Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
Іменем України
“12” січня 2016 року справа № 927/1428/15
Позивач: Публічне акціонерне товариство «Сумбуд», 40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 86
Відповідач: Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України, 14068, м. Чернігів, вул. О.Молодчого,17
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Приватне підприємство "Приватбудсервіс", м. Суми, вул. Тополянська 18/1, 40022
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "ВС Строймастер", м. Київ, вул. О.Кошиця, буд. 9б, оф.33, 02068
про визнання результатів процедури закупівель недійсними
Суддя Скорик Н.О.
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: ОСОБА_1 довіреність № 303/21/8/3880 від 16.12.2015, представник
Від третьої особи на стороні позивача: не з'явився
Від третьої особи на стороні відповідача: не з'явився
Публічним акціонерним товариством “Сумбуд” подано позов до Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України про визнання результатів процедури закупівлі робіт код 43.29.1 - роботи будівельно-монтажні, інші (капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область) недійсними.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області про порушення провадження у справі від 26.11.2015 залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - приватне підприємство «Приватбудінвест» та в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю «ВС Стороймастер».
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідачем порушено порядок оприлюднення інформації щодо проведення процедури закупівлі товарів за державні кошти - нездійснення публікації протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів на сайті уповноваженого органу, відсутність технічних, якісних та кількісних характеристик до документації конкурсних торгів та ненадання відповідачем належного роз'яснення на запит позивача та третьої особи на стороні позивача.
Позивач та третя особа на стороні позивача належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи в суді, що підтверджується повідомленнями про вручення рекомендованої кореспонденції №4000007003450, 4002201493029, відповідно, але повноважного представника в судове засідання не направили.
Від позивача надійшла факсограма клопотання про розгляд справи за його відсутності. Подане клопотання задоволено судом.
Третьою особою на стороні позивача письмових пояснень не надано.
Відповідачем подані письмові пояснення по справі. Поданими поясненнями відповідач проти позову заперечує, та зазначає, що на участь у процедурі закупівлі свої пропозиції надали учасники: ПАТ «Сумбуд», ТОВ «ВС СТРОЙМАСТЕР», ПП «ПРИВАТБУДСЕРВІС», ТОВ «ТОПАЗ», ТОВ «МАЛАК Т». Розкриття пропозицій конкурсних торгів відбулося 23.10.2015 о 9-00, протокол № 48. 27.10.2015 о 12-00 проведено оцінку пропозицій конкурсних торгів, у результаті якої найбільшу кількість балів отримало ТОВ «ВС СТРОЙМАСТЕР» - протокол №50 від 28.10.2015, та члени комітету з конкурсних торгів на підставі ст.. 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» вирішили акцептувати пропозицію конкурсних торгів переможця процедури закупівлі ТОВ «ВС СТРОЙМАСТЕР» на закупівлю робіт 43.29.1 - роботи будівельно-монтажні, інші (капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область, яку визнано найбільш економічно вигідною за результатами оцінки як таку, що відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленими ст. 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та відповідає умовам документації конкурсних торгів; надати згоду на взяття зобов'язань на оплату предмета закупівлі, забезпечити публікацію розглянутої інформації в державному офіційному виданні з питань державних закупівель та оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу в терміни згідно ст.. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель». Про дане рішення складено протокол № 51 від 28.10.2015. Відповідач вважає, що процедуру закупівлі 43.29.1 - роботи будівельно-монтажні, інші (капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область, відповідачем проведено у відповідності до норм чинного законодавства та з дотриманням передбачених Закону України «Про здійснення державних закупівель» порядку і строків оприлюднення інформації про закупівлю, оскільки, протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів подано для оприлюднення на веб-порталі уповноваженого органу 27.10.2015 та оприлюднено 30.10.2015, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів №222201 оприлюднено на веб-порталі уповноваженого органу в бюлетні № 369 від 02.11.2015.
Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача подано відзив на позовну заяву. В поданому відзиві третя особа просить відмовити позивачу у задоволенні позовної заяви повністю, оскільки відповідачем проведено процедуру закупівлі у повній відповідності до ЗУ «Про здійснення державних закупівель» та оприлюднено всю необхідну інформацію, що визначена Законом. Крім того, третя особа зазначає, що відповідачем відповідно до ст.. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» оприлюднено на веб-порталі www.tender.me.gov.ua документацію конкурсних торгів. Додатком № 3, що є невід'ємною частиною документації конкурсних торгів, на 25 сторінках визначено технічне завдання на закупівлю робіт «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» - Перелік основних видів та обсягів робіт по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область».
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників відповідача та третьої особі на стороні відповідача, суд
Встановив:
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти встановлені Законом України „Про здійснення державних закупівель".
Згідно з ч. ч. 1, 4, 5 ст. 11 Закону України «Про здійснення державних закупівель» для організації та проведення процедур закупівель замовником утворюється комітет з конкурсних торгів, який, зокрема, планує проведення процедур закупівель і складає та затверджує річний план державних закупівель здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель, попередню кваліфікацію учасників; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань державних закупівель, визначених цим Законом; здійснює інші дії, передбачені цим Законом. Рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, у якому відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів.
Рішенням комітету з конкурсних торгів Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України (відповідача), оформленого протоколом № 32 від 17.09.2015, вирішено затвердити документацію конкурсних торгів на закупівлю за державні кошти 43.29.1 «Роботи будівельно-монтажні, інші» по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область», подати оголошення в інформаційний бюлетень «Вісник державних закупівель», щодо здійснення закупівлі за процедурою відкриті торги згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» ,на очікувану вартість предмета закупівлі 12921725,40 грн, в т.ч. ПДВ 2153620,90 грн, забезпечити оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу ДКТ на закупівлю робіт капітального ремонту вищезазначеного об'єкту згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» (а.с.150-151).
Інформація про проведення вищевказаної процедури відкритих торгів опублікована в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщена на веб-порталі з питань державних закупівель: № 202008, номер бюлетеня 342 (23.09.2015) від 23.09.2015, а оголошення у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель вхідний № 15093WX605354М.
Листом № 92 від 29.09.2015 ПП «Приватбудінвест» надав заяву на участь у процедурі закупівлі та просив надати документацію конкурсних торгів для підготовки пропозиції конкурсних торгів. Документація направлена відповідачем листом № 303/21/2/3026 від 06.10.2015.
Листом № 30/1 від 30.09.2015 ТОВ «МалакТ» просив надіслати документацію конкурсних торгів для ознайомлення. Документація направлена відповідачем листом № 303/21/6/2988 від 01.10.2015.
Листом № 735/01-2 від 01.10.2015 ПАТ «Сумбуд» просив надати документацію конкурсних торгів на закупівлю робіт з капітального ремонту військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область. Документація направлена відповідачем листом № 303/21/6/2989 від 01.10.2015.
09.10.2015 до тендерного комітету Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління надійшов лист № 786/01-2 від 09.10.2015, яким позивач просить дати роз'яснення стосовно технічного завдання.
Відповідно до протоколу № 42 від 12.10.2015 комітетом з конкурсних торгів Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління вирішено надати роз'яснення публічному акціонерному товариству «Сумбуд» до документації конкурсних торгів під час проведення процедури закупівлі робіт з «Капітального ремонту військової будівлі №1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» наступного змісту: - у пункті технічного завдання 68 «Утеплення покриття мін ватою» припустилися граматичної помилки. Одиниця виміру - м3. Щільність мінвати 210/кг/м3; - у пункті технічного завдання 80 вогнезахист виконувати з використанням наступних матеріалів: ОСОБА_2 гасовий, амоній фосфорно-кислий двозаміщений (діафоній фосфат) марка Б; - пунктами технічного завдання 290-293 передбачено обсяг фарбування стін - 1764,354 м3, стелі більше 4 м висоти - 628,202 м2, стелі висотою до 4 м - 553,278 м2; - стосовно пунктів технічного завдання 73, 74, 78, 306, 307, 314, 319, запропоновано прибути до Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління та ознайомитися з робочим проектом.
Листами № 3116 від 13.10.2015, № 3117 від 13.10.2015, 3118 від 13.10.2015 повідомлено всіх заінтересованих осіб про рішення комітету з конкурсних торгів згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель».
