Ухвала від 22.01.2016 по справі 452/3473/15-а

Справа № 452/3473/15-а

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

в адміністративній справі

22 січня 2016 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кравців В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним рішення про відмову в переоформленні права власності на автомобіль та визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства із позовною заявою до головного управління праці та соціального захисту населення Львівської РДА про визнання недійсним рішення про відмову в переоформленні права власності на автомобіль марки AUDI A6, 1999 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, та визнання права власності на вказаний автомобіль, посилаючись на те, що вказаний автомобіль був переданий як гуманітарна допомога інваліду - його бабці ОСОБА_2, котра померла 25 квітня 2015 року і на час її смерті він, позивач, був членом її сім'ї.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно ст. 109 цього Кодексу суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Статтею 2 КАС України установлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною другою статті 4 цього Кодексу визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Також у п. 21 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» передбачено, що ураховуючи положення статті 1 ЦПК та статті 2 КАС, не є публічно-правовим і розглядається у порядку цивільного судочинства спір між органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування (суб'єктом владних повноважень) як суб'єктом публічного права та суб'єктом приватного права

- фізичною особою, в якому управлінські дії суб'єкта владних повноважень спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав фізичної особи. У такому випадку це спір про право цивільне, незважаючи на те, що у спорі бере участь суб'єкт публічного права, а спірні правовідносини врегульовано нормами цивільного та адміністративного права.

Із позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивачем оскаржуються дії відповідача - суб'єкта владних повноважень щодо відмови у переоформленні права власності на автомобіль, який був переданий як гуманітарна допомога інваліду та заявлена вимога про визнання за ним, позивачем, права власності на цей автомобіль.

У даних правовідносинах набуття права власності на такий автомобіль визначено Законами України «Про гуманітарну допомогу» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», а також постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року № 999 «Про затвердження порядку забезпечення інвалідів автомобілями», у яких зазначено, що автомобіль передається у власність, тобто підстави виникнення права власності.

Главою 29 ЗАХИСТ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЦК України визначені засади захисту права власності.

У відповідності до ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства спори щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних відносин.

Отже, даний спір не відноситься до сфери публічно-правових відносин, так як оскаржується не дія суб'єкта владних повноважень у сфері управлінських відносин, а невизнання суб'єкта владних повноважень права позивача на набуття права власності на автомобіль.

Ураховуючи наведене, необхідно відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до головного управління праці та соціального захисту населення Львівської ОДА про визнання недійсним рішення про відмову в переоформленні права власності на автомобіль та визнання права власності, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 107, 109 КАС України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним рішення про відмову в переоформленні права власності на автомобіль та визнання права власності на автомобіль.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції, який постановив ухвалу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя