Постанова від 22.10.2010 по справі 2а-775/10

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 2а-775/10

Провадження № -

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" жовтня 2010 р. м. Коростень

Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючої - судді Куліченко М.В.

розглянувши в м. Коростені цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради неправомірними та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради недовиплачені кошти, які передбачені ст.37 ЗУ “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ за період з 01.04.2006 року по 01.04.2009 року, передбачені ст.39 Закону, за період з 01.04.2006 року по 01.04.2009 року, мотивуючи це тим, що являється потерпілою від Чорнобильської катастрофи, проживає та працювала в зоні гарантованого добровільного відселення . Позивачка вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ № 836 від 26.07.1996 року, а не в розмірах визначених ЗУ “ Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ порушує її права.

В судове засідання позивачка надала заяву, в якій просить розглянути справу у її відсутність, в письмовому провадженні, вимоги позову підтримує в повному обсязі, з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просить розглянути справу в його відсутність, позов не визнає.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з слідуючих підстав. Судом встановлено, що позивачка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, яким є м Коростень (а.с.6) . До червня місяця 2008 року працювала на Коростенському заводі хімічного машинобудування. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ... , встановлені компенсації та доплати громадянам, що проживають та працюють на територіях радіоактивного забруднення.

Відповідно до ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ громадянам, які працюють на території радіоактивного іабруднення, зоні гарантованого добровільного відселення, проводиться доплата в розмірі 2-х иінімальних заробітних плат. Відповідно до вимог ст. 37 вищезазначеного Закону, громадянам,

до проживають на території радіоактивного забруднення, зоні гарантованого добровільного відселення, іиплачується щомісячна грошова допомога , в зв”язку з обмеженням споживання продуктів харчування в юзмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісячно. Однак , як видно з поданих документів, позивачка інше до червня місяця 2008 року працювала на Коростенському заводі хімічного машинобудування, відповідно до вимог ст.99 КАС України, строк позовної давності визначено в 1 рік, позивачем цей строк іропущено, позов подано 18.05.2009 року, стягнення за період 2006-2009 роки, причин поважності її іропуску позивачкою не наводиться, питання про його поновлення не порушувалось. Вимогу про астосування ст.99 КАС України, суд застосовує, згідно вимог ст. 100 КАС України.

Посилання позивачки на ст. 233 ,238 КЗпП України, якими встановлено, що при розгляді рудових спорів у питаннях про грошові виплати, крім вимог про виплату працівникові

ередньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче плачуваної роботи, орган, який розглядає спір, має право винести рішення про виплату працівникові алежних сум без обмеження будь-яким строком та те, що зазначені виплати відповідно до Закону країни від 28.02.1991 року № 796 -Х11 громадянам проводились за місцем роботи та входять в структуру іробітної плати не є обгрунтованими, бо дійсно, відповідно до ст.2 Закону України “Про оплату праці” з структури заробітної плати окрім основної входять додаткова заробітна плата, яка включає доплати, ідбавки, компенсаційні та інші грошові виплати. Згідно ст.39 Закону “Про статус...” , така доплата ювадиться працюючим особам, однак,- суд визнає, що Закон України "Про оплату праці" визначає сономічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають в трудових дносинах , відповідно до ст. 1,2,4,21,22 якого, заробітна плата є гарантованою винагородою зацівнику за роботу ,яку роботодавець виплачує на підставі трудового договору і джерелом оплати ;оїє дохід та інші кошти підприємства або бюджетні кошти , виділені на ці цілі.

Однак, передбачені ст. 39 ЗУ “Про статус... “ доплати до структури заробітної плати неїі входять , а відповідно до Закону України "Про формування, порядок надходження і використання . коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення" від 10 лютого 2000 року № 1445-Ш (далі -Закон № 14454П) фінансуються за рахунок коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення (далі - Фонд) та інших джерел, визначених законодавством України.

Фонд утворюється у складі Державного бюджету України, кошти Фонду зараховуються на окремий рахунок Державного бюджету України, а розпорядником коштів Фонду є Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ( далі - МНС України) - ст. ст. 1-3 Закону № 1445-1П .

Порядок використання коштів Фонду визначався постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року № 987 "Про затвердження Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення",|яка втратила чинність у зв'язку з прийняттям постанови від 16 вересня 2005 року № 931 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи" та від 20 вересня 2005 року № 936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чо катастрофи".

Міністрів України від 20 вересня 2005 року І ¦ Порядку використання коштів державного бюджет пов'язаних із соціальним захистом громадян, які Чорнобильської катастрофи", якою скасовано

України від 20 червня 2000 року № 987,

виплати доплат за роботу в зоні відчуження,

роботу в населення

виконавчої влади. З врахуванням наведеного, зазначені доплати не с частиною заробітної плати . а самостійними соціальними виплатами, УПСЗН не е роботодавцем для позивачки, тому ці виплати

провадяться відповідно до Закону України “ Про Державний бюджет України на 2008 рік “ та Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Наказом № 14' від 02.04.2004 року Міністерства праці та соціальної політики України - , за якими головним розпорядником бюджетних коштів, призначених для видатків на соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи є Міністерство Праці та соціальної політики України, а на місцях відповідні Управління праці та соціального захисту населення та Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень. Щ

Керуючись ст. ст. 99,100, 159 - 163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст. ст. 37, 39 ЗУ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " Постановою Кабінету Міністрів України № 987 від 20.06.2000 року “Про затвердження порядку використання коштів фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення”, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської Ради про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених коштів, передбачених ст.ст. 37,39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ - за необгрунтованістю вимог. Я Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня проголошення, постанови.

Суддя