Постанова від 19.02.2016 по справі 759/929/16-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/929/16-п

пр. № 3/759/785/16

19 лютого 2016 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С., розглянувши матеріали, що надійшли з управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Києва, ІПН:НОМЕР_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ст. 124, КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Святошинського районного суду м. Києва з управління патрульної поліції в м. Києві надійшов адміністративний матеріал відносно гр. ОСОБА_2, згідно якого, остання 09.12.2015 року о 16 год.35 хв., в м. Києві на перехресті вул.. Жмеринська - вул. Г Космосу, 19 керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «Хюндай», державний номерний знак НОМЕР_2, не дотрималась безпечної дистанції та інтервалу до транспортного засобу - автомобіля марки «Хюндай», державний номерний знак НОМЕР_3, водій ОСОБА_3, та транспортного засобу - автомобіля марки «Мітсубісі», державний номерний знак НОМЕР_4, водій ОСОБА_4, що призвело до зіткнення та механічних пошкоджень зазначених транспортних засобів, чим порушила п. 13.1 Правил дорожнього руху.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

У судовому засіданні 19.02.2016 року, гр. ОСОБА_1, свою вину не визнала, та пояснила, що рухаючись зі швидкістю 30 км/год., ще здалеку побачила, що попереду стоїть автомобіль марки «Хюндай», державний номерний знак НОМЕР_3, чорного кольору з ввімкненим сигналом повороту ліворуч. Після чого вона, почала перестроюватись правіше, переконавшись, що інших автомобілів немає. Перестроївшись передньою частиною, вона раптом почула сильний удар в праве переднє колесо від автомобіля марки «Мітсубісі», державний номерний знак НОМЕР_4, сірого кольору, від чого її автомобіль відкинуло ліворуч, та після чого став не керований та в результаті здійснив зіткнення з автомобілем марки «Хюндай», державний номерний знак НОМЕР_3, після удару вона відпустила гальма і протягнула свій автомобіль ще декілька метрів, також пояснила, що дана ділянка дороги має одну смугу руху в одному напрямку, вважає, що автомобіль марки «Мітсубіші», державний номерний знак НОМЕР_4, намагався її обігнати із правої сторони.

Заслухавши пояснення гр. ОСОБА_1 співставивши їх зі схемою ДТП, поясненнями інших учасників дорожньої пригоди, суддя дійшов висновку, що в діях останньої вбачається порушення п. 13.1 Правил дорожнього руху та ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Відповідно до п. 13.1 Правил дорожнього руху водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Вина гр. ОСОБА_2 в повному обсязі підтверджується зібраними по справі доказами в їх сукупності та співставленні.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суддя вважає за необхідне гр. ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 124, 221, 245, 268, 283, 284, 285, 287-290, 294 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН:НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень 00 копійок, який стягнути на розрахунковий рахунок 31117149700001 банк ГУ ДКСУ в у м. Києві, МФО 820019, одержувач: ГУК в у м. Києві, код отримувача 37993783, адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, код платежу 21081300.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН:НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 275,60 грн. на рахунковий рахунок 31212206700009, банк ГУДКСУ в у м. Києві, МФО 820019, одержувач: УДКСУ у Святошинському районі, код отримувача 37962074, призначення платежу судовий збір за накладення адміністративного стягнення, код платежу 22030001.

Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Суддя А. Ключник