Постанова від 27.01.2016 по справі 819/3461/15

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/3461/15

27 січня 2016 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

Головуючої судді Дерех Н.В.

при секретарі судового засідання Хребетко І.І.

за участю:

представника позивача Молень Р.Б.

представника відповідача Мартинович С.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Пласт-Буд" до Державної фінансової інспекції в Тернопільській області про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газ-Пласт-Буд" ( надалі позивач, ТзОВ "Газ-Пласт-Буд") звернулося до адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в Тернопільській області ( надалі відповідач, ДФІ в Тернопільській області) про визнання протиправними дії Державної фінансової інспекції в Тернопільській області з проведення зустрічної звірки, за результатами якої 29.09.2015р. складено довідку №05-22/40 зустрічної звірки документального підтвердження обсягу, виду та якості проведених операцій та розрахунків, що здійснювались між комунальним підприємством теплових мереж «Тернопільтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «Газ-Пласт-Буд» за період з 01.01.2014 по 31.07.2015.

Представник позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Пласт-Буд" у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі та пояснив, що під час здійснення заходів з метою проведення зустрічної звірки ТзОВ "Газ-Пласт-Буд" ДФІ в Тернопільській області фактично вчинено дії по проведенню документальної позапланової перевірки позивача, за результатами якої складено довідку зустрічної звірки. З огляду на те, що ДФІ в Тернопільській області фактично зустрічної звірки проведено не було, однак вчинено дії, що не передбачені при складанні довідки за наслідком проведення зустрічної звірки, Позивач вважає, що дії Відповідача під час проведення зустрічної звірки є неправомірними. І пояснив, що всупереч вимогам пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України, нормам Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (надалі Порядку № 1232) спірна зустрічна звірка була проведена не щодо кожного конкретного контрагента платника податків - позивача окремо, а суцільно відносно певного періоду господарської діяльності платника податків, що згідно з статей 75-79 ПК України є ознакою, притаманною виключно документальній перевірці.

Представник відповідача Державної фінансової інспекції в Тернопільській області в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі, пояснив, що відповідно до п. 1.1.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України проведено ревізію використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в КП теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради за період з 01.01.2014 р. по 31.07. 2015 р. На основі вищевикладеного проведено зустрічну звірку документального підтвердження обсягу, виду та якості проведених операцій та розрахунків, що здійснювались КП теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради та ТзОВ «Газ-Пласт-Буд» за період з 01.01.2014 по 31.07.2015р. Зустрічна звірка проведена з 24 по 29 вересня 2015 року з відома директора ТзОВ « Газ-Пласт_Буд» ОСОБА_4, за наслідками якої складено Довідку зустрічної звірки від 29.09.2015 р. №05-22/40. Таким чином, ДФІ в Тернопільській області вчинено дії, передбачені абз.3 п.26 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами (надалі Порядок № 550), як із складення так і направлення такої довідки Позивачу. Жодних інших дій, не передбачених чинним законодавством, ДФІ в Тернопільській області не вчинялися. Таким чином, відносини, що виникли при проведенні Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області зустрічної звірки в ТзОВ «Газ-Пласт-Буд» регулюються Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (надалі Закон № 2939) та Порядком проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами № 550, а не як зазначає Позивач в позовній заяві Податковим кодексом України та Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Основним законодавчим актом, який регулює діяльність органів державного фінансового контролю є Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (далі - Закон № 2939).

Відповідно до статті 2 Закону № 2939 Кабінет Міністрів України постановою від 20.04.2006 р. N 550 затвердив Порядок проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами (далі - Порядок № 550), який визначає процедуру проведення інспектування в підконтрольних установах.

Згідно п. 12 ст. 10 Закону №2939, органи державного фінансового контролю мають право проводити на підприємствах, в установах та організаціях зустрічні звірки з метою документального та фактичного підтвердження та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підприємства, установи та організації, що контролюється.

Зустрічні звірки, які проводяться органами державного фінансового контролю, не є контрольними заходами і проводяться у разі виникнення потреби у їх проведенні на підставі направлення, виписаного керівником органу державного фінансового контролю (ч.17 ст.11 Закону №2939).

Відповідно до абз.3 п.26 Порядку №550, за результатами зустрічної звірки складається у чотирьох примірниках довідка, перший, другий та третій примірники якої долучаються до відповідних примірників акта ревізії. Четвертий примірник довідки складається для підприємства установи чи організації), на якому проводилася зустрічна звірка. Підписання та вручення підприємству (установу чи організації) довідки зустрічної звірки здійснюється у тому ж порядку, який визначений для акта ревізії.

Судом встановлено, що на підставі п. 1.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи, ДФІ в Тернопільській області проведено ревізію використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, передбачених Мінрегіону на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування в КП теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради за період з 01.01.2014 по 31.07. 2015.

Ревізію проведено з 17.08.2015 по 13.10.2015 (з перервою з 24.09.2015 по 09.10.2015 на проведення зустрічних звірок) у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану, з відома директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» ОСОБА_5 та головного бухгалтера ОСОБА_6.

Враховуючи вищевикладене, на підставі направлень від 24.09.2015 р. №746 та №748, виданих в.о.начальника ДФІ в Тернопільській області, провідним державним фінансовим інспектором з питань будівництва сектору контролю у сфері послуг ОСОБА_7 та головним державним фінансовим інспектором цього ж сектору ОСОБА_8 проведено зустрічну звірку документального підтвердження обсягу, виду та якості проведених операцій та розрахунків, що здійснювались комунальним підприємством теплових мереж Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «Газ-Пласт-Буд» за період з 01.01.2014 по 31.07.2015 р.р..

Зустрічна звірка проведена з 24 по 29 вересня 2015 року, з відома директора ТзОВ « Газ-Пласт_Буд» ОСОБА_4, за наслідками якої складено довідку зустрічної звірки від 29.09.2015 року №05-22/40.

Перший, другий і третій примірники довідки надіслано позивачу 07.10.2015р. рекомендованим листом з повідомленням про вручення для ознайомлення, підписання та повернення. Станом на 15.10.2015 примірники довідки зустрічної звірки не повернені, про що складено акт про відмову від підпису довідки директором.

Таким чином судом встановлено що дії ДФІ в Тернопільській області під час проведення зустрічної звірки вчинено з дотриманням вимог Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами.

При цьому суд не приймає доводи позивача про неправомірність дій відповідача під час проведення зустрічної звірки з посиланням на норми Податкового кодексу України щодо проведення зустрічних звірок податковими органами, оскільки ДФІ у Тернопільській області при проведенні зустрічних звірок норми Податкового кодексу України не застосовує, а застосовує вимоги Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами.

Крім цього, суд підкреслює, що Довідка зустрічної звірки від 29.09.2015 №05-22/40 не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні ст.17 КАС України та не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов'язків для будь-яких осіб.

Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, належними та допустимими доказами доведено законність та обґрунтованість дій ДФІ в Тернопільській щодо проведення зустрічної звірки у ТзОВ « Газ-Пласт-Буд», складення Довідки від 29.09.2015 р. №05-22/40 про наслідки проведення зустрічної звірки та направлення такої довідки Позивачу.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оскільки позивачем не було доведено ті обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суд приходить до переконання, що вимоги позивача є не обґрунтованими, не відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже не підлягають до задоволення.

Керуючись, ст. ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Газ-Пласт- Буд" до Державної фінансової інспекція в Тернопільській області про визнання дій протиправними - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядку і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 29 січня 2016 року.

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна:

Суддя Дерех Н.В.