Постанова від 21.01.2016 по справі 820/10997/15

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

21 січня 2016 р. № 820/10997/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стартекс - КМ" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення - рішення , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 11.06.2015 року №0002971510 про збільшення і сплату суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 79 186,00 грн. (за основним платежем - 52 791,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 26 395,50 грн.), винесеного за актом від 20.05.2015 року №785/20-33-15-01-08/38158478 про результати камеральної перевірку даних, задекларованих у податковій звітності ТОВ "СТАРТЕКС-КМ" з податку на додану вартість за березень 2015 року.

В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що оскаржуване податкове -повідомлення рішення № 0002971510 від 11.06.2015 про збільшення і сплату суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 79 186,00 грн. (за основним платежем - 52 791,00 грн., за штрафним санкціями - 26 395,50 грн.) прийняте контролюючим органом без дотримання податкового законодавства України, а зафіксовані в акті перевірки від 20.05.2015 № 785/20-33-15-01-088/38158478 висновки не відповідають дійсним обставинам справи.

Позивач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно. 21.01.2016 надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження.

Відповідач, в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутністю не надавав.

Згідно з ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, дослідивши зібрані докази по справі, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Підчас судового розгляду справи судом було встановлено, що Західною ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківський області було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій декларації з податку на додану вартість ТОВ «СТАРТЕКС-КМ» за березень 2015 року. За результатами вищезазначеної перевірки було складено акт від 20.05.2015 року №785/20-33-15-01-08/38158478, яким були зафіксовані порушення податкового законодавства, а саме: п.200.1 ст.200, п.33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

На підставі вказаного акту контролюючим органом було винесено податкове повідомлення-рішення від 11.06.2015 року №0002971510 про збільшення і сплату суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 79 186,00 грн. (за основним платежем - 52 791,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 26 395,50 грн.).

Відповідно до ст. 75.1 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно положень ст. 76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до положень ст. 200.10 Податкового кодексу України, протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Згідно з п.54.1ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності з п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В п.200.1 та п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України, зазначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Відповідно до п.33 під.2 р. ХХ Податкового кодексу України, в редакції згідно із Законом - № 71- VIII від 28.12.2014, порушення якого встановлено в акті перевірки ДПІ:

«За вибором платника податку, який він відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації, непогашені залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу, та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року:

а) або без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-.3 статті 200-1 цього Кодексу, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення.

Суми такого від'ємного значення та/або бюджетного відшкодування можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку;

б) або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла станом на 31 січня 2014 року».

Суд звертає увагу, що законом унормовано право вибору платника податків подати заяву та відобразити напрям використання від'ємного значення.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що саме заява платника податків є подією, з якою пов'язане збільшення розміру суми податку, на яку платник податків має право зареєструвати податкові накладні, та одночасне збільшення податкового кредиту. Заповнення такої заяви у складі декларації (починаючи з лютого 2015 року) є достатньою підставою для включення заявлених у ній залишків ПДВ до податкового кредиту в цій же декларації. Такою заявою є подання додатку 2 до декларації з відповідним його заповненням.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем в податковій декларації з ПДВ за лютий 2015 року та додатку № 2 відображено суму залишку від'ємного значення 72759,00 грн.

Поряд із цим, суд зазначає, що не відображення у полі «а» додатку № 2 до декларації з ПДВ за лютий 2015 року суми залишку від'ємного значення попередніх звітних періодів, не може слугувати підставою для позбавлення позивача самої суми від'ємного значення.

Прийняття рішення щодо збільшення розміру суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення, регулюється Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 23.09.2014 року № 966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 23.01.2015 № 13).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджений Наказом Міністерства фінансів України 23.09.2014 року № 966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 23.01.2015 № 13) (далі по тексту Порядок 966) передбачає:

«п.5 п.п.8) рядок 20.2 передбачений для відображення суми залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку збільшено розмір суми податку, визначеної пунктом 200-1.3статті 200-1 розділу V Кодексу, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Рядок 20.2 заповнюється в звітному (податковому) періоді, в якому було здійснено таке збільшення.

Значення рядка 20.2 відповідає значенню рядка 27;

п. 6. п.п.4) у рядку 27 вказується сума від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку у поточному звітному (податковому) періоді збільшено суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу (рядок «Усього, в т.ч.:» графи 7 таблиці 1 (Д2) (додаток 2)).

