Справа № 711/1415/16-к
10 лютого 2016 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси подання начальника Черкаського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області полковника поліції ОСОБА_2 відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, з середньо-спеціальною освітою, одруженого, має на утриманні малолітню дитину віком 05 місяців, не працюючого, судимого 05.10.2012 Соснівським районним судом м. Черкаси за ч. 2 ст. 121 КК України до 07 років позбавлення волі, -
про встановлення адміністративного нагляду, -
Начальник Черкаського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області полковник поліції ОСОБА_2 звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивуючи його тим, що той після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, вчинює адміністративні правопорушення. Так, 08.02.2015 та 09.02.2016 він був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 178 та ч. 1 175-1 КУпАП і на нього були накладені адміністративні стягнення у виді попереджень.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюються з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. „в” ст. 3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Заслухавши представника Черкаського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області, який підтримав подання, ОСОБА_3 , який не заперечує проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, суд вважає, що подання підлягає до задоволення.
Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_3 два рази притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 178 та ч. 1 175-1 КУпАП і на нього були накладені адміністративні стягнення у виді попереджень, за місцем проживання характеризується посередньо, зловживає алкогольними напоями.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення, а тому відносно нього необхідно встановити адміністративний нагляд.
Керуючись п. „в” ст. 3, ст. 5 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суддя, -
Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном 01 рік.
Зобов'язати ОСОБА_3 вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержуватись таких правил:
1.З'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов?язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2.Повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3.В разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Встановити відносно ОСОБА_3 такі обмеження:
1.Заборонити виходити з квартири (будинку) в період з 22 години до 06 години наступного дня;
2.Заборонити перебувати в місцях розпиття спиртних напоїв;
3.Заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу Національної поліції;
4.Реєструватись в міліції чотири рази на місяць.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На Постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси який її постановив протягом 07 днів з дня її проголошення.
Постанова, яка набрала законної сили, обов'язкова для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Копія постанови після її проголошення негайно вручається особі, стосовно якої встановлений адміністративний нагляд.
Суддя: ОСОБА_1