Справа № 523/16807/15-к
Провадження №1-кп/523/245/16
11.02.2016
Суворовський районний суд м. Одеси під головуванням судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Одеської міської прокуратури №4 ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 та його захисника - адвоката ОСОБА_5 , у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду під час підготовчого судового засідання кримінального провадження №12015160490003842 відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України
В підготовчому судовому засіданні, обвинуваченим було надано довідку №22-01/166 від 04.02.2016 року виданої В.о. головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лікарні №1, відповідно до якої ОСОБА_4 знаходився на стаціонарному лікуванні в відділенні МОПЛ №1 з 25.12.2015 року по 07.02.2016 року з діагнозом «Зміна особистості та поведінки внаслідок органічного ураження ЦНС (ЧМТ, інтоксикація). Психоорганічний синдром.
Прокурор в підготовчому судовому засіданні заявив клопотання про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи посилаючись на те, що обвинувачений перебував на стаціонарному лікуванні в психіатричній лікарні та відомостей про його видужання не має.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 , проти задоволення клопотання прокурора заперечували в повному обсязі посилаючись на те, що дане клопотання заявлено передчасно. Крім того зазначили, про можливість проведення підготовчого судового засідання при наявності вказаних обставин, а саме лікування обвинуваченого в психіатричній лікарні.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає за необхідним клопотання прокурора задовольнити та призначити стаціонарну судово-психіатричну експертизу, оскільки можливість наявності психічного розладу у обвинуваченого є безумовною підставою яка перешкоджає здійсненню кримінального провадження відносно нього.
На підставі вищевикладеного, відповідно до ч.2 ст.332, ст.509 КПК України суд вважає необхідним доручити експертам КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я» проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи стосовно обвинуваченого.
Керуючись ст.ст.332,509 КПК України, суд,
ухвалив:
1. Клопотання прокурора - задовольнити.
2. Призначити в даному кримінальному провадженні стаціонарну судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити судовим експертам КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я», яких попередити про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст.384, 385 КК України.
3. На вирішення експертів поставити наступні питання:
3.1. Чи страждає ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 під час можливого вчинення інкримінованих йому діянь психічним захворюванням або розладом психічної діяльності, внаслідок яких він не мав змоги в цей час усвідомлювати свої дії та керувати ними?
3.2. Чи страждає ОСОБА_4 в даний час психічним захворюванням або розладом психічної діяльності, внаслідок яких він не має змоги усвідомлювати свої дії та керувати ними? Якщо так, то з якого періоду це сталося?
3.3. Чи потребує ОСОБА_4 застосування примусових заходів медичного характеру, та яких саме?
4. Помістити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я» для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи. Виконання ухвали в цій частині доручити начальнику Суворовського ВП в м. Одесі ГУНВ В Одеській області.
5. Для належного проведення експертизи:
5.1. Зобов'язати головного лікаря Миколаївська обласна психіатрична лікарня №1 надати медичну документацію стаціонарного хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , можливим місцем зберігання якої є приміщення лікарні за адресою: м. Миколаїв, вул. Володарського 4, до КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я».
5.2. Зобов'язати прокурора Суворовського району м. Одеси надати до КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я» матеріали досудового розслідування (кримінальне провадження №12015160490003842).
6. Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Одеської міської прокуратури №4.
7. Отриманий експертний висновок відкрити сторонам обвинувачення та захисту в порядку ст.290 КПК України.
8. Відкласти підготовче судове засідання до часу отримання експертного висновку.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення стосовно неї можуть бути викладені в апеляційній скарзі на остаточне прийняте судове рішення у провадженні
Суддя ОСОБА_1