Україна
Донецький окружний адміністративний суд
24 грудня 2015 р. Справа № 805/3193/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Час прийняття постанови: 13 год. 50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя: Куденков К.О.;
розглянувши у порядку письмового провадження позовну заяву Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними дій, визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,-
Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» (надалі - позивач, КП «Компанія «Вода Донбасу») звернулось до суду із адміністративним позовом до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, у наступному - Красноармійська об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області (надалі - відповідач), про визнання протиправними дій Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області щодо надання позивачу в особі Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» рішення № НОМЕР_1 від 20.07.2015 року, визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені № НОМЕР_1 від 20.07.2015 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач в особі Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства звільнений від виконання обов'язків платника єдиного внеску до закінчення проведення антитерористичної операції. Позивач вважає, що відповідальність, штрафні та фінансові санкції за невиконання обов'язків платника єдиного внеску у період з 14.04.2014р. до закінчення антитерористичної операції до позивача в особі Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства не застосовується. Позивач зазначає, що має сертифікат Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили з 10.06.2014р., який є єдиним належним і достатнім доказом, що підтверджує настання обставин непереборної сили, що мала місце на території проведення антитерористичної операції, як підстава для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причини неявки.
Відповідач надав письмові заперечення на позовну заяву, за якими не вбачає підстав для задоволення позовних вимог. Відповідач вважає, що правомірно прийняв спірне рішення та зазначає, що платники єдиного внеску, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилася АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати і сплачувати заробітну плату, то вони зобов'язані виконувати всі вимоги Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, у письмових запереченнях зазначив клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Враховуючи положення ч.4 та ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.
КП «Компанія «Вода Донбасу» зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 00191678, місцезнаходження: 87547, Донецька область, місто Маріуполь, вул. К. Лібкнехта, будинок 177А, знаходиться на обліку в СДПI з ОВП м. Донецьку МГУ ДФС, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі «Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України «Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 466/5 від 31.03.2015р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 березня 2015р. за № 349/26794.
Відповідно до копії довідки АБ №025919 з ЄДРПОУ від 30.11.2010р. Димитровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» (код 35580864) не має статусу юридичної особи та знаходиться за адресою: 85320, Донецька область, м. Димитров, вул. Ватутіна, б.40.
Станом на 24 грудня 2015р., Красноармiйська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області зареєстрована у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 38664077, місцезнаходження: 85300, Донецька область, місто Красноармійськ, вул. Горького, будинок 1, також, Красноармiйська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстрована у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 39882614, місцезнаходження: 85300, Донецька область, місто Красноармійськ, вул. Горького, будинок 1, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі «Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
20 липня 2015 року Красноармiйською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0006240506, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», до Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» застосовано штраф у розмірі 56 916,94 грн. та нарахована пеня у розмірі 34 817,92 грн. за період з 21.01.2015р. по 02.06.2015р.
Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 133 днів прострочення, з урахуванням часткового погашення.
З витягу з картки особового рахунку Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу», вбачається, що вказане рішення прийнято у зв'язку із несвоєчасною сплатою єдиного внеску за грудень 2014р. за звітом з єдиного внеску від 15.01.2015р. №1501315230.
Позивачем до суду надано копію сертифікату (висновку) №1736 про настання обставин непереборної сили, виданого 25 листопада 2015 року Торгово-промисловою палатою України.
Згідно вказаного сертифікату (висновку) Торгово-промислова палата України засвідчує настання обставин непереборної сили з 10.06.2014р. КП «Компанія «Вода Донбасу» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України для продовження граничного строку подачі податкових декларацій.
Також, зазначено, що на момент видачі сертифікату обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо.
Відповідно до наданої копії висновку від 03.07.2014р. №2005/12.12-03, який надано позивачу, Донецька торгово-промислова палата дійшла висновку, що невиконання зобов'язань трапилось в період проведення антитерористичної операції на території Донецької області, та зазначено, що обставини є форс-мажорними.
З позовною заявою (вх.№3245/15 від 05.08.2015р.) позивач звернувся до суду 31.07.2015р., про що свідчить відбиток штемпелю Укрпошти на поштовому конверті.
Таким чином, позивач звернувся до адміністративного суду з цією позовною заявою в межах строку, встановленого ч.5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з п.1 та п.12 ч.2 ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.
Димитровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» було платником єдиного внеску згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
За приписами абзаців першого та другого ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.1 вказаного Закону визначено, що недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Тобто, пеня та штрафні санкції не є складовою недоїмки з єдиного внеску.