12.10.2015 до тендерного комітету Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління надійшов лист № 29 від 09.10.2015, яким ПП «Приватбудсервіс» (третя особа без заявлення самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача) просить дати роз'яснення стосовно технічного завдання.
Вказаний лист був розглянутий відповідачем в порядку та строки, що визначені ст.. 23 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та розділом 2 документації конкурсних торгів.
Згідно з протоколом № 43 від 13.10.2015 комітетом з конкурсних торгів Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління вирішено надати роз'яснення ПП «Приватбудінвест» до документації конкурсних торгів під час проведення процедури закупівлі робіт з «Капітального ремонту військової будівлі №1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» та запропоновано прибути до Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління та ознайомитися з робочим проектом.
Листами № 3119 від 13.10.2015, № 3120 від 13.10.2015, 3121 від 13.10.2015 повідомлено всіх заінтересованих осіб про рішення комітету з конкурсних торгів згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» та надано роз'яснення по всім пунктам що запитувалися.
При цьому, позивач уповноважених представників щодо прибуття та для ознайомлення з робочим проектом не направив.
Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів, комітетом з конкурсних торгів Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління отримано 5 пропозиції на участь у відкритих торгах на вищезазначену закупівлю від учасників:
1. Публічне акціонерне товариство «Сумбуд».
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «ВС Строймастер».
3. Приватне підприємство «Приватбудсервіс».
4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Топаз».
5. Товариство з обмеженою відповідальністю «МалакТ».
Відповідно до протоколу №48 про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) розкриття пропозицій конкурсних торгів відбулося о 09:00, 23.10.2015 року, що відповідає даті, місцю та часу розкриття конкурсних пропозицій, визначених у документації конкурсних торгів, в присутності представника позивача (ОСОБА_3М).
Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» документація конкурсних торгів повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.
Відповідачем відповідно до ст.. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» оприлюднено на веб-порталі www.tender.me.gov.ua документацію конкурсних торгів (додаток № 3). Додатком № 3, що є невід'ємною частиною документації конкурсних торгів визначено технічне завдання на закупівлю робіт з «Капітального ремонту військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» - Перелік основних видів та обсягів робіт по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область». Отже, твердження позивача про відсутність у документації конкурсних торгів необхідних технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі спростовується наявними у справі доказами.
Матеріалами справи підтверджується та не заперечується сторонами, що невідповідність документації конкурсних торгів в частині технічних, якісних та кількісних вимог позивачем до органу оскарження не оскаржувалось.
Як вбачається з реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів та протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів позивач підготував та подав до відповідача пропозицію конкурсних торгів. Пропозиція конкурсних торгів позивача відхилена не була, так як відповідала всім вимогам документації конкурсних торгів та Закону України «Про здійснення державних закупівель» та була допущена до оцінки.
Позивач посилається на те, що відповідачем порушено порядок оприлюднення інформації, а саме не здійснено оприлюднення протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, що визначена ст.. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель».
Твердження позивача спростовуються матеріалами справи.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій - протягом трьох робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій.
Відповідачем, відповідно до ст.. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів подано для оприлюднення на веб-порталі державних закупівель, поставлено в чергу для публікації 27.10.2015 та оприлюднено 30.10.2015 за номером 15105FX665190 (а.с. 33, 34).
З огляду на зазначене суд вважає безпідставним твердження позивача про те, що відповідачем належним чином не здійснено оприлюднення на сайті уповноваженого органу протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів.
Згідно з протоколом № 49 від 28.10.2015 комітетом з конкурсних торгів на підставі ст.. 16, 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» вирішено відхилити пропозицію конкурсних торгів товариства з обмеженою відповідальністю «Топаз» на закупівлю « 43.29.1 Роботи будівельно-монтажні, інші» по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» як таку, що не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим ст.. 16 цього Закону та умовам документації конкурсних торгів.
Відповідно до протоколу № 50 оцінки пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, яка відбулась о 12:00, 27.10.2015 року, серед учасників відкритих торгів допущених до процедури оцінки найбільш вигідною пропозицією, з найбільшою кількістю балів, було визнано пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «ВС СТРОЙМАСТЕР».
Протоколом № 51 від 28.10.2015 комісією з конкурсних торгів на підставі ст.. 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» було вирішено акцептувати пропозицію конкурсних торгів переможця процедури закупівлі товариства з обмеженою відповідальністю «ВС Строймастер» на закупівлю робіт « 43.29.1 Роботи будівельно-монтажні, інші» по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область», яку визнано найбільш економічно вигідною за результатом оцінки.
Повідомлення про акцепт опубліковано у ВДЗ №369 (02.11.2015) від 02.11.2015, оголошення № 222201.
Крім того, листами № 303/21/2/3279, № 303/21/2/3280, № 303/21/2/3281, № 303/21/2/3282, № 303/21/2/3283 від 28.10.2015 всім учасникам процедури закупівлі надіслано письмове повідомлення про результати торгів.
10.11.2015 до відповідача надійшла претензія № 864/01-2 від 04.11.2015 в якій позивач, посилаючись на норми законодавства зазначає, що конкурсні торги були проведені з порушенням процедури закупівлі та підлягають відміні, оскільки технічна документація не містить необхідних технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.
Рішенням комітету з конкурсних торгів, оформленого протоколом № 60 від 11.11.2015 вирішено надати відповідь ПАТ «Сумбуд» в якому, зокрема, зазначено, що в зв'язку з неможливістю розмістити на веб-порталі уповноваженого органу робочий проект в повному обсязі, в додатку № 3 «Технічне завдання» документації конкурсних торгів була передбачена можливість ознайомлення з технічною документацією всіх бажаючих. Відповідь про вищевказане рішення надіслана листом № 303/21/2/3447 від 11.11.2015.
За результатами проведених торгів щодо закупівлі « 43.29.1 Роботи будівельно-монтажні, інші» по об'єкту «Капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область» з ТОВ «Строймастер» укладено договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти № 154 від 13.11.2015.
На веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель розміщено оголошення про результати процедури закупівлі: № 23/290 ВДЗ №379/1/1 (16.11.15) від 16.11.2015.
24.11.2015 складено звіт №8 про результати проведення торгів.
В позовній заяві позивач посилається на порушення відповідачем норм статей 10, 27, 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме те, що акцепт пропозиції учасника, а відповідно і оприлюднення відповідної інформації, відбувається після розкриття пропозиції конкурсних торгів і оприлюднення відповідного протоколу розкриття пропозиції конкурсних торгів.
Згідно зі ст.. 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема: оголошення про проведення процедури закупівлі - не пізніш як за 20 робочих днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк; документацію конкурсних торгів або кваліфікаційну документацію - не пізніш як за 20 робочих днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк; зміни до документації конкурсних торгів, кваліфікаційної документації або запиту цінових пропозицій та роз'яснення до них (у разі наявності) - протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз'яснень; протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій - протягом трьох робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій; інформацію про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу - протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення; повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі) та протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі; оголошення про результати процедури закупівлі - не пізніш як через сім днів з дня укладення (неукладення) договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів (переговорної процедури закупівлі) чи визнання їх такими, що не відбулися.
Відповідно до ст.. 27 Закону України «Про здійснення державних закупівель» розкриття пропозицій конкурсних торгів здійснюється в день закінчення строку їх подання у час та в місці, що зазначені в оголошенні про проведення процедури закупівлі. До участі у процедурі розкриття пропозицій конкурсних торгів замовником допускаються всі учасники або їх уповноважені представники, а також представники засобів масової інформації та уповноважені представники громадських об'єднань. Відсутність учасника або його уповноваженого представника під час процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів не є підставою для відмови в розкритті чи розгляді або для відхилення його пропозиції конкурсних торгів. Протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів в день розкриття пропозицій конкурсних торгів оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону.
