Справа № 815/246/16
22 січня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області про скасування рішень та запису, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області про скасування рішень та запису, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
В своїй позовній заяві позивач просить суд: скасувати рішення державного реєстратора Державної реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області ОСОБА_2 від 17.12.2015 року № 27222545 про відмову у скасуванні запису про нерухоме майно, право власності та суб'єкта цього права, форма власності приватна, розмір частки 1/1, за номером 9842805 розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відкритого на об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 646887151101 спеціального розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 21671926 від 28.05.2015 року, видане державним реєстратором Державної реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області ОСОБА_3; скасувати запис про право власності 9842805 ОСОБА_4, і.н. НОМЕР_1, на квартиру 1-А, що знаходиться по вул. Різовська, буд. 18 в м. Одесі, загальною площею 129,9 кв. м, житловою - 76,6 кв. м; зобов'язати Державну реєстраційну службу Одеського міського управління юстиції Одеської області внести відповідні зміни до Державного реєстру прав на нерухоме майно, а також виключити з нього запис про право власності 9842805 ОСОБА_4, і.н. НОМЕР_1, на квартиру 1-А, що знаходиться по вул. Різовська, буд. 18 в м. Одесі, загальною площею 129,9 кв. м, житловою - 76,6 кв. м та закрити розділ; зобов'язати Державну реєстраційну службу Одеського міського управління юстиції Одеської області винести рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень про право власності ОСОБА_5, і.н. НОМЕР_2, на квартиру 1-А, що знаходиться по вул. Різовська, буд. 18 в м. Одесі, загальною площею 129,9 кв. м, житловою - 76,6 кв. м про що внести запис до Державного реєстру прав на нерухоме майно.
Однак, позивач в адміністративному позові відповідачем зазначає Державну реєстраційну службу Одеського міського управління юстиції Одеської області.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Крім того, згідно з п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, суд вважає за необхідне відповідачів у справі зазначити відповідно до позовних вимог та привести у відповідність найменування відповідачів.
При цьому, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Також, суд встановив, що позивач разом з адміністративним позовом надав до суду квитанцію № 1196 від 20.01.2016 року про сплату судового збору у сумі 2756,05 грн.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у сумі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з абз.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При цьому, відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Однак, у суду відсутні відомості про зарахування вказаної суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, оскільки вказана сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України, то суд вважає за необхідне сплатити позивачу судовий збір у сумі 2756,00 грн. на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, за позовом ОСОБА_1, Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626. Зазначений документ про сплату судового збору також надати до суду.
Зазначені недоліки необхідно усунути шляхом подання до суду уточнень до адміністративного позову з відповідними додатками для суду та відповідно до кількості відповідачів.
Згідно з ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.87, 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали позивачем. В іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко