Справа № 234/21079/15-ц
Провадження № 2/234/921/16
про закриття провадження у справі
22 січня 2016 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Літовки В.В.,
секретар Троянчук Т.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про поновлення на роботі, -
ОСОБА_1 звернулась в порядку ЦПК України до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 02.04.2007 року вона була прийнята на посаду державного виконавця Червоногвардійського відділу державної виконавчої служби Макіївського міського управління юстиції.
З 29.10.2014 року знаходиться в відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, тобто по 12 серпня 2017 року.
В листопаді 2015 року дізнається, що в вересні 2015 року її було звільнено з займаної посади, згідно п.7 ст. 36 КЗпП України.
Сторони у попереднє судове засідання не з'явились. Відповідач надав суду заперечення в якому просить провадження по справі закрити, так як даний спір справи відноситься до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Частиною другою статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;
В частині другій статті 19 КАС України зазначено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Тобто даний спір відноситься до компетенції адміністративних судів.
Відповідно ст. 205 ч.1 п.1 ЦПК України, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то суд своєю ухвалою закриває провадження по справі.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд, -
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про поновлення на роботі, закрити.
Роз'яснити позивачу ОСОБА_1, що розгляд таких справ відноситься до компетенції адміністративних судів.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом 5 днів з її оголошення.
Суддя: