Постанова від 03.02.2016 по справі 486/31/16-п

Справа №: 486/31/16-п Провадження № 3/486/21/2016

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2016 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого- судді - Франчук О. Д.

при секретарі - Філіпповій Ю.І.

розглянувши відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУ НП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, (ІПН НОМЕР_1), не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу серії МИ №008291 від 29.12.2015 р. гр. ОСОБА_1 29 червня 2015 року о 20.30 год. виражався нецензурною лайкою та голосно стукав у двері тамбуру по пр-ту Леніна, 12/80-81 у м. Южноукраїнську Миколаївської області, чим порушив громадський порядок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як дрібне хуліганство - нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що ввечері 29 грудня 2015 року йому зателефонувала донька і повідомила про застосовування щодо неї фізичного насилля та попрохала прийти на допомогу, на що він погодився. Прийшовши до місця проживання доньки, а саме до квартири АДРЕСА_1 він почав голосно гримати у двері тамбуру, але йому ніхто не відчинив, тож він пішов до дому. При виході із під'їзду будинку його зупинили працівники поліції.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо.

За ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У долучених до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалах не міститься доказів вини ОСОБА_1 у скоєнні вищезазначеного адміністративного правопорушення ні у протоколі про адміністративне правопорушення серії МИ №008291 від 29.12.2015 року, ні у рапорті працівника поліції. Крім того, у протоколі не зазначено спокій яких саме осіб було порушено діями правопорушника та відсутні свідки вчинення ОСОБА_1 даного правопорушення, а тому у судовому засіданні не знайшов своє підтвердження та жодними матеріалами справи не доведено той факт, що діями ОСОБА_1 було порушено спокій та громадський порядок.

Статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Наявні у справі матеріали не дозволяють суду зробити висновок, що ОСОБА_1 було порушено вимоги зазначеної вище норми закону, а пояснення останнього спростовують таку кваліфікацію. Отже, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутня подія та склад адміністративного правопорушення, а тому проваджена у справі підлягає закриттю.

Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п. 1ст. 247, ст. 283, п. 3 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_2