Ухвала від 21.01.2016 по справі 619/4262/15-к

справа №619/4262/15-к

провадження №1-кс/619/36/16

УХВАЛА

іменем України

21 січня 2016 року м. Дергачі

Слідчий суддя Дергачівського районного суду Харківської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,

установив

Органом досудового розслідування встановлено, що в 2014 році Відділ освіти Дергачівської РДА здійснював закупівлю продуктів харчування для 24-х закладів освіти, що входять до мережі закладів, які фінансуються із районного бюджету Дергачівського району, на підставі укладених договорів про закупівлю та договорів поставки в особі начальника відділу ОСОБА_4 із постачальниками продуктів харчування. Згідно довідки спеціаліста, яким проведено порівняння відпускних цін на продукти харчування, які постачалися у 2014 році постачальниками за укладеними з Відділом освіти Дергачівської РДА договорами закупівлі із середніми цінами, що складалися по Харківській області (Дергачівський район) в 2014 році, встановлено перевищення вартості за закупочними цінами на загальну суму 174128,61грн. Порушення щодо перевищення цін закупівлі допущені у 2014 році посадовими особами Відділу освіти Дергачівської РДА, відповідальними за ефективне, економне та раціональне використання бюджетних коштів. За результатами порівнянь встановлено, що районному бюджету завдано матеріальну шкоду в загальній сумі 174128,61 грн.

До суду надійшло клопотання про надання дозволу на проведення з 25 січня 2016 року впродовж 15 робочих днів Державною фінансовою інспекцією України в Харківській області позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Дергачівської РДА. В обґрунтування клопотання зазначено, що з метою встановлення усіх обставин події та причетних до неї осіб вбачається необхідність проведення аналізу - позапланової ревізії, а також в подальшому призначення судово-економічної експертизи, у зв'язку з чим виникає необхідність отримати дозвіл на проведення позапланової ревізії (з метою дотримання вимог бюджетного та іншого законодавства України під час закупівлі продуктів харчування в 2014 році в частині встановлення порушень посадовими особами Відділу освіти відповідальними за ефективне, економне та раціональне використання бюджетних коштів). Порядок проведення позапланових ревізій встановлений в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-ХІІ. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

У судовому засіданні прокурор підтримала клопотання, просила його задовольнити.

Згідно ч.2 ст. 163 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Вислухавши думку прокурора, слідчий суддя на підставі наданих матеріалів, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов до висновку про задоволення клопотання з наступних мотивів.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 22.04.2015 року внесено відомості про вчинення злочину посадовими особами відділу освіти Дергачівської РДА, передбаченого ч.1 ст. 191 КК України.

Кримінальний процесуальний кодекс України зобов'язує прокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Повнота дослідження кримінального провадження означає встановлення всього кола фактичних обставин, що можуть суттєво вплинути на рішення у кримінальному провадженні; використання такої сукупності доказів, яка обґрунтовує зроблені висновки як такі, що не залишають місця сумнівам.

За змістом ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно положень статті 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Згідно ч. 8 ст. 11 Закону, орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обгрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Відповідно до п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Підпунктом 75.1.2.ст.75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до вимог п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження та перевіривши дотримання вимог Закону України «Про основні засади, здійснення державного фінансового контролю в Україні» вважає, що клопотання є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 93, 132, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

постановив

Клопотання про надання дозволу на проведення позапланової ревізії задовольнити.

Надати дозвіл на проведення з 01 лютого 2016 року впродовж 15 робочих днів Державною фінансовою інспекцією України в Харківській області позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Дергачівської РДА за адресою: м. Дергачі, вул. Петровського, буд. 6, за період часу з 01.01.2014 по 31.12.2014 з наступних питань:

-дотримання службовими особами Відділу освіти Дергачівської РДА чинного

законодавства при підготовці документів для формування бюджетних асигнувань на закупівлю у 2014 році продуктів харчування при укладанні відповідних договорів;

-дотримання службовими особами Відділу освіти Дергачівської РДА вимог

чинного законодавства при організації та проведенні в 2014 році торгів на закупівлю продуктів харчування для 24 закладів освіти, що входять до мережі закладів, які фінансуються із районного бюджету Дергачівського району, на підставі укладених договорів про закупівлю та договорів поставки;

-повноти виконання умов зазначених договорів про закупівлю продуктів

харчування з урахуванням додаткових угод за наступними номерами: договір про закупівлю товарів за державні кошти №68 від 02.04.2014 укладений із ФОП ОСОБА_5 на предмет закупівлі масла вершкового та молочної пасти (код 10.51.3(ДК016-2010), договір поставки № 55/117/14 від 12.03.2014 укладений із ТОВ «ФУДСНАБ» на предмет закупівлі соків фруктових та овочевих (код 10.32.1), договорів поставки №54/118/14 від 12.03.2014 укладений із ТОВ «ФУДСНАБ» на предмет закупівлі виробів хлібобулочних зниженої вологості та кондитерські, борошняні, тривалого зберігання (код 10.72.1), догорів поставки №53/116/14 від 12.03.2014 укладений із ТОВ «ФУДСНАБ» на предмет закупівлю плодів та овочей, оброблених та законсервованих, крім картоплі (код 10.39.1), договір поставки №52/119/14 від 12.03.2014 укладений із ТОВ «ФУДСНАБ» на предмет закупівлі коренеплодів та бульби їстівної з високим умістом крохмалю та інуліну (картопля) (код 01.13.5(ДК016-2010), договір поставки №51/К-109/14 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_6 на предмет закупівлі овочей коренеплідних, цибулини та бульбоплідних (код 01.13.4), договір про закупівлю товарів за державні кошти №49 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_7 на предмет закупівлі молока та вершків рідинних, оброблених (код 10.51.1(ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №50 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_5 на предмет закупівлі сиру сичужного та кисломолочного (код 10.51.4(ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №48 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_7 на предмет закупівлі продуктів молочних, інших (код 10.51.5(ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №47 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_8 на предмет закупівлі продукції рибної свіжої охолодженої чи замороженої (код 10.20.1(ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №46 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_9 на предмет закупівлі крупи, крупки, гранил та інших продуктів з зерна зернових культур (код 10.61.3(ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №45 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_10 на предмет закупівлі виробів хлібобулочних, кондитерських та кулінарних, борошняних, нетривалого зберігання (код 10.71.1 (ДК016- 2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №44 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_11 на предмет закупівлі м'яса свійської птиці, свіже чи охолоджене (код 10.12.1 (ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №43 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_12 на предмет закупівлі м'яса великої рогатої худоби, свиней (код 10.11.1(ДК016-2010), договір про закупівлю товарів за державні кошти №42 від 12.03.2014 укладений із ФОП ОСОБА_13 на предмет закупівлі консервів та готових страв з м'яса, м'ясних субпродуктів чи крові (код (ДК016-2010);

-спричинення внаслідок укладання вищевказаних договорів (п. 1.3.) та виконання

умов договорів про закупівлю товарів за державні кошти матеріальної шкоди та з вини яких службових осіб.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Суддя ОСОБА_1