Постанова від 21.09.2015 по справі 804/11518/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2015 р. Справа № 804/11518/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді - Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП - Трейдер» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

26 серпня 2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП - Трейдер», в якому просить суд стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП-Трейдер» (код ЄДРПОУ 33808472) на користь держави в рахунок погашення податкового боргу:

- з податку на прибуток в сумі 22060,00 грн.;

- з податку на додану вартість 64951,70 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідач не виконав обов'язку щодо сплати податкових зобов'язань за узгодженими податковими зобов'язаннями з податку на прибуток приватних підприємств та податку на додану вартість. Податковою інспекцією було вжито всіх необхідних заходів щодо добровільного погашення відповідачем боргу перед бюджетом, але податковий борг до цього часу не сплачений.

Статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Ухвалою суду від 31.08.2015р. відкрито скорочене провадження у адміністративній справі №804/11518/15 та запропоновано відповідачу у 10-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів подати заперечення проти позову та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову.

Відповідачем, якому ухвала суду надсилалась у відповідності до вимог, встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, не виконано вимог ухвал суду, заперечень на позовну заяву та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову не подано.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у порядку скороченого провадження.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІП- Трейдер» (код ЄДРПОУ33808472) зареєстровано 25.10.2005 року як юридична особа за адресою: 49005, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, Жовтневий район, вул. Академіка Чекмарьова, б. 2, офіс 5, що підтверджується Витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до чинного законодавства відповідач є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом.

Положеннями ст. 36 Податкового кодексу України визначено суть податкового обов'язку, згідно положень якої податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств виник внаслідок:

-несплати самостійно визначеної суми податку на прибуток по декларації від 11.02.2015 року №9080625437 за 2014 рік із щомісячною оплатою в сумі 11030,00 грн.

Отже, загальна сума заборгованості з податку на прибуток приватних підприємств становить 22060,00 грн.

Податковий борг з податку на додану вартість виник внаслідок:

-несплати самостійно визначеної суми податку на додану вартість по декларації від 20.04.2015 року №9074149599 в розмірі 2926,00 грн.;

-несплати самостійно визначеної суми податку на додану вартість по декларації від27.03.2015 року №9152926449 в розмірі 75612,00 грн.;

16.03.2015 року податковим органом було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звідності з податку на додану вартість за січень 2015 року, за результатами якої складено акт №343/1501/33808472. На підставі акту перевірки від 16.03.2015 року №343/1501/33808472 винесено податкове повідомлення-рішення від 27.03.2015 року №0003351501, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем на суму 5600, грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 1400,00 грн. Податкове повідомлення-рішення було вручено ТОВ «ВІП-Трейд» 01.04.2015 року в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось відповідачем, а тому суми грошових зобов'язань є узгодженими.

Крім того, на підставі п.п. 129.1.1 ст. 129 ПК України ТОВ «ВІП-Трейдер» нараховано пеню у розмірі 4413,70 грн.

Таким чином, загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 64951, 70 грн. (7000,00 грн. + 2926,00 грн. - 25000,00 грн.(сплачено)+4413,70 грн. (пеня).

Згідно з пп.9.1.1, 9.1.3 п.9.1 ст.9 Податкового кодексу України податок на додану вартість та податок на прибуток належать до загальнодержавних податків.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 59.1 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

На підставі ст.59 Податкового Кодексу України позивачем сформовано податкову вимогу від 04.12.2014р. №3434-25, яка була отримана відповідачем 24.12.2014р., що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку , визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

На підставі п.4 ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена, суд зробив висновок, що позов підлягає задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП - Трейдер» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП-Трейдер» (код ЄДРПОУ 33808472) на користь держави в рахунок погашення податкового боргу:

- з податку на прибуток в сумі 22060,00 грн.;

- з податку на додану вартість 64951,70 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
55915550
Наступний документ
55915552
Інформація про рішення:
№ рішення: 55915551
№ справи: 804/11518/15
Дата рішення: 21.09.2015
Дата публікації: 24.02.2016
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); погашення податкового боргу, у тому числі: