Ухвала від 03.03.2016 по справі 815/898/16

Справа № 815/898/16

УХВАЛА

03 березня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Одеської обласної державної адміністрації до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, Одеської митниці Державної фіскальної служби про скасування наказів № 202/42 від 16.12.2014р., № 916/362 від 30.07.2015р.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Одеської обласної державної адміністрації до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, Одеської митниці Державної фіскальної служби про скасування наказів № 202/42 від 16.12.2014р., № 916/362 від 30.07.2015р.

Згідно п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами ст.ст. 105, 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, поштова адреса, номер засобу зв'язку та адреса електронної пошти сторін, якщо такі є, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач просить:

скасувати наказ Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в Одеській області та Одеської митниці Державної фіскальної служби № 202/42 від 16.12.2014р. «Про відпрацювання експортних поставок товару «горіх волоський»;

скасувати наказ Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в Одеській області та Одеської митниці Державної фіскальної служби № 916/362 від 30.07.2015р. «Про відпрацювання експортних операцій продуктів рослинного походження та олії соняшникової».

З наведеного вбачається, що оскаржувані накази прийнято 16.12.2014р. та 30.07.2015р., а з даним адміністративним позовом позивач звернувся лише 02.03.2016р., тобто з пропуском встановленого законом строку звернення до суду, не надаючи при цьому клопотання про поновлення строку звернення до суду.

При цьому, в адміністративному позові позивач вказує, що Одеській обласній державній адміністрації під час проведення спільної наради 01.02.2016р. стало відомо про дію наказів Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в Одеській області та Одеської митниці Державної фіскальної служби №202/42 від 16.12.2014р. та № 916/362 від 30.07.2015р.

Таким чином, позовні вимоги Одеської обласної державної адміністрації заявлено з пропуском строку звернення до суду, заявником не заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду, не наведено причин та не надано доказів на підтвердження наявності причин, що перешкоджали своєчасному зверненню до суду. Крім того, позивачем не зазначено які саме права Одеської обласної державної адміністрації порушено зазначеними наказами.

Відповідно до ч. 2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. При цьому, жодних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, до суду не надано.

Згідно ч.3 ст.106 КАС України, серед іншого, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем належить сплачувати 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Враховуючи, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, останнім не надано доказів про сплату судового збору за кожну із заявлених позовних вимог у встановленому законом розмірі, суд дійшов висновку, що позов Одеської обласної державної адміністрації подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.

Згідно ст.108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, з метою забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи протягом розумного строку, адміністративний позов Одеської обласної державної адміністрації повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків, шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду належно оформленого адміністративного позову, зокрема із зазначенням обставин, що перешкоджали своєчасному зверненню до суду; надання доказів сплати судового збору за кожну із заявлених позовних вимог у встановленому законодавством розмірі та доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Одеської обласної державної адміністрації до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, Одеської митниці Державної фіскальної служби про скасування наказів № 202/42 від 16.12.2014р., № 916/362 від 30.07.2015р., - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - до 11 березня 2016 року.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Г.П. Самойлюк