Постанова від 26.01.2016 по справі 820/11701/15

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

26.01.2016 р. № 820/11701/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,

при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,

за участю: представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Директора товариства з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Директора товариства з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 щодо ненадання публічної інформації за запитом;

- зобов'язати відповідача - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 надати позивачу - співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_2 повну інформацію та документи, що запитувалися, згідно інформаційного запиту.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він звернувся до ТОВ "Жилсервіс Плюс" - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 з інформаційним запитом про надання публічної інформації, в якому запитувалася публічна інформація, що стосується ненадання комунальних послуг щодо енергопостачання, теплопостачання та водопостачання гарячої води. Зазначений інформаційний запит відповідач отримав 20.11.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. При цьому відповідач всупереч положенням Закону України «Про доступ до публічної інформації» на інформаційний запит відповіді не надав станом на час подачі позовної заяви. Таким чином, позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною.

Відповідач проти позову заперечував, від представника відповідача - ОСОБА_1 до суду надійшли письмові заперечення, в яких представник відповідача просила відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач не є органом державної влади, органом місцевого самоврядування, не здійснює владні управлінські функції, не фінансується з державного або місцевого бюджету та не займає монопольне (домінуюче) становище. ТОВ "Жилсервіс Плюс" є суб'єктом господарювання, а не суб'єктом владних повноважень. Отже, обґрунтування вимог позивача положеннями Закону України "Про доступ до публічної інформації" є помилковим та таким, що не відповідає чинному законодавству, через що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Від позивача - ОСОБА_2 через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Таким чином, суд дійшов висновку про розгляд справи без участі позивача.

Представник відповідача - ОСОБА_1 у судовому засіданні заперечувала проти позову, просила відмовити у його задоволенні, посилаючись на наведені у письмових запереченнях обставини.

Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно листа управління містобудування та архітектури від 07.08.2013 року №2402/0/27-13 (а.с.11), на земельній ділянці, де розташований житловий будинок АДРЕСА_1, у 2005 році управлінням погоджено проект будівництва висотного житлового будинку з підземною автостоянками по АДРЕСА_1 (в районі житлового будинку НОМЕР_1), замовником якого було ЗАТ "Будівельне управління 12". Вказана територія рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009 року №24/09 надана ТОВ "Жилсервіс Плюс" в оренду для експлуатації та обслуговування висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною.

Судом встановлено, що між ОСОБА_2 (власником) та ТОВ "Жилсервіс Плюс" (виконавець) укладено договір про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території від 01.01.2012 року №1-6 (а.с.13-17). Відповідно до п.п.1.1 зазначеного договору про надання послуг, виконавець за згодою власника здійснює утримання житлового будинку на балансі без переходу права власності, а також надає послуги з експлуатації долі загального та неподільного майна, що належить власникові в житловому будинку АДРЕСА_1, здійснює експлуатацію прибудинкової території та дахової котельні, а власник своєчасно оплачує ці послуги за встановленим тарифом у строки та на умовах, передбачених договором. Згідно п.п.1.5 зазначеного договору передбачено, що за згодою з власником та за додаткову плату виконавець надає власнику додаткові послуги з експлуатації внутрішнього інженерного обладнання, відключення стояків, електроенергії та інших робіт за згодою сторін.

При цьому згідно додатку до зазначеного договору №1 віднесено до переліку послуг, що надаються виконавцем за рахунок плати за утримання та експлуатацію житлового будинку та прибудинкової території, зокрема, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, а саме: технічне обслуговування систем водопостачання; технічне обслуговування систем водовідведення; технічне обслуговування систем теплопостачання; технічне обслуговування систем гарячого водопостачання; експлуатація дахової котельні; ТО трансформаторської підстанції; технічне обслуговування газової мережі та котлів.

Також згідно додатку до договору №2 про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території від 01.01.2012 року №1-6, ТОВ "Жилсервіс Плюс" визначено, що керуючись результатами теплотехнічних розрахунків, виконавець нараховує до сплати власнику наступні суми, а саме: щодо підігріву води та опалення приміщення.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про доступ до публічної інформації", з урахуванням положень ст.1 Закону України "Про інформацію", публічна інформація визначається як відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом (ст. 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Розпорядники інформації визначені у ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" є: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Частиною 5 ст.6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Закон України "Про інформацію" встановлює, що кожен має право на вільне одержання, використання, поширення, зберігання та захист інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Під інформацією Закон розуміє будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Таким чином, Закон України "Про доступ до публічної інформації" покликаний гарантувати кожній особі її право у відкритості, доступності інформації, що знаходиться у володінні в даному випадку суб'єкта господарювання, шляхом вільного її отримання (зокрема, через запит на інформацію) для забезпечення своїх потреб і законних інтересів в межах інформації щодо умов постачання послуг.

