про залишення заяви без руху
15 березня 2016 року Справа № 803/1078/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
судді Смокович В.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку заяву Турійського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про роз'яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Турійського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про зобов'язання вчинити дії,
14 березня 2016 року Турійський районний відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області звернувся до суду з заявою про роз'яснення судового рішення по справі № 803/1078/14 за позовом ОСОБА_1 до Турійського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про зобов'язання вчинити дії.
Згідно зі статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 року 928-VIII станом на 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378 грн.
Із змісту заяви Турійського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 09 березня 2016 року № 3896 неможливо встановити із яких правових підстав звернувся заявник, оскільки в резолютивній частині зазначено прохання роз'яснити постанову Волинського окружного адміністративного суду, з обґрунтування заявленої заяви убачається посилання на статтю 168 Кодексу адміністративного судочинства України як ухвалення додаткового судового рішення, а з назви заяви трактується про встановлення способу виконання постанови суду (т. 3, а. с. 46-47). Відтак, суду є незрозумілим, що саме просить заявник.
Дана обставина впливає на сплату чи звільнення від сплати суми судового збору.
Згідно підпункту 6 пункту 3 частини другої статті 4 даного Закону передбачено, що за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлена ставка - 0,3 розміру мінімальної заробітної плати (1 378 грн. х 0,3 = 413 грн. 40 коп.).
Суд вважає за необхідне зазначити, що заява про встановлення способу виконання постанови суду регламентована статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до резолютивної (прохальної) частини заяви про роз'яснення судового рішення регламентована статтею 170 Кодексу адміністративного судочинства України, за подання до суду якої судовий збір не справляється. З обґрунтувань поданої заяви убачається, що заявник керується статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої суд ухвалює додаткове судове рішення, за звернення до суду з такою вимогою від сплати судового збору Турійський районний відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області звільнений.
Відтак, заявнику у справі необхідно конкретизувати подану заяву з чітким визначенням правових підстав звернення з вказаною заявою.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, у якій зазначаються недоліки заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, її слід залишити без руху, надавши Турійському районному відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області строк, достатній для усунення недоліків, - до 23 березня 2016 року. Заявнику у цей строк слід усунути зазначені недоліки заяви шляхом уточнення правових підстав звернення до суду з зазначеною заявою.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву Турійського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про роз'яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Турійського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати Турійському районному відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області строк для усунення недоліків до 23 березня 2016 року шляхом уточнення правових підстав звернення до суду з зазначеною заявою.
Роз'яснити Турійському районному відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, у разі уточнення поданої заяви у відповідності до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення) потрібно сплатити судовий збір в розмірі 413 грн. 40 коп. та подати до суду доказів його сплати в оригіналі.
Роз'яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.І.Смокович