Ухвала від 10.03.2016 по справі 913/174/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

10 березня 2016 року Справа № 913/174/15

Провадження №17/913/174/15

За позовом Міністерства дорожнього господарства і транспорту Челябінської області , м. Челябінськ, Російська Федерація

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Латєст”, м. Сєвєродонецьк Луганської області

третя особа - Обласне державне унітарне підприємство “Челябінскавтодор”, м. Челябінськ, Російська Федерація

про стягнення 7162 руб.

Суддя Фонова О.С.

ВСТАНОВИВ:

04.02.2016 до канцелярії господарського суду надійшло судове доручення про вручення документа Арбітражного суду Челябінської області по справі № А76-24040/2015.

Протоколом автоматичного розподілу від 04.02.2016 вищевказане доручення було передано на розгляд судді Фоновій О.С. та присвоєно єдиний унікальний номер судової справи № 913/174/15.

Згідно вищевказаного доручення Арбітражний суд Челябінської області просить господарський суд Луганської області вручити Товариству з обмеженою відповідальністю “Латєст” наступні документи:

- ухвалу Арбітражного суду Челябінської області від 19.01.2016 у справі № А76-24040/2015;

- повідомлення про призначення попереднього судового засідання.

Відповідно до ст. 5 Угоди “Про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності”, ратифікованої ВР України 20.03.1992 (далі - Угода), компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу.

Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб.

При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави.

При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

Відповідно до ч.1 ст. 127 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), суди України виконують доручення іноземних судів щодо надання правової допомоги - вручення викликів до суду чи інших документів, допит сторін чи свідків, проведення експертизи чи огляду на місці, вчинення інших процесуальних дій, передані їм у порядку, встановленому міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено, - дипломатичними каналами.

Також, ч. 1 ст. 128 ГПК України визначено, що доручення іноземного суду про вручення виклику до суду чи інших документів виконується у судовому засіданні або уповноваженим працівником суду за місцем проживання (перебування, місцем роботи) фізичної особи чи місцезнаходженням юридичної особи.

В частині 2 ст. 128 ГПК України зазначено, що виклик до суду чи інші документи, що підлягають врученню за дорученням іноземного суду, вручаються особисто фізичній особі чи її представникові або представникові юридичної особи під розписку.

Представник відповідача у судові засіданні 22.02.2016 та 10.03.2016 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 11.02.2016 та від 01.03.2016 з відміткою про отримання за довіреністю громадянкою ОСОБА_1.

Згідно з ч. 6 ст. 128 ГПК України, у разі повторної неявки до суду без поважних причин особи, яку належним чином повідомлено про день, час та місце судового засідання, якій мають бути вручені виклик до суду чи інші документи за дорученням іноземного суду, такі документи вважаються врученими.

Частиною 7 ст. 128 ГПК України визначено, що доручення іноземного суду про вручення виклику до суду чи інших документів вважається виконаним у день, коли особа або її представник отримали такі документи чи відмовилися від їх отримання або якщо така особа чи її представник, яких належним чином повідомлено про день, час та місце судового засідання, на якому має бути вручено виклик до суду чи інші документи, без поважних причин не з'явилися до суду - у день такого судового засідання.

Відповідно до ч.8 ст. 128 ГПК України, виконання доручення іноземного суду про вручення виклику до суду чи інших документів підтверджується протоколом судового засідання, у якому зазначаються заяви чи повідомлення, зроблені особами у зв'язку з отриманням документів, а також підтвердженням про повідомлення особи про необхідність явки до суду для отримання документів та іншими документами, складеними чи отриманими в ході виконання доручення, які засвідчуються підписом судді та скріплюються гербовою печаткою.

Зважаючи на неявку відповідача у судові засіданні від 22.02.2016, 10.03.2016 та на те, що відповідач був повідомлений належним чином про день, час та місце судових засідань від 22.02.2016 та 10.03.2016, доручення Арбітражного суду Челябінської області про вручення ухвали Арбітражного суду Челябінської області від 19.01.2016 у справі № А76-24040/2015 та повідомлення про призначення попереднього судового засідання у справі № А76-24040/2015 є виконаним.

На підставі викладеного, керуючись ч. 6-7 ст. 128, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Доручення Арбітражного суду Челябінської області про вручення ухвали Арбітражного суду Челябінської області від 19.01.2016 у справі № А76-24040/2015 та повідомлення про призначення попереднього судового засідання у справі № А76-24040/2015 вважати виконаним.

Додаток (Арбітражному суду Челябінської області) на 2 аркушах.

Суддя О.С. Фонова

Попередній документ
56421677
Наступний документ
56421679
Інформація про рішення:
№ рішення: 56421678
№ справи: 913/174/15
Дата рішення: 10.03.2016
Дата публікації: 17.03.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Луганської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші спори