Виходячи з наведених вимог, а також враховуючи надане відповідачу станом на час виникнення спірних правовідносин виключне право на експлуатацію та обслуговування вказаного висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною, відповідач є розпорядником інформації тільки стосовно інформації щодо постачання комунальних послуг багатоквартирного будинку АДРЕСА_1, у відповідності до п. 4 ч.1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 КАС України, оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що правовідносини між фізичними або юридичними особами та розпорядником публічної інформації, яким є, зокрема, ТОВ "Жилсервіс Плюс", що виникають стосовно надання публічної інформація в межах надання комунальних послуг є публічно - правовими, а спір між позивачем та ТОВ "Жилсервіс Плюс" щодо надання публічної інформації, є справою адміністративної юрисдикції.

Згідно ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України визначено, що спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Оскільки спір, що розглядається, є спором, що виник з публічно-правових відносин, зазначену справу належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Так, відповідно до п.5 ч.1 ст.14 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядники інформації зобов'язані мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до ТОВ "Жилсервіс Плюс" з інформаційним запитом від 17.11.2015 року (а.с.8-9), згідно положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» про надання публічної інформації, а саме:

- надати копію рішення Харківської міської ради про передачу ТОВ «Жилсервіс Плюс» в оренду земельної ділянки за рахунок земель житлової та громадської забудови по АДРЕСА_1 в межах, які визначені договором оренди землі, для експлуатації та обслуговування висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною;

- надати копію зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у місті Харків, договору оренди землі укладеного на підставі вище вказаного рішення;

- надати копію акту приймання-передачі житлового комплексу по АДРЕСА_1 з балансу ЗАТ «Будівельне управління 12» на баланс ТОВ «Жилсервіс Плюс» від 01.02.2008 року;

- надати копію договору оренди з власником нежитлових приміщень ДП "Укрінвестпроект", в яких знаходиться ТОВ «Жилсервіс Плюс» (м. Харків пр. Леніна буд. 45-Б офіс 14);

- надати копію згоди на оренду ТОВ «Жилсервіс Плюс» офісу 14 за вище вказаним адресом від іпотекодержателя ПАТ «ЗЛАТОБАНК» в особі уповноваженого ФГВФО ОСОБА_5;

- надати технічну документацію (проект) на АДРЕСА_1: «Коригування зовнішніх мереж водопостачання, каналізації, зливової каналізації та електропостачання висотного будинку з вбудовано-прибудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та дахової котельні»;

- яка загальна кількість укладених Договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території з власниками квартир будинку АДРЕСА_1, в т.ч. і з власниками приміщень нежитлового фонду;

- яка загальна площа квартир та нежитлових приміщень згідно укладених Договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території з власниками квартир та приміщень нежитлового фонду будинку АДРЕСА_1;

- надати інформацію щодо тарифу на теперішній час по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1;

- надати копії рахунків про сплату за послуги експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1 з відмітками про вручення або квитанціями про відправлення, на мою адресу;

- надати акти виконаних послуг та акти звірки по заборгованості станом на 16.11.2016 року по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1;

- надати письмове пояснення про відключення з 01.10.2015 року від електропостачання нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1;

- надати письмове пояснення про не забезпечення теплопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1;

- надати письмове пояснення про не забезпечення гарячого водопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1;

- надати штатний розпис працівників ТОВ «Жилсервіс Плюс», які обслуговують житловий будинок АДРЕСА_1 з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною;

- надати копію договору між ТОВ «Жилсервіс Плюс» і постачальником електроенергії АК «Харківобленерго»;

- надати копії договорів між ТОВ «Жилсервіс Плюс» з постачальниками природного газу (ПАТ «Харківміськгаз», ДК «Газ України» та ін.);

- надати копії усіх договорів з утримання будинку АДРЕСА_1, з контрагентами.