Розділ ІX. «Облік непогашених залишків сум податку, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року; задекларованих до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних (податкових) періодів; від'ємного значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 розділу V Кодексу; залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованого платниками податку за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року»:

1. Такий облік здійснюється платниками податку на додану вартість, які мають: суми від'ємного значення, що підлягають зарахуванню до податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 20.2 декларації за січень 2015 року / ІV квартал 2014 року); суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації за січень 2015 року / ІV квартал 2014 року); суми, задекларовані до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, які залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року; залишки сум податку, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування та залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року (далі - суми залишків від'ємного значення податку попередніх податкових періодів).

Відповідно до пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу за рішенням платника такі суми від'ємного значення податку попередніх податкових періодів можуть:

або збільшити розмір суми податку, на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу, із одночасним збільшенням суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому було здійснено таке збільшення;

або бути повернені такому платнику на рахунок у банку (у розмірі значення рядка 3 таблиці 2 (Д2) (додаток 2)).

Відповідне рішення платник податку відображає в заяві в (Д2) (додаток 2).

2. Суми залишку від'ємного значення податку попередніх податкових періодів обліковуються у таблиці 1 (Д2) (додаток 2) у розрізі звітних (податкових) періодів, у яких такі суми виникли.

3. Суми від'ємного значення податку попередніх податкових періодів, що обліковуються у (Д2) (додаток 2), до розділу ІІІ декларацій 0110 за звітні (податкові) періоди, починаючи з лютого 2015 року/І кварталу 2015 року, не переносяться, а відображаються в розділі IV таких декларацій.

Розділ IV заповнюється лише у декларації 0110.

5. У таблиці 1 (Д2) (додаток 2) зазначаються:

у графі 1 - звітний (податковий) період, у якому виникла сума від'ємного значення;

у графах 2 - 6 - суми залишку від'ємного значення податку попередніх податкових періодів станом на початок поточного звітного періоду в розрізі виду такого від'ємного значення.

У графах 2 - 6 (Д2) (додаток 2) за лютий 2015 року (І квартал 2015 року) зазначаються суми від'ємного значення, що підлягають зарахуванню до звітного (податкового) кредиту наступного звітного періоду (рядок 20.2 декларації за січень 2015 року/ ІV квартал 2014 року); суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24 декларації за січень 2015 року / ІV квартал 2014 року); суми, задекларовані до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, які залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року; залишки сум податку, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування та залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року.

У графі 6 (Д2) (додаток 2) наступних звітних (податкових) періодів зазначаються дані графи 14 (Д2) (додаток 2) за попередній звітний (податковий) період.

Значення рядка «Усього, в т.ч.:» графи 6 переноситься до рядка 26 декларації за поточний звітний (податковий) період;

у графі 7 - сума залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку у поточному звітному (податковому) періоді збільшено суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Значення рядка «Усього, в т.ч.:» переноситься до рядків 20.2 та 27 декларації поточного звітного (податкового) періоду;

у графах 8 - 10 - показники податкових повідомлень-рішень, на підставі яких збільшується/зменшується залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу;

у графі 11 - сума збільшення/зменшення на підставі уточнюючих розрахунків, поданих до декларацій за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року;

у графі 12 - сума частини залишку від'ємного значення податку попередніх звітних (податкових) періодів, фактично сплачена постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України;

у графі 13 - сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (рядок 3 таблиці 2 (Д2) (додаток 2));

у графі 14 - сума залишку непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду.

Значення рядка «Усього, в т.ч.: графи 14 переноситься до рядка 31 декларації».

Виходячи з вищенаведеного, ТОВ «СТАРТЕКС-КМ» заповнено та подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість з додатком 2 за лютий 2015 року, в якому було відображено облік залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованого платниками податку за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року.

Так позивачем, до граф 2 - 5 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року перенесені показники декларації за січень 2015 року, а саме:

У графі 2 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року вказана сума від'ємного значення, що підлягає зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (показник рядка 20.2 декларації за січень 2015 року), зменшена на суму, зазначену в рядку 20.1 декларації за лютий 2015 року в розмірі 79841,0грн. Згідно уточнюючого розрахунку, в графі 2 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року вказана сума від'ємного значення, що підлягає зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (показник рядка 20.2 декларації за січень 2015 року), зменшена на суму, зазначену в рядку 20.1 декларації за лютий 2015 року в розмірі 72759,0грн.

