09 лютого 2016 р. Справа № 804/7/16
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіКононенко О. В.
при секретаріТонояні А.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» до Головного інспектора будівельного нагляду відділу за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у у Дніпропетровській області Гордієвич І.Л. про скасування постанови та припису, -
05.01.2016 року Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Дніпрообленерго» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Гордієвич І.Л., в якому позивач просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Гордієвич ІЛ. № 33/3399 від 08.12.2015 року про накладення на Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Дніпрообленерго» штрафу у розмірі 24 804,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;
- визнати протиправною та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Гордієвич ІЛ. № від 19.11.2015 року про зупинення експлуатації кабельної лінії 0,4 кВ від ТП-879 до ВРЩ - 0,4 кВ нежитлового приміщення за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 59.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідачем безпідставно при проведені перевірки зроблено висновок про прокладання нової кабельної лінії, а не реконструкції існуючої кабельної лінії, тому припис від 19.11.2015 року та постанова № 33/3399 від 08.12.2015 року підлягає скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні просив позов задовольнити, підтримавши заявлені вимоги.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає необхідним задовольнити позов з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Рішенням Дніпропетровської обласної ради № 160-8/VI від 12.08.2011 року «Про доповнення переліку об'єктів комунального майна, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області об'єктами електропостачання» було доповнено перелік зокрема, об'єктом ТП 879 - житловий будинок по пр. Кірова , 59 (ААШВ 3х120, 0,17 км), закріплено об'єкти за Обласним комунальним підприємством «Електромережі-Південне» на праві господарського відання та вирішено питання про їх продаж.
25.07.2013 року між позивачем та Обласним комунальним підприємством «Електромережі-Південне» було укладено договір № 699 купівлі-продажу майна вказаного у додатку № 1.
Згідно пункту 22 Додатку № 1 до договору № 699 від 25.07.2013 року продана також, кабельна лінія ТП 879 - житловий будинок по пр. Кірова, 59 (ААШВ 3х120, 0,17 км).
На виконання технічних умов № 01-06-13-549 та договору приєднання електроустановок до електричних мереж № 14008-00/549 від 27.06.2013 року було розроблено робочий проект та здійснено реконструкцію існуючої КЛ 0,4 кВ від ТП -879 до ВРЩ-0,4 кВ нежитлового приміщення в м. Дніпропетровську по пр. Кірова, 59.
У період з 11.11.2015 року по 17.11.2015 року Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області була проведена позапланова перевірка дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил.
За результатами якої 19.11.2015 року було складено акт, у яком зазначено, що встановлено порушення в декларації про початок виконання будівельних робіт від 06.07.2015 року № ДП 081151870244 Публічним акціонерним товариством «ДТЕК Дніпрообленерго» у розділі земельна ділянка використовується для будівництва на підставі зазначено, що згідно пункту 4 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що є недостовірними даними оскільки, для прокладання нової кабельної лінії необхідно зазначити документ на підставі якого земельна ділянка використовується для будівництва, та є порушенням ч. 8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
На підставі зазначеного акта 19.11.2015 року складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та припис про усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, в якому містилась вимога у термін з 19.11.2015 року зупинити експлуатацію кабельної лінії 0,4 кВ від ТП879 до ВРЩ - 0,4 кВ нежитлового приміщення за адресою м.Дніпропетровськ, пр.Кірова, 59, прим. 199 а, 201, до введення в експлуатацію згідно вимог чинного законодавства.
08.12.2015 рок відбувся розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», за результатами якої прийнято постанову № 33/3399 про накладення штрафу за невиконання припису у розмірі 24804 грн.
Вирішуючи спір суд зазначає, що підставою для складення припису від 19.11.2015 року стало те, що він декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 03.11.2015 року № ДП 141153071660 у пункті 13 зазначено - згідно пункту 4 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що на думку відповідача є недостовірними даними оскільки, як вважає відповідач було проведено не реконструкцію, а прокладання нової кабельної лінії, тому позивач повинен був зазначити документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
Відповідно до вимог частини 4 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, реконструкція або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а також комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду і нове будівництво об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
Як вбачається із наданих позивачем документів, зокрема, додатку № 1 до договору № 699 від 25.07.2013 року кабельна лінія ТП 879 - житловий будинок по пр. Кірова, 59 (ААШВ 3х120, 0,17 км) та топо-геодезичної зйомки № 11938 на підготовки декларації про початок виконання будівельних робіт, об'єкт - кабельна лінія ТП 879 - житловий будинок по пр. Кірова, 59 (ААШВ 3х120, 0,17 км) існувала, тому позивач мав всі підстави проводити її реконструкцію.
Щодо твердження відповідача про те, що позивачем було здійснено прокладання нової лінії, то суд зазначає, що до акта перевірки не надано жодних доказів прокладання нової кабельної лінії по пр. Кірова, 59 та в судовому засідання не надано доказів таких робіт.
Крім того, відповідно до статті 19 Конституції україни органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За таких обставин суд дійшов висновку, що висновок відповідача про необхідність зазначення в декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 03.11.2015 року № ДП 141153071660 про прокладання нової кабельної лінії та необхідності зазначення документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою не підтверджується належними доказами, тому припис про зупинення експлуатації від 19.11.2015 року та постанова № 33/3399 від 08.12.2015 року прийнята за невиконання цього припису є протиправними та підлягають скасуванню.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» до Головного інспектора будівельного нагляду відділу за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Гордієвич І.Л. про скасування постанови та припису задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Гордієвич І.Л. 08.12.2015 року № 33/3399 від про накладення на Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Дніпрообленерго» штрафу у розмірі 24 804,00 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Визнати протиправним та скасувати припис головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Гордієвич І.Л. від 19.11.2015 року про зупинення експлуатації кабельної лінії кабельної лінії 0,4 кВ від ТП-879 до ВРЩ - 0,4 кВ нежитлового приміщення за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 59.
Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» судовий збір у розмірі 2596 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 12 лютого 2016 року
Суддя О.В. Кононенко