ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про скасування заходів реагування
02 березня 2016 року м. Київ № 826/22189/15
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву про скасування заходів реагування в адміністративній справі
за позовомГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві
до проПриватного акціонерного товариства "Міжнародний економічний комітет" застосування заходів реагування
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (надалі - позивач/ГУ ДСНС у м. Києві) до Приватного акціонерного товариства «Міжнародний економічний комітет» (надалі - відповідач/ПрАТ «Міжнародний економічний комітет»), в якому просить суд прийняти рішення, яким застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме:
ь Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи ПрАТ «Міжнародний економічний комітет» (код ЄДРПОУ 32523610), розташованого за адресою: вул. Г. Кірпи у Солом'янському районі м. Києва.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/22189/15 від 14.10.2015 р. адміністративний позов було задоволено в повному обсязі, застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи ПрАТ «МЕК», розташованого за адресою: вул. Г. Кірпи у Солом'янському районі м. Києва.
Водночас, через відділ документального обліку та контролю суду до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качура І.А. від відповідача надійшла заява про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду адміністративної справи №826/22189/15, до якої було додано документи, на підтвердження усунення порушень пожежного і техногенного законодавства, виявлених позивачем під час перевірки дотримання (виконання) ПрАТ «МЕК» вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту та зафіксованих а Акті перевірки №518.
Відповідно до ч.12 ст.1832 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України) особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п.5 ч.1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Згідно ч.13 ст.1832 КАС України заява про скасування заходів реагування підлягає розгляду та вирішеннюсуддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом п'яти днів з дня її отримання судом. Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви.
За результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
Розглянувши подану відповідачем заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, в порядку письмового провадження.
Разом з тим, розглянувши матеріали заяви, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що заява про скасування заходів реагування підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як вбачається зі змісту постанови Окружного адміністративного суду м. Києва №826/22189/15 від 14.10.2015 р., підставою для застосування до ПрАТ «МЕК» заходів реагування, стали висновки Акту перевірки №518, в якому позивачем були зафіксовані встановлені в ході здійснення планової перевірки дотримання відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту порушення, зокрема:
- розділ III п.2.37 ППБУ - шляхи евакуації на 1,2,3,4,5,6 поверсі захаращені матеріальними цінностями (меблями, оргтехнікою);
- розділ III п.2.37 ППБУ - на шляху евакуації на 1-му поверсі влаштовані пороги та турнікет;
- розділ III п.2.23 ППБУ - на шляху евакуації на 1-му поверсі влаштовано перепад висот понад 45 см, на якому відсутні сходи та огородження з поручнями в порушенні п.5.29 ДБН 1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва»;
- розділ III п.2.27 ППБУ - двері евакуаційних виходів на 1,2,3,4,5,6 поверсі офісної будівлі не обладнанні внутрішніми запорами, які відкриваються без ключа;
- розділ III. п.2.8 ППБУ - не надано підтверджуючі документи щодо відповідності килимових доріжок та іншого покриття підлоги, які повинні бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність згідно з ГОСТ 12.1.044- 89 «ССБТ. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения» та відповідати групам поширення полум'я РП1, РП2 згідно з ДСТУ БВ.2.7-70-98 «Будівельні матеріали. Метод випробування на розповсюдження полум'я», прокладених на шляхах евакуації в коридорах приміщень;
- розділ IV п.1.6 ППБУ - з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в приміщеннях будівлі на 2,3,4, поверсі не виконано за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;
- розділ IV п.1.8 ППБУ - допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж в офісних приміщеннях на 1,2,3,4,5 поверсі;
- розділ IV п.1.17 ППБУ - Електричні розетки (вимикачі) на 1,2,3,4,5 поверсі встановлені на горючій основі без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, який би виступав за габарити апарата не менше ніж на 1 см з кожного боку;
- розділ IV п.1.18 ППБУ Допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи та їх експлуатація зі знятими ковпаками (розсіювачами) на 2,3,4, поверсі;
- розділ IV п.1.12 ППБУ не надані акти проведення прихованих робіт по прокладанню електропроводів за підвісними стелями в офісних приміщеннях;
- розділ III п.2.12 ППБУ допускається захаращення електрощитової на 2-му поверсі сторонніми предметами;
- розділ III п.2.3 ППБУ приміщення електрощитової на 2-му поверсі не відділено протипожежними дверима відповідно до вимог ДБН В. 1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва»;
- розділ V п.1.2 ППБУ - офісні приміщення не обладнанні системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей відповідно ДБН В.2.5.-56:2014 «Системи протипожежного захисту»;
- розділ V п.1.2 ППБУ - коридори які не мають природного освітлення не обладнані спеціальною системою димовидалення відповідно п.10.2.4. ДБН 13.2.5.-56:2014 «Системи протипожежного захисту»;
- розділ V п.3.17 ППБУ - не здійснено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до Правил експлуатації вогнегасників;
- розділ V п.2.1.5 ППБУ - не проведено випробування внутрішнього протипожежного водопостачання на тиск та витрату води;
- розділ V п.2.3.4 ППБУ - не надано підтверджуючих матеріалів щодо проведення щомісячних перевірок пожежних насосів. Не надано журнал перевірки надійності переведення пожежних насосів з основного на резервне електропостачання;
- розділ V п.2.2.3 ППБУ - пожежні кран-комплект не доукомплектовані пожежними рукавами однакового з ними діаметра та стволами, а також важелями для полегшення відкривання вентиля;
- розділ V п.2.2.4 ППБУ - пожежні рукава не складені в «гармошку» або подвійну скатку, не приєднані до крана та ствола. Не проводилось їх (не рідше одного разу на 6 місяців) розгортання та згортання;
- розділ II. п.10 ППБУ - для працівників охорони (сторожів, вахтерів, вартових) не розроблено інструкцію, в якій визначено їхні обов'язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту, а також указано, хто з посадових осіб об'єкта має бути викликаний у нічний час у разі пожежі;
- розділ II п.16 ППБУ - не надано підтверджуючих матеріалів проходження посадовими особами навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки;
- розділ III п.1.19 ППБУ - керівником не визначено спеціальні місця для куріння, які необхідно позначити відповідним знаком або написом;
- ст.57 п.2 Кодекс ЦЗУ - не надано декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єктів господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, а також позитивні висновки оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства.
Так, на підтвердження усунення порушень ПрАТ «МЕК» вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, відповідачем разом із заявою ро скасування заходів реагування було надано до суду договір підряду №БП/23/15 від 25.11.2015 р. укладеного з ТОВ «Вікторія» щодо виконання робіт, зокрема: по демонтажу турнікету на 1-му поверсі; обладнання дверей евакуаційних виходів на 1-6 поверхах внутрішніми запорами, які відкриваються без ключа; встановлення протипожежних дверей у приміщенні електрощитової на 2-му поверсі відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва»; обладнання офісних приміщень системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей відповідно ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»; обладнання коридорів спеціальною системою димовидалення відповідно п.10.2.4 ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».
В той же час, буди надані акти прийняття - передачі виконаних робіт відповідно до Договору підряду №БП/23/15 від 25.11.2015 р., рахунки -фактури; видаткові накладні; копію паспорту випробування стекло текстоліту марки СТЕФ - 1 ГОСТ 12652-74 №14/05 від 25.10.2014 р.; акти огляду прихованих робіт; фотокартки.
Розглянувши вищевказані документи, суд дійшов висновку щодо повного усунення ПрАТ «МЕК» порушень вимог пожежного і техногенного законодавства, що були зафіксовані позивачем в Акті перевірки №518.
Відповідно до ч.12 ст.1832 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п.5 ч.1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що відповідачем у повному обсязі було усунуто порушення пожежного і техногенного законодавства, на підставі яких постановою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/22189/15 від 14.10.2015 р. були вжиті заходи реагування, суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування заходів реагування у вигляді повного зупинення подальшої роботи ПрАТ «МЕК» за адресою: вул. Г. Кірпи у Солом'янському районі м. Києва.
Керуючись ст.ст.160, 165, 1832 КАС України, суд -
1. Заяву Приватного акціонерного товариства «Міжнародний економічний комітет» про скасування заходів реагування - задовольнити.
2. Скасувати заходи реагування застосовані до Приватного акціонерного товариства «Міжнародний економічний комітет» відповідно до постанови Окружного адміністративного суду м. Києві №826/22189/15 від 14.10.2015 р.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Качур