У графі 3 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року вказана сума залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (показник рядка 24 декларації за січень 2015 року) за мінусом суми, що була включена до графи 20.1 декларації за лютий 2015 року в розмірі 56263,00грн. Згідно уточнюючого розрахунку, в графі 3 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року сума залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (показник рядка 24 декларації за січень 2015 року) за мінусом суми, що була включена до графи 20.1 декларації за лютий 2015 року не вказана.

В додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2015р. в таблиці 1 в гр.6 відображено суму залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів станом на початок поточного звітного (податкового) періоду в розмірі 136104,00 грн. Згідно уточнюючого розрахунку, в гр.6 відображено суму залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів станом на початок поточного звітного (податкового) періоду в розмірі 72759,00грн. Значення рядка «Усього, в т.ч.:» графи 6 перенесені позивачем до рядка 26 декларації за лютий 2015р., що відповідає вимогам вищезазначених нормативних актів.

У графі 14 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року вказана сума 72759 грн.

Чітко визначених порушень вимог Порядку 966 при заповненні декларації з ПДВ за лютий 2015 року в акті перевірки ДПІ не встановлено. Також відповідачем не надано актів перевірок, в яких було б зафіксовано порушення Порядку 966 при складанні декларації з ПДВ за лютий 2015року, в частині визначення залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованого платниками податку за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року.

Відповідно до вимог підпункту «а» пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу в декларації за березень 2015р. за рішенням позивача на суми залишку від'ємного значення податку попередніх податкових періодів збільшено розмір суми податку, на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу, із одночасним збільшенням суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому було здійснено таке збільшення.

Як зазначено вище, Порядок 966 передбачає відображення в декларації з ПДВ сум по додаткам до неї, зазначених саме в рядках таблиць відповідних додатків.

У відповідності до Порядку 966 позивачем до декларації з ПДВ за березень 2015року складено додаток 2, в якому в графі 7 таблиці 1 відображена сума залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку у поточному звітному (податковому) періоді збільшено суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в сумі 52791,00грн. Значення рядку «усього, в т.ч…» графи 6 таблиці 1 додатку 2 до податкової декларації з ПДВ за березень 2015року, відповідають даним графи 14 таблиці 1 додатку 2 до податкової декларації з ПДВ за лютий 2015року.

Значення графи 7 таблиці 1 додатка 2 в сумі 52791грн. перенесені позивачем, у відповідності до Порядку 966, до рядка 20.2 декларації з ПДВ за березень 2015 року.

Таким чином, сума податку, яку вказано в графі 14 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015р. (з урахуванням уточнюючого розрахунку), в графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації поточного звітного періоду не вказана, а перенесена позивачем до графи 6 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації березня 2015 року, що відповідає вимогам Порядку 966.

Тобто, аналізуючи вищенаведене позивачем, дотримуючись вимог Податкового кодексу України та Порядку 966, задекларовано податок на додану вартість за лютий-березень 2015 року.

В ст.75 п.75.1.1. зазначено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).

Зазначивши неправомірне відображення збільшення реєстраційної суми (р.20.2, р.27, графи 7 таблиці 1 додатку 2) у сумі 52791грн. та заниження за рахунок цього податкових зобов'язань, в акті перевірки відповідачем не встановлено невідповідність даних відображених в додатках 2 до декларації з ПДВ за лютий та березень 2015 року. В ході розгляду справи було встановлено, що така невідповідність взагалі відсутня. Також, відповідачем в акті не зазначено, які саме данні додатку 2 до декларації за лютий 2015 невірно відображені в додатку за березень 2015 року.

Крім того слід зазначити, що відповідно до п.50.1 ст. 50 Податкового кодексу України, у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, а , саме протягом 1095 днів) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Право платника на подання уточнюючих розрахунків у вказаний період також передбачене п.2 «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року № 966.

Таким чином, податкове зобов'язання з ПДВ розраховано позивачем у деклараціях за лютий та березень 2015 року без порушення правил п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, з урахуванням норм п.33 підр.2 розд. ХХ Податкового кодексу України «Особливості справляння податку на додану вартість», як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При цьому, звітним (податковим) періодом при нарахуванні об'єкту оподаткування з ПДВ є звітний місяць, що прямо визначено нормами п.203.1 ПК України.