Згідно зі ст.. 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» у день визначення переможця замовник акцептує пропозицію конкурсних торгів, що визнана найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. Замовник зобов'язаний протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про визначення переможця надіслати переможцю торгів повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, а всім іншим учасникам - письмове повідомлення про результати торгів із зазначенням найменування та місцезнаходження учасника-переможця, пропозицію конкурсних торгів якого визнано найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. Повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції обов'язково безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу.
Проаналізувавши норми статей 10, 27, 31 Закону України «Про здійснення державних закупівель» можна зробити висновок, що Закон не ставить акцепт пропозицій конкурсних торгів в залежність від дати оприлюднення протоколу розкриття цінових пропозицій конкурсних торгів. При цьому, матеріалами справи підтверджується, що акцепт пропозицій учасника, а відповідно ї оприлюднення такої інформації, проводилось після подання відповідачем для публікації протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів.
Крім того, статтею 18 Закону України «Про здійснення державних закупівель» визначено порядок оскарження процедур закупівлі.
Згідно зі ст.. 18 Закону України «Про здійснення державних закупівель» скарги подаються до органу оскарження не пізніше 10 днів з дня, коли суб'єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, генерального замовника, але до дня укладення договору про закупівлю. Скарги, що стосуються документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації, запиту цінових пропозицій), можуть подаватися у будь-який строк після оприлюднення оголошення про їх проведення, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, встановленої для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), та не пізніше ніж за три дні до дати, встановленої для подання цінових пропозицій. Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, генерального замовника, що відбулися до закінчення строку, встановленого для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), подаються не пізніше ніж за чотири дні до дати, встановленої для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), та не пізніше ніж за три дні до дати, встановленої для подання цінових пропозицій. Після закінчення строку, встановленого для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) в оголошенні про їх проведення, скарги можуть подаватися лише щодо змін до документації, внесених замовником. Скарги щодо укладених договорів про закупівлю розглядаються в судовому порядку.
Такі скарги подаються до розкриття пропозицій конкурсних торгів до Антимонопольного комітету України, який у визначенні ст. 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» є органом оскарження.
Позивач не звертався до Антимонопольного комітету зі скаргою на акцепт пропозиції конкурсних торгів. Позивач в письмових поясненнях зазначає, що процедура закупівлі код 43.29.1 - роботи будівельно-монтажні, інші (капітальний ремонт військової будівлі № 1/84, їдальня, м. Глухів, Сумська область) до Антимонопольного комітету України ним не оскаржувалась у зв'язку зі стислими строками на оскарження, внаслідок чого строк оскарження було пропущено.
Отже, подаючи позов з підстав, що стосуються документації конкурсних торгів, прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, позивачем не додержано порядку оскарження процедури закупівлі.
Таким чином, факти не оскарження позивачем документації конкурсних торгів в порядку, визначеному Законом України «Про здійснення державних закупівель», зокрема, не оскарження документації конкурсних торгів до моменту розкриття пропозицій конкурсних торгів, що на думку позивача нібито не відповідає вимогам Закону, разом з поданням своєї пропозиції до відповідача, присутність представника позивача при розкритті пропозицій конкурсних торгів та повідомлення відповідачем позивача про можливість прибуття для ознайомлення з документацією свідчить про те, що положення документації конкурсних торгів були зрозумілі учаснику (позивачу) та право позивача на подання своєї пропозиції конкурсних торгів порушено не було.
Як вбачається з матеріалів справи, кожен етап процедури закупівлі робіт оформлювався відповідним документом - протоколом.
При пред'явленні позовних вимог про визнання недійсними результатів процедури закупівлі робіт позивачем не визначено яке саме рішення комітету з конкурсних торгів оскаржується і яким протоколом воно оформлено, не визначено та не обґрунтовано яким чином це рішення порушує і які саме права позивача, що потребують судового захисту.
Позивачем також не обґрунтовано яким чином ненадання замовником (відповідачем) роз'яснень на деякі питання третьої особи на стороні позивача порушило права позивача та в чому це проявилось.
З врахуванням вищевказаних обставин, позовні вимоги є безпідставним та необґрунтованими, а тому в позові має бути відмовлено.
Судовий збір покладається на позивача згідно ст.. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 49, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Повне рішення складено 18.01.2016
Суддя Н.О. Скорик