Судом встановлено, що зазначений інформаційний запит отримано відповідачем 20.11.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.10).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем надано відповідь на інформаційний запит в межах 5 робочих дів, що відповідає положенням Закону України "Про доступ до публічної інформації", що підтверджується листом від 27.11.2015 року № 68 та описом поштового вкладення від 27.11.2015 року (а.с.26-27).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність протиправної бездіяльність відповідача - розпорядника інформації щодо ненадання публічної інформації за запитом, через що у задоволенні позовних вимог в цій частині необхідно відмовити.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 надати позивачу - співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_2 повну інформацію та документи, що запитувалися, згідно інформаційного запиту, суд зазначає наступне.

Згідно наданої відповіді від 27.11.2015 року № 68 позивачу було повідомлено, що фактично відповідач не підлягає під ознаки ні суб'єкта владних повноважень, ні під ознаки інших розпорядників публічної інформації, а тому обґрунтування вимог позивача положеннями відповідного закону є помилковим та таким, що не відповідає чинному законодавству.

Частинами 1,2 та 4 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено: 1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації; 2) дату відмови; 3) мотивовану підставу відмови; 4) порядок оскарження відмови; 5) підпис.

Згідно ч.1 ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити: надання недостовірної або неповної інформації.

Таким чином, відповідач, як суб'єкт господарювання, який є розпорядник публічної інформації у відповідності до п.4 ч.1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", стосовно інформації щодо умов постачання послуг, а саме постачання послуг та цін на них.

Таким чином, в порушення вимог ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" відповідь ТОВ "Жилсервіс Плюс" на інформаційний запит ОСОБА_2 фактично не надана щодо запитуваної інформації в частині послуг та цін на них, а саме: щодо тарифу на теперішній час по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, які надавалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс"; копії рахунків про сплату за послуги експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1 з відмітками про вручення або квитанціями про відправлення на адресу ОСОБА_2; копії актів виконаних послуг та акти звірки по заборгованості станом на 16.11.2015 року по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, які надавалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс"; письмові пояснення про відключення з 01.10.2015 року від електропостачання нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1; письмові пояснення про незабезпечення теплопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1; письмові пояснення про незабезпечення гарячого водопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, а також не містить мотивовану підставу відмови щодо її надання.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання ТОВ "Жилсервіс Плюс" в особі директора ОСОБА_3, що є розпорядником інформації надати ОСОБА_2 - співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 інформацію, що запитувалася у інформаційному запиті в частині, а саме: надати копію рішення Харківської міської ради про передачу ТОВ «Жилсервіс Плюс» в оренду земельної ділянки за рахунок земель житлової та громадської забудови по АДРЕСА_1 в межах, які визначені договором оренди землі, для експлуатації та обслуговування висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною; надати копію зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у місті Харків, договору оренди землі укладеного на підставі вище вказаного рішення; надати копію акту приймання-передачі житлового комплексу по АДРЕСА_1 з балансу ЗАТ «Будівельне управління 12» на баланс ТОВ «Жилсервіс Плюс» від 01.02.2008 року; надати копію договору оренди з власником нежитлових приміщень ДП "Укрінвестпроект", в яких знаходиться ТОВ «Жилсервіс Плюс» (м. Харків пр. Леніна буд. 45-Б офіс 14); надати копію згоди на оренду ТОВ «Жилсервіс Плюс» офісу 14 за вище вказаним адресом від іпотекодержателя ПАТ «ЗЛАТОБАНК» в особі уповноваженого ФГВФО ОСОБА_5; надати технічну документацію (проект) на АДРЕСА_1: «Коригування зовнішніх мереж водопостачання, каналізації, зливової каналізації та електропостачання висотного будинку з вбудовано-прибудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та дахової котельні»; яка загальна кількість укладених Договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території з власниками квартир будинку АДРЕСА_1, в т.ч. і з власниками приміщень нежитлового фонду; яка загальна площа квартир та нежитлових приміщень згідно укладених Договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території з власниками квартир та приміщень нежитлового фонду будинку АДРЕСА_1; надати штатний розпис працівників ТОВ «Жилсервіс Плюс», які обслуговують житловий будинок АДРЕСА_1 з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною; надати копію договору між ТОВ «Жилсервіс Плюс» і постачальником електроенергії АК «Харківобленерго»; надати копії договорів між ТОВ «Жилсервіс Плюс» з постачальниками природного газу (ПАТ «Харківміськгаз», ДК «Газ України» та ін.); надати копії усіх договорів з утримання будинку АДРЕСА_1, з контрагентами, суд зазначає наступне.

З огляду на положення Закону України "Про доступ до публічної інформації", якщо інформація не є публічною, то в таких випадках відсутні підстави для задоволення позовних вимог, незалежно від того, чи є відповідач суб'єктом владних повноважень чи ні.

