Бобровицький районний суд Чернігівської області
м. Бобровиця, вул. Незалежності, 47, 17400, (04632) 2-50-38
Іменем України
20 травня 2013 р.
Бобровицький районний суд Чернігівської області в складі головуючого - судді Бойко В.І. при секретарі- Чухіній О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бобровиця цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Бобровицької міської Ради про визнання права власності на нерухоме майно, -
Позивачка в своїй позовній заяві просить визнати за нею право власності на земельні ділянки загальною площею 4, 69 га. згідно державного акта ЧН № 003937, виданого- 01 грудня 2004 року , грошовою оцінкою 83970 грн., що знаходяться на території Бобровицької міської ради Чернігівської області, як такі що перейшли по праву спадкування за законом після смерті 27.09.2008 року ОСОБА_2 Свої вимоги обґрунтовує тим, що 27 вересня 2008 року померла її рідна сестра ОСОБА_2, яка постійно проживала та була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті відкрилась спадщина, до якої ввійшли вищезазначені земельні ділянки . Фактично вона прийняла спадщину за законом після смерті сестри, що виразилось в подачі до Бобровицької державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Однак оформити спадкові земельні ділянки належним чином виявилось неможливим, у зв»язку з тим, що оригінали державних актів втрачені по невідомим їй причинам , а отримання дублікатів неможливе, так як згідно відповіді Держкомзему в Бобровицькому районі, державні акти на померлих не видаються. Тому, вона вимушена звернутись до суду з позовною заявою для встановлення своїх спадкових прав на земельні ділянки.
Позивачка в заяві до суду просить справу розглянути у його відсутність, позовні вимоги визнає та просить їх задовольнити.
Відповідач -Бобровицька міська рада до суду не з»явилась , в заяві до суду просять справу розглянути у відсутність представника , вказавши , що позовні вимоги позивачки визнає і не заперечує проти їх задоволення .
Дослідивши всі матеріали справи, оцінюючи наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному і об»єктивному дослідженні, та керуючись законом суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав: відповідно до свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 померла 27.09.2008 року (а.с.4). Згідно довідки Бобровицької міської ради, вона постійно проживала та була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.8). Згідно копії Державного акту ЧН № 003937, виданого 01.12.2004 року, вбачається, що власником земельних ділянок загальною площею 4,69 га., кадастровий № 7420610100:10:001:0033 , № 7420610100:10:000:0033, цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розтапюваці на території Бобровицької мінської ради Чернігівської області , є ОСОБА_2, на підставі свідоцтва про право на спадщину АЕІ № 777578 від 20.02.2002 р. (а.с.10).
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок станом на 2013 рік становить - 83970 гривень (а.с.11). Оригінали державних актів на вказані земельні ділянки втрачені, та вважаються недійсними, що підтверджується оголошенням в пресі, а отримання дублікату неможливе у зв»язку зі смертю власника , відповідно до довідки відділу Держкомзему (а.с. 9);
Родинні відносини позивачки зі спадкодавцем підтверджуються свідоцтвами про народження ( а.с. 5-6).
Згідно довідки Бобровицької нотаріальної контори, із заявою про прийняття спадщини за законом, після смерті 13.10.2009 року ОСОБА_2 звернулась її сестра ОСОБА_1 (а.с.23).
За таких обставин , суд вважає, що позов ґрунтується на законі ,а тому вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 346 ч. 1 ,1261, 1268 ЦК України ,ст.ст. 10,11,60,61, 209. 212-215,218 ЦПК України-,
Позовні вимоги ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Бобровицької міської Ради про визнання права власності на нерухоме майно, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельні ділянки загальною площею 4, 69 га. , кадастровий № 7420610100:10:001:0033 , № 7420610100:10:000:0033,згідно державного акта ЧН № 003937, виданого 01 грудня 2004 року , грошовою оцінкою 83970 грн., що знаходяться на території Бобровицької міської ради Чернігівської області, як такі що перейшли по праву спадкування за законом після смерті 27.09.2008 року ОСОБА_2 .
На рішення сторонами може бути подано до Чернігівського апеляційного суду через Бобровицький райсуд апеляційну скаргу протягом десяти днів після проголошення рішення, а особами , які були в судовому засіданні і не були присутні при оголошенні рішення суду, протягом десяти днів після отримання копії рішення.
Суддя