Ухвала від 04.02.2016 по справі 813/4889/15

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2016 р. Справа № 876/11742/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Матковської З.М.,

суддів: Затолочного В.С., Каралюса В.М.,

при секретарі судового засідання: Дутка І.С.

з участю представників: позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2015 року у адміністративній справі №813/4889/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський лікеро-горілчаний Торговий дім» до Державної фіскальної служби України про скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівський лікеро-горілчаний Торговий Дім» (далі позивач, ТОВ «Львівський лікеро-горілчаний ТД») звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі відповідач, ДФС України) про визнання неправомірним та скасування рішення №000400 від 07.08.2015 року про застосування фінансових санкцій в сумі 17000,00 грн.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2015 року позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Державної фіскальної служби України №000400 від 07.08.2015 року про застосування фінансових санкцій в сумі 17000,00 грн. Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський лікеро-горілчаний Торговий Дім» судовий збір в сумі 1291,08 грн.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, відповідачем подана апеляційна скарга, в якій зазначає, що постанова суду першої інстанції є незаконною та необґрунтовано, прийнятою з порушенням норм матеріального права та невірним встановленням обставин у справі. Зокрема посилається на норми Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та вказує, що рішення про застосування фінансових санкцій до позивача прийнято на підставі матеріалів одержаних від Головного управління ДФС у Львівській області, а саме: висновку про неподання звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв згідно форми №1-ОА за березень 2015 року позивача, що підтверджується копіями Журналу реєстрації вхідної кореспонденції. Просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, про відмову у задоволенні позову.

В судовому засіданні апеляційного розгляду справи представник відповідача апеляційну скаргу підтримав з підстав зазначених у скарзі, просив постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову в повному обсязі.

Представник позивача проти апеляційної скарги заперечив, просив скаргу залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується наступне. 27.08.2015 року ДФС України прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до позивача на підставі висновку №2018/8/13-01-21-02-15 від 17.04.2015 року, яким встановлено порушення ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме неподання звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за березень 2015 року, вирішено застосувати відповідно до абз. 18 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону застосовано фінансові санкції в розмірі 17000,00 грн.

Суд першої інстанції позов задовольнив з тих підстав, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за березень 2015 року ТОВ «Львівський лікеро-горілчаний ТД» подано своєчасно, що підтверджується копією вказаного звіту з відміткою кутового штампу ГУ ДФС у Львівській області, а також копіями квитанцій №1, 2 про прийняття такого в електронній формі.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Частиною 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством (ч. 1 ст. 17 Закону України №481/ВР-95).

Відповідно до абз. 18 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону, за порушення норм вказаного Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17000 гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», пунктом 5 якого передбачено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Наказом ДПА України «Про затвердження Форм звітів щодо придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення» №228 від 27.04.2006 року (чинний) затверджені Форма №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» та Інструкція щодо заповнення Форми №1-ОА (далі - Інструкція).

Згідно з п. 1.1 Інструкції звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форм власності.

Відповідно до п. 1.4 Інструкції звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, надається до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України за місцем реєстрації суб'єкта господарювання.

Регіональні управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України подають звіт у розрізі підприємств та зведений до Департаменту САТ ДПА України в електронному вигляді до 18 числа місяця, що настає за звітним.

Судом з матеріалів справи встановлено, що Головним управлінням ДФС у Львівській області складено висновок №2018/8/13-01-21-02-15 від 17.04.2015 року про неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яким зафіксовано неподання ТОВ «Львівський лікеро-горілчаний ТД» звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за березень 2015 року.

На підтвердження факту порушення представником відповідача до матеріалів справи долучено копію витягу з журналу реєстрації вхідної кореспонденції за період з 1 по 10 квітня 2015 року, завірений печаткою ГУ ДФС у Львівській області.

Проте, представником позивача надано пояснення, що вказаний звіт за березень 2015 року подано підприємством позивача ДФС Україні через ГУ ДФС у Львівській області, тобто за місцем реєстрації суб'єкта господарювання.

Судом першої інстанції оглянуто вказаний звіт, копію якого долучено до матеріалів справи, та встановлено, що у нижньому правому кутку проставлено відтиск штампу Центру обслуговування платників ГУ ДФС у Львівській області з відміткою про прийняття документу 09.04.2015 року.

Також до матеріалів справи долучено копії аналогічних звітів за періоди лютий 2015 року; квітень 2015 року, травень 2015 року, на підтвердження факту дотримання податкової дисципліни у вказаних періодах, пояснив, що ним завжди подавалися такі 09 числа місяця, що настає за звітним.

Крім того, зазначив, що вказаний звіт було також надіслано одержувачу в електронній формі, на підтвердження чого до матеріалів справи долучено квитанції №1 та №2.

Зі змісту вказаних квитанцій встановлено, що відповідний пакет документів звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв форми Ф1-ОА за період березень 2015 року доставлено до центрального рівня державної податкової служби України 09.04.2015 року о 11:20 год. та прийнято пакет документів Державною фіскальною службою України 09.04.2015 року о 11:21 год.

З урахуванням наведеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за березень 2015 року ТОВ «Львівський лікеро-горілчаний ТД» подано своєчасно, що підтверджується копією вказаного звіту з відміткою кутового штампу ГУ ДФС у Львівській області та копіями квитанцій №1, 2 про прийняття такого в електронній формі, тому відповідно позивачем не було порушено ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а відтак і не було підстав для прийняття рішення по застосування фінансових санкцій від 27.08.2015 року.

З врахуванням наведеного вище, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки позивачем не надано належних та допустимих доказів порушення відповідачем вимог Податкового кодексу України при організації та проведенні фактичної перевірки господарської одиниці позивача та спростування виявлених порушень.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Приведені в апеляційні скарзі доводи, висновку суду не спростовують, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2015 року у адміністративній справі №813/4889/15 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а у разі складення в повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий суддя З.М. Матковська

Судді В.С. Затолочний

ОСОБА_3

Повний текст ухвали складено 09.02.2016р.