17 січня 2015 року Житомир Справа № 0670/1529/11
Категорія 10.3.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сичової О.П.
розглянувши у порядку письмового провадження заяву Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про роз'яснення ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2013 року по адміністративній справі за позовом Овруцької міської ради Житомирської області до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести нарахування.
Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить роз'яснити порядок виконання ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 12.11.2013 року в частині стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на користь Овруцької міської ради Житомирської області нараховані та невиплачені кошти в сумі 137834,60 грн. шляхом списання (стягнення) з рахунку Державної казначейської служби України, який відкритий за бюджетною програмою 3504040 "Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державною".
Представник заявника в судове засідання не прибув. Про час, дату та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином.
Представник позивача в судове засідання не прибув. Про час, дату та місце розгляду заяви був повдомлений належним чином.
Оскільки немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі сторони, які беруть участь у справі, суд відповідно до ч.6 ст.128 КАС України розглядає дане подання у письмовому провадженні.
Дослідивши надані документи та матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації слід відмовити з огляду на наступне.
Встановлено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 23 червня 2011 року позов Овруцької міської ради Житомирської області задоволено, визнано протиправною відмову управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації у прийнятті розрахункових документів від Овруцької міської ради по нарахованих коштах за ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти від Овруцької міської ради розрахункові документи по нарахованих за постановами суду ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 за ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з відповідними нарахуваннями та платежами, в сумі 137834,30 грн. та провести виплату вказаних коштів.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2013 року, подання відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області про зміну способу і порядку виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 23.06.2011 року у справі №0670/1529/11 задоволено. Змінено спосіб та порядок виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 23.06.2011 року у справі №0670/1529/11 про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти від Овруцької міської ради розрахункові документи по нарахованих за постановами суду ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 за ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з відповідними нарахуваннями та платежами, в сумі 137834,30 грн. та провести виплату вказаних коштів на стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на користь Овруцької міської ради нараховані та невиплачені кошти в сумі 137834,30 грн.
В свої заяві Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації посилаєтся на те. що виконання даної ухвали суду призведе до блокування роботи управління та до нецільового використання коштів Державного бюджету. Також посилається на те, що Законами України "Про державний бюджет України на 2013-2014 рік" на виконання рішень суду затверджено бюджетні призначення за бюджетною програмою 3504040 "Забезпечення виконання рішень суду,що гарантовані державою", розпорядником коштів за якою є Державна казначейська служба України.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Дана норма передбачає підстави для роз'яснення судового рішення.
Отже, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом.
Також роз'яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для осіб, що будуть здійснювати його виконання. Тобто, це стосується випадків, коли судом недотримані вимоги ясності, визначеності судового рішення. Невизначеність судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та виконання.
Ухвала Житомирського окружного адміністративного суду від 12.11.2013 року роз'яснення не потребує, її резулютивна частина є чіткою за змістом та зрозумілою, як для осіб, стосовно яких вона ухвалена, так і для осіб, хто буде здійснювати її виконання, оскільки не містить жодних положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо її розуміння, оскільки вона змінює спосіб і порядок виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 23.06.2011 року у справі №0670/1529/11 на стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на користь Овруцької міської ради нараховані та невиплачені кошти в сумі 137834,30 грн. Тобто, у вказаній ухвалі міститься визначений розмір нарахованих та невиплачених кошті, що підлягає виплаті позивачу, її резолютивна частина не припускає кількох варіантів тлумачення.
За таких обставин, ухвала Житомирського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2013 року по даній справі роз'яснення не потребує.
Керуючись ст. ст. 128, 165,170 КАС України, суд -
В задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про роз'яснення ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2013 року оп справі №0670/1529/11 відмовити..
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Сичова