ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/8271/13-п
провадження № 3/753/3711/13
"26" липня 2013 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Набудович І.О., при секретарі Козін В.Є., за участю прокурора Дмитренко Ю.В., захисника ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1), уродженки м. Києва, громадянки України, освіта вища, працюючої керівником служби у справах дітей Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, має на утриманні неповнолітню дитину, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2,
за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне корупційне правопорушення, складеного УБОЗ ГУМВС України в м. Києві, ОСОБА_3, будучи державним службовцем 11 рангу 6 категорії та суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно п. в ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", працюючи на посаді керівника служби у справах дітей Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, порушила вимоги ч. 1 ст. 7 даного Закону, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
Так, відповідно до Розпорядження Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації № 1-к від 10.01.2012 року ОСОБА_3 призначено на посаду керівника служби у справах дітей Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, по якій їй присвоєно 11 ранг 6 категорію державного службовця.
04.02.1997 року ОСОБА_3 прийнято присягу державного службовця та 04.07.2011 року попереджено про спеціальні обмеження, встановлені Законами України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції", щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.
26.09.2012 року постановою окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 216 № 9 створено дільничну виборчу комісію №800193, до складу якої включено ОСОБА_3
Цього ж дня ОСОБА_3 призначено на посаду члена дільничної виборчої комісії № 800193 одномандатного виборчого округу № 216, що знаходилася за адресою: м. Київ, вул. Російська, 45.
В подальшому за виконану у жовтні-листопаді 2012 року роботу на посаді члена даної комісії, що полягала у видачі бюлетенів та підрахунок голосів виборців, ОСОБА_3, отримала грошові кошти в сумі 482, 62 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнала та пояснила, що дійсно у жовтні-листопаді 2012 року вона працювала у дільничній виборчій комісії № 800193 одномандатного виборчого округу по вул. Російська, 45. За вказану роботу у листопаді 2012 року на руки одержала грошові кошти в розмірі 482 грн. 62 коп. Про те, що у чинному законодавстві для державних службовців існують обмеження щодо заборони займатись іншою оплачуваною, окрім основного місця роботи, діяльністю, їй було відомо. Проте, з урахуванням тяжкого матеріального стану та необхідністю утримувати неповнолітню дитину, а також мати пенсіонерку, вона погодилась працювати у виборчій комісії.
Вислухавши пояснення ОСОБА_3, думку прокурора, захисника та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Розпорядженням Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації № 1-к від 10.01.2012 року ОСОБА_3 призначено на посаду керівника служби у справах дітей Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, по якій їй присвоєно 11 ранг 6 категорію державного службовця.
04.02.1997 року ОСОБА_3 прийнято присягу державного службовця та 04.07.2011 року попереджено про спеціальні обмеження, встановлені Законами України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції", щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про державну службу" на державних службовців поширюються обмеження, передбачені п.1 ч.1 ст. 7 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" у виді заборони займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією (254к/96-ВР) або законами України.
Положення ч. 3 ст. 26 Закону України "Про вибори народних депутатів України" прямо забороняються участь посадових та службових особи органів державної влади у складі окружної чи дільничної виборчої комісії
Згідно положень постанови Кабінету Міністрів України від 3.04.93 № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій", Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене спільним наказом Мінпраці, Мінюсту та Мінфіну від 28.06.93 № 42, які у відповідності до ст.19 Закону України "Про оплату праці" визначаються умови роботи за сумісництвом, виконання роботи за сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, ще й іншої оплачуваної роботи незалежно від укладення трудового договору . На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або громадянина у вільний від основної роботи час.
Відповідно до архівної довідки Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 230/18 від 02.04.2013 року ОСОБА_3 значиться як член дільничної виборчої комісії № 800193 одномандатного виборчого округу № 216 та згідно розрахунково-платіжних відомостей за жовтень-листопад 2012 року, останній нараховано грошові кошти в сумі 589 грн. 04 коп., з яких утримано 106 грн. 39 коп. і виплачено 482 грн. 62 коп.
Згідно інформації Держфінінспекції в м. Києві 11.04.2013 року керівник служби у справах дітей Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації ОСОБА_3 за час роботи на дільничній виборчій комісії № 800193 одномандатного виборчого округу № 216 нараховано грошові кошти в сумі 589 грн. 04 коп., з яких утримано 106 грн. 39 коп. і виплачено 482 грн. 62 коп.
Таким чином, аналізуючи наявні у справі докази суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_3 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд враховує характер правопорушення, особу правопорушника, її майновий стан та наявність на утриманні непрацездатних осіб, як пом'якшуючі відповідальність обставини, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і приходить до висновку про необхідність призначення адміністративного стягнення у виді штрафу з конфіскацією отриманого доходу від роботи за сумісництвом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП України, суддя, -
ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. з конфіскацією отриманого доходу від роботи за сумісництвом в розмірі 482 (чотириста вісімдесят дві) грн. 62 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя :