що заявник звільняється від сплати судового збору при зверненні до суду із поданням.
Заявником всупереч вимогам Закону України "Про судовий збір" та п.5 ч.3 ст.183-3 КАС України, до подання не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Із змісту подання та його прохальної частини випливає, що контролюючим органом стягується податковий борг в сумі 1899,76 грн, а отже має майновий характер.
Пунктом 6 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
В той же час, суд вважає за необхідне зазначити, що в даному випадку подання майнового характеру з метою справляння з нього судового збору та застосування норм Закону України "Про судовий збір" за змістом п.6 ч.1 ст.3 КАС України прирівнюється до позову майнового характеру, оскільки є зверненням контролюючого органу на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.
Враховуючи викладене, заявнику належить сплатити судовий збір в сумі 1218,00 грн, надавши до суду відповідний підтверджуючий документ.
Згідно з ч.4 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі недотримання вимог частини третьої статті 183-3, суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
За таких обставин подання підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.183-3 КАС України, суддя, -
Подання Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України в Житомирській області залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 09:00 08 жовтня 2015 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, подання буде повернуто заявнику .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Сичова