Тобто, при складанні податкових декларацій за лютий, березень 2015 року та складанні уточнюючих розрахунків до них, об'єкт оподаткування розраховується, виходячи із податкових зобов'язань та податкового кредиту відповідного звітного місяця, (у тому числі місяця, який коригується у зв'язку із виправленням помилок при розрахунку об'єкту оподаткування), з урахуванням від'ємного значення ПДВ попередніх звітних періодів, зарахованого до складу податкового кредиту такого звітного місяця, що прямо передбачено нормами п.200.1, п.33 підр.2 розд. XX та ст.50 Податкового кодексу України.

Таким чином, посилання в акті перевірки на порушення п.200.1 Податкового кодексу України є неправомірними, безпідставними та такими, що не відповідають нормам діючого податкового законодавства.

Показники декларації з ПДВ за лютий та березень 2015 року визначені ТОВ позивачем з урахуванням положень Податкового кодексу України та з використанням методики її складання, передбаченої розділом V «Порядок заповнення податкової декларації» Наказу Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» у редакції Наказу Мінфіна від 23.01.2015 р. № 13.

Так, методика складання уточнюючих розрахунків передбачає перенесення суми залишку від'ємного значення звітного періоду, до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду без будь яких обмежень відносно дати подання уточнюючих розрахунків, які виправляють відповідні показники декларацій. Крім того, якщо показники Уточнюючого розрахунку формуються на підставі відповідних додатків, то показники таких Уточнених додатків мають відображатися у відповідних рядках Уточнюючого розрахунку.

Виходячи із наведених вище норм розділу VI «Порядок заповнення уточнюючого розрахунку» Наказу № 966, позивач самостійно виправив помилки, які виникли при складанні декларації за лютий 2015 рок, про що також зазначено в акті перевірки на сторінці 5.

Таким чином, уточнення показників Додатку (Д2) за лютий 2015 року згідно із методикою складання такого додатку, передбаченого Розділом IX Наказу № 966 та уточнення показників декларації з ПДВ згідно із методикою її складання, передбаченою п.5 «Розділ III «Розрахунки за звітний період» та п.6 «Розділ IV «Погашення залишків сум від'ємного значення звітних (податкових) періодів до 01 лютого 2015 року» розділу V Наказу № 966 не передбачає урахування показників уточнених додатків без відображення таких уточнень в відповідних рядках Уточненого розрахунку за період, який уточнюється.

Тобто, уточнюючий додаток (Д2) за лютий 2015 року, в якому було заявлено про застосування абз. «а» п.33 підр.2 розд. XX ПКУ є складовою частиною Уточнюючого розрахунку за лютий 2015 року, що свідчить про наявність права у позивача одночасно і збільшити розмір ПДВ, на яку він має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, і відобразити від'ємне значення ПДВ, яке склалося у періодах до 01.02.2015 року у рядку 20.2 у тому періоді, який уточнюється, а не за датою проведення виправлення.

Таким чином, позивачем були вчинені всі дії щодо дотримання норм податкового законодавства, а відтак висновки контролюючого органу викладені у акті перевірки від 30.05.2015 року №785/20-33-15-01-08/38158478 є безпідставними та такими, що не відповідають нормам податкового законодавства та дійсним обставинам справи, а тому і податкове повідомлення-рішення прийняте на підставі зазначених висновків, є необгрутнованим та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 статті 2 КАС України адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Також, згідно статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Критерії протиправності рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень передбачені частиною 3 статті 2 КАС України.

Суд вважає, що оскаржуване рішення відповідача не відповідає даним критеріям оскільки прийняте та вчинене не на підставі, не в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; без використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є вмотивованими, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 160 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "СТАРТЕКС-КМ" до Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення -рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 11.06.2015 року №0002971510 про збільшення і сплату суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 79 186,00 грн. (за основним платежем - 52 791,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 26 395,50 грн.), винесеного за актом від 20.05.2015 року №785/20-33-15-01-08/38158478 про результати камеральної перевірку даних, задекларованих у податковій звітності ТОВ "СТАРТЕКС-КМ" з податку на додану вартість за березень 2015 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області (юридична адреса: вул. Карла Маркса, буд. 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 39860260) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Стартекс - КМ" (юридична адреса: вул. Лозівська, 5, літ. М-2, м. Харків, 61001, код ЄДРПОУ 38158478) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1218 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень грн. 00 коп.).

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Тітов О.М.