19 лютого 2016 року м. Київ К/800/4201/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Пилипчук Н.Г.
розглянувши касаційну скаргу Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.10.2011
та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.01.2016
у справі 2а-/0470/5492/11
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
про скасування податкових повідомлень-рішень, -
Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 16.02.2016 (згідно з відтиском поштового штемпелю на конверті) подала касаційну скаргу на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.10.2011 та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.01.2016 в межах строку, встановленого ч. 2 ст. 215 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною п'ятою статті 213 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
До касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору.
Суб'єкт владних повноважень не входить до переліку суб'єктів, передбаченого в статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги), звільнених від сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 3 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції Закону від 22.05.2015 № 484-VIII) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
До касаційної скарги додано клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги.
В обґрунтування вказаного клопотання відповідач посилається на те, що відсутність відповідних бюджетних асигнувань з Державного бюджету України позбавляє останнього можливості виконати вимоги положень ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України щодо сплати судового збору. В підтвердження вказаних обставин податковим органом надано копію тимчасового кошторису на І квартал 2016 року.
Суддя-доповідач не вбачає підстав для задоволення вказаного клопотання з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою повністю або частково звільнити від оплати судових витрат.
Наведені положення Кодексу адміністративного судочинства України кореспондують положенням ч. 2 ст. 8 Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Враховуючи наведене та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок Державного бюджету України, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору, суддя-доповідач вважає, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень, не є підставою для звільнення від такої сплати.
З огляду на викладене, касаційну скаргу необхідно залишити без руху, встановивши строк, протягом якого Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області має усунути вказані недоліки та надати/надіслати Вищому адміністративному суду України документ про сплату судового збору за подачу касаційної скарги у встановленому законом порядку та розмірі.
Керуючись ст. ст. 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.10.2011 та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.01.2016.
Касаційну скаргу Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області залишити без руху.
Встановити Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків до 21.03.2016.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г. Пилипчук