Постанова від 09.04.2012 по справі 2а-1827/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2012 р. № 2а-1827/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання -Семеряк М.І.,

представника позивача -ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення штрафу з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 в сумі 8 377,50 грн. відповідно до постанови № 16/14-ю від 12.09.2011 року та в розмірі 1 675,50 грн. відповідно до постанови № 16/15-ю від 12.09.2011 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем здійснено будівництво кафе-бару без права на виконання будівельних робіт та затвердженої у встановленому порядку проектної документації, чим порушено вимоги чинного законодавства у сфері архітектури та містобудування. У зв'язку з чим, позивачем як контролюючим органом були накладені на відповідача штрафи, які не були сплачені останнім у встановленому порядку. Враховуючи викладене, позивач звернувся до суду.

Ухвалою суду від 15.03.2012 року відкрито провадження в справі. В судовому засіданні 09.04.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач визнав позовні вимоги, однак зазначив, що на даний час не має можливості сплатити суми штрафів.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на які позивач посилаються як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до наступних висновків.

Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності на момент виникнення спірних правовідносин визначались Законом України «Про архітектурну діяльність», який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Згідно із ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»замовник має право виконувати будівельні роботи після направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу чи після реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно -будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України -Міністра будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства (п.1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затв. Указом Президента України №439/2011 від 08.04.2011 року (далі - Положення).

Одними з основних завдань Держархібудінспекції є здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань (п. 3 Положення).

Відповідно до п. 4 Положення Держархбудінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства правил і норм технічної експлуатації житлових будинків, користування прибудинковими територіями та правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків.

Пунктом 5 Положення передбачено, що Держархбудінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку видавати обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (далі -Інспекцією ДАБК у Львівській області) 06.09.2011 року проведено перевірку з приводу будівництва кафе-бару з магазином по вул. Львівській у с. Куровичі Золочівського району Львівської області.

За результатами перевірки встановлено, що ФОП ОСОБА_2 здійснив будівництво кафе-бару з магазином по вул. Львівській у с. Куровичі Золочівського району Львівської області без права на виконання будівельних робіт та затвердженої у встановленому чинним законодавством порядку проектної документації, чим порушив ст.ст.26,34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»та ст.ст. 9,27 Закону України «Про архітектурну діяльність», а також здійснював експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, що не прийнятий в експлуатацію, чим порушено ч.5 п.5 ст. 26 і п. 1, 5, 8 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

За результатами перевірки складені:

- Акт перевірки № 16/3 від 06.09.2011 року;

- протокол № 16/1 від 06.09.2011 року про вчинення правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

- протокол № 16/2 від 06.09.2011 року про вчинення правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

- припис № 16/7-ю від 08.09.2011 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил.

09.09.2011 року заступником начальника інспекції ДАБК у Львівській області винесено постанову № 16/15-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на ФОП ОСОБА_2 у розмірі 1 675,5 грн.

09.09.2011 року заступником начальника інспекції ДАБК у Львівській області винесено постанову № 16/14-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на ФОП ОСОБА_2 у розмірі 8 377,5 грн.

Згідно із п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 244 від 06.04.1995 року «Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування»підприємство повинно сплатити штраф у 15- денний термін з дня його накладення, та надіслати копію документу про сплату штрафу інспекції, яка його наклала.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Аналізуючи діюче законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що твердження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами, що дає суду підстави визнати позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (80725, с. Куровичі, Золочівського району Львівської області) штраф в розмірі 8 377 (вісім тисяч триста сімдесят сім) гривень 50 (п'ятдесят) копійок відповідно до постанови № 16/14-ю від 12.09.2011 року та в розмірі 1 675 (одна тисяча шістсот сімдесят п'ять) гривень 50 (п'ятдесят) копійок відповідно до постанови № 16/15-ю від 12.09.2011 року, до Державного бюджету Золочівського району Львівської області (МФО 825014, ЄДРПОУ 23959969, р/р 31117106700191, код 21081100).

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 13 квітня 2012 року.

Суддя Сакалош В.М.