ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
25 лютого 2016 року м. Київ № 826/25862/15
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Келеберди В.І., розглянувши у письмовому провадженні питання щодо наявності підстави для передачі в частині позовних вимог за підсудністю справи
за позовом ОСОБА_1
до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області
про визнання незаконним та скасування припису №С-1205-1, постанови №А-2605/5 від 26.05.2015, зобов"язання вчинити дії
Ухвалою від 25.02.2016 прийнято провадження у справі № 826/25862/15 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про скасування припису та постанови.
Судом встановлено, що предметом вирішення справи є припис від 12.05.2015 № С-1205/1 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та постанова від 26.05.2015 № А-2605/5 по справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Отже, справа № 826/25826/15 в частині позовних вимог про скасування постанови від 26.05.2015 № А-2605/5 по справі про адміністративне правопорушення предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно ч. 1 ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Зі змісту постанови від 26.05.2015 № А-2605/5 вбачається, що адміністративне правопорушення вчинено за адресою: Київська область Бородянський район, смт Бородянка, вул. Леніна, 417. Отже, справа в частині позову про скасування постанови від 26.05.2015 № А-2605/5 по справі про адміністративне правопорушення підляже вирішенню Бородянський районним судом Київської області.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Частиною 4 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Враховуючи, що відкрито провадження у справі в частині позовних вимог, які підсудні іншому суду, суд вбачає наявним підстави для передачі справи № 826/25862/15 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області в частині позовних вимог про скасування постанови від 26.05.2015 № А-2605/5 по справі про адміністративне правопорушення до Бородянського районного суду Київської області.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 18, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Передати на розгляд до Бородянського районного суду Київської області справу № 826/25862/15 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області в частині позовних вимог про скасування постанови від 26.05.2015 № А-2605/5.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Келеберда