Відповідно до частини 10 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Також, згідно з п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції чинній до 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Пунктом другим ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції чинній після 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Димитровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» несвоєчасно виконувало обов'язок платника єдиного внеску щодо сплати єдиного внеску за звітний період грудень 2014р. у періоді з 21.01.2015р. до 02.06.2015р.
Законом України №1669-VII від 02.09.2014р. «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набрав чинності 15.10.2014р., у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 (у наступному 9-4) такого змісту:
"9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".
Таким чином, законодавець передбачив ретроактивну дію вказаних приписів щодо звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
При цьому, єдиною умовою звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, - є перебування платника єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Подання окремих заяв про звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, сертифікатів тощо - не потребується.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що подання заяви щодо звільнення від виконання обов'язків платника єдиного внеску згідно абзацу другого п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є диспозитивним правом платника єдиного внеску, який бажає бути звільненим від виконання таких обов'язків. Проте, положення абзацу третього п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, - є імперативним приписом щодо всіх платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Статтею другою Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.
Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов'язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Донецьк, м. Маріуполь, м. Красноармійськ та м. Димитров Донецької області.
Дію вказаного Розпорядження зупинено Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014р.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 р. № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України». Також, цим розпорядженням до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Донецьк, м. Маріуполь, м. Красноармійськ та м. Димитров Донецької області.
Димитровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу», яке розташоване у м. Димитров, знаходиться на обліку в контролюючому органі, який розташований у м. Красноармійськ.
Таким чином, Димитровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» є платником єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», та який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку, що до Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» не застосовуються відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за невиконання обов'язків платника єдиного внеску у спірний в цій справі період.
Також, при вирішенні питання щодо задоволення позовних вимог або відмови в їх задоволенні, суд враховує відсутність у позивача в особі Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» можливості іншим засобом захистити свої права та законні інтереси, оскільки пунктом 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачена можливість визнання безнадійною та списання недоїмки з єдиного внеску, але не штрафів та пені. Тобто, у позивача відсутній інший ефективний засіб правового захисту.
Таким чином, оскільки спірним рішенням порушується право Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» на звільнення з 14.04.2014р. від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов'язків платника єдиного внеску, спірне рішення підлягає скасуванню.
Оскільки суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог в частині скасування спірного рішення, додатково визнання нечинним цього рішення не потребується.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дій Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області щодо надання позивачу в особі Димитровського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» рішення №0006240506 від 20.07.2015 року, суд зазначає, що відповідно до абзацу другого п.7 розділу VII «Фінансові санкції» Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015р. №449, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015р. за №508/26953, встановлено, що перший примірник рішення протягом трьох робочих днів із дня його винесення надсилається платнику у порядку, встановленому для надсилання вимог, або вручається під підпис керівнику або головному бухгалтеру платника, банку чи фізичній особі - платнику єдиного внеску.
Таким чином, дії щодо надіслання (надання) платнику єдиного внеску спірного рішення вчинення на виконання вказаного припису та не порушують права платника єдиного внеску.
Також, суд вважає, що самі дії щодо прийняття спірного рішення не порушують права та законні інтереси платника єдиного внеску, оскільки негативні наслідки для платника єдиного внеску тягне результат цих дій - спірне рішення, щодо якого суд вирішив заявлені позивачем позовні вимоги.
На підставі наведеного, у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними дій суд вважає за необхідне відмовити.
Позивачем надане до суду платіжне доручення №1068 від 19.08.2015р. про сплату судового збору у розмірі 109,62 грн. за подання позовної заяви та квитанція від 31.07.2015р. про сплату судового збору у розмірі 73,08 грн. за подання позовної заяви. Всього позивачем сплачено 182,70 грн. судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Частиною другою ст.4 Закону України «Про судовий збір», в редакції чинній на момент подання адміністративного позову, встановлено, що ставки судового збору встановлені у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2015р.: 1 218,00 грн.
Оскільки у задоволені позовних вимог немайнового характеру позивачу відмовлено, на користь позивача належить стягнути 109,62 грн. (182,70 - 73,08) за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними дій, визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені - задовольнити частково.
Скасувати рішення Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 20 липня 2015 року №0006240506.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (ідентифікаційний код: 00191678, місцезнаходження: 87547, Донецька область, місто Маріуполь, вул. К. Лібкнехта, будинок 177А) за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (ідентифікаційний код: 39882614, місцезнаходження: 85300, Донецька область, місто Красноармійськ, вул. Горького, будинок 1) суму судових витрат у розмірі 109 (сто дев'ять) гривень 62 (шістдесят дві) копійки.
Постанова прийнята у порядку письмового провадження та складена у повному обсязі - 24 грудня 2015 року.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Куденков К.О.