Зазначена правова позиція викладена в довідці Вищого адміністративного суду України про вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 01.06.2013 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог у вищевказаній частині належить відмовити, оскільки запитувана інформація у інформаційному запиті позивача в цій частині не відноситься до інформації щодо надання послуг та цін на них.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог. Позовні вимоги в частині зобов'язання ТОВ "Жилсервіс Плюс" в особі директора ОСОБА_3, що є розпорядником інформації надати ОСОБА_2 - співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 інформацію, що запитувалася у інформаційному запиті в частині, а саме: щодо тарифу на теперішній час по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, які надавалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс"; копії рахунків про сплату за послуги експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1 з відмітками про вручення або квитанціями про відправлення на адресу ОСОБА_2; копії актів виконаних послуг та акти звірки по заборгованості станом на 16.11.2015 року по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, які надавалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс"; письмові пояснення про відключення з 01.10.2015 року від електропостачання нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1; письмові пояснення про незабезпечення теплопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1; письмові пояснення про незабезпечення гарячого водопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1 - належить задовольнити.

У задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність відповідача - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 щодо ненадання публічної інформації за запитом; про зобов'язання ТОВ "Жилсервіс Плюс" в особі директора ОСОБА_3, що є розпорядником інформації надати ОСОБА_2 - співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 інформацію, що запитувалася у інформаційному запиті в частині, а саме: надати копію рішення Харківської міської ради про передачу ТОВ «Жилсервіс Плюс» в оренду земельної ділянки за рахунок земель житлової та громадської забудови по АДРЕСА_1 в межах, які визначені договором оренди землі, для експлуатації та обслуговування висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною; надати копію зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у місті Харків, договору оренди землі укладеного на підставі вище вказаного рішення; надати копію акту приймання-передачі житлового комплексу по АДРЕСА_1 з балансу ЗАТ «Будівельне управління 12» на баланс ТОВ «Жилсервіс Плюс» від 01.02.2008 року; надати копію договору оренди з власником нежитлових приміщень ДП "Укрінвестпроект", в яких знаходиться ТОВ «Жилсервіс Плюс» (м. Харків пр. Леніна буд. 45-Б офіс 14); надати копію згоди на оренду ТОВ «Жилсервіс Плюс» офісу 14 за вище вказаним адресом від іпотекодержателя ПАТ «ЗЛАТОБАНК» в особі уповноваженого ФГВФО ОСОБА_5; надати технічну документацію (проект) на АДРЕСА_1: «Коригування зовнішніх мереж водопостачання, каналізації, зливової каналізації та електропостачання висотного будинку з вбудовано-прибудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та дахової котельні»; яка загальна кількість укладених Договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території з власниками квартир будинку АДРЕСА_1, в т.ч. і з власниками приміщень нежитлового фонду; яка загальна площа квартир та нежитлових приміщень згідно укладених Договорів про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території з власниками квартир та приміщень нежитлового фонду будинку АДРЕСА_1; надати штатний розпис працівників ТОВ «Жилсервіс Плюс», які обслуговують житловий будинок АДРЕСА_1 з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною; надати копію договору між ТОВ «Жилсервіс Плюс» і постачальником електроенергії АК «Харківобленерго»; надати копії договорів між ТОВ «Жилсервіс Плюс» з постачальниками природного газу (ПАТ «Харківміськгаз», ДК «Газ України» та ін.); надати копії усіх договорів з утримання будинку АДРЕСА_1, з контрагентами - належить відмовити.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Директора товариства з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задольнити частково.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" в особі директора ОСОБА_3, що є розпорядником інформації надати ОСОБА_2 - співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 інформацію, що запитувалася у інформаційному запиті в частині, а саме: щодо тарифу на теперішній час по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, які надавалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс"; копії рахунків про сплату за послуги експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1 з відмітками про вручення або квитанціями про відправлення на адресу ОСОБА_2; копії актів виконаних послуг та акти звірки по заборгованості станом на 16.11.2015 року по всім послугам експлуатації нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1, які надавалися Товариством з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс"; письмові пояснення про відключення з 01.10.2015 року від електропостачання нежитлового приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1; письмові пояснення про незабезпечення теплопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1; письмові пояснення про незабезпечення гарячого водопостачання в нежитлове приміщення літ. А-25 будинку АДРЕСА_1.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2016 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.