Ухвала від 24.02.2016 по справі К/9991/18454/12-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2016 року м. Київ К/9991/18454/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України

в складі: головуючий - Стародуб О.П.,

судді - Кочан В.М., Пасічник С.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 02.02.2011р. та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2011р. у справі за його позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання протиправними дії щодо виключення з його грошового забезпечення встановлених раніше надбавок: 100% надбавки, 50% доплати від належної пенсії, 50% надбавки за особливі умови служби, 15% надбавки за службу у слідчому підрозділі, зменшення премії з 33,3% до 10%, зобов'язання включити зазначені надбавки до його грошового забезпечення та збільшити розмір премії до 33,3%, здійснити перерахунок його пенсії з 01.01.2008р., з урахуванням цих видів грошового забезпечення та з урахуванням посадового окладу у 850 грн., окладу за військове звання у розмірі 125 грн., 40% надбавки за вислугу років, 10% надбавки за роботу з таємними носіями, 53% надбавки за виконання особливо важливих завдань, здійснити виплату різниці між фактично отриманою пенсією та перерахованою пенсією, здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини доходів та зобов'язання включити до його грошового забезпечення надбавку замість продовольчого пайку у розмірі 39,99 грн. та провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням цієї надбавки з 09.12.1999р.

Постановою Токмацького районного суду Запорізької області від 02.02.2011р., яка залишена без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2011р., у задоволенні позову відмовлено.

З такими рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій не погодився позивач, подав касаційну скаргу, в якій посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Просить скасувати ухвалені судами рішення та прийняти нове про задоволення позову.

Заслухавши доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та касаційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Так, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Постановою КМ України від 13.02.2008р. №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», пунктом 5 якого встановлені складові грошового забезпечення військовослужбовців та їх розміри, які враховуються при перерахунку пенсії.

Відповідно до абзацу 4 цього пункту для перерахунку пенсій враховуються інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилась на пенсію.

Абзацом 5 цього пункту передбачено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.

Постановою КМ України від 07.11.2007р. № 1294 з 01.01.2008р. підвищено рівень грошового забезпечення військовослужбовців.

Судами встановлено, що позивачу з 09.12.1999р. призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ».

З 01.01.2008р. позивачу проведено перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою КМ України від 07.11.2007р. №1294.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції, з висновками якого погодився апеляційний суд, виходив з того, що на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, тобто на 01.01.2008р., додаткові види грошового забезпечення, які враховувались раніше, були скасовані на підставі Указу Президента України від 18.12.2007р. №1234/2007, а тому правові підстави для врахування їх при перерахунку пенсії згідно постанови КМ України від 07.11.2007р. №1294 відсутні.

Строк звернення до суду поновлено, оскільки причини його пропуску визнано поважними.

З такими висновками судів колегія суддів погоджується і вважає, що вони відповідають нормам матеріального та процесуального права та фактичним обставинам справи.

Мотиви та доводи, наведені у касаційній скарзі, висновки судів не спростовують і є безпідставними, оскільки перерахунок пенсії позивачу здійснений з дотриманням вимог чинного законодавства, в тому числі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанов КМ України від 13.02.2008р. №45 та від 07.11.2007р. №1294, а тому суди обґрунтовано дійшли висновку про відмову у задоволенні позову.

Посилання позивача в обгрунтування касаційної скарги на порушення відповідачем при перерахунку пенсії вимог статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» також є безпідставним і висновки судів не спростовує, оскільки перерахунок пенсії було здійснено у зв'язку із зміною розмірів грошового забезпечення та введенням додаткових видів грошового забезпечення відповідно до постанови КМ України від 07.11.2007р. № 1294.

Відповідно до частини першої статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що судами правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а судові рішення - без змін.

Керуючись статтями 210, 220, 220-1, 223, 224, 230, 231, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 02.02.2011р. та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2011р. у даній справі - без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку передбаченому главою 3 розділу IV КАС України.

Головуючий: О.П. Стародуб

Судді: В.М. Кочан

С.С. Пасічник