Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/382/15-а
Провадження 2-ар/711/2/16
11 січня 2016 року
Придніпровський районний суд міста Черкаси у складі:
Головуючий суддя: Дунаєв С.О.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду по справі за його позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Черкаси про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
04.08.2015р. позивач звернувся до суду з заявою, в якій просив роз'яснити постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18.03.2015р. та зазначити в якому відсотку від суми заробітної плати має бути розрахований розмір пенсії позивача при виконанні постанови суду від 18.03.2015р..
В судове засідання сторони не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили. Про час і місце судового засідання повідомлені належним чином.
Згідно ч.3 ст.170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.
На підставі ч.6 ст.128 КАС справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висвноків, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
З 19.09.2011р. позивачеві призначена пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу». Розрахунок пенсії здійснений на підставі ст.37 ЗУ «Про державну службу» в редакції, що діяла до 01.10.2011р., у зв'язку з чим пенсія призначена в розмірі 90% суми заробітної плати.
Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18.03.2015р. відповідача зобов'язано провести перерахунок пенсії позивача із врахуванням інших виплат, вказаних в довідці №27 від 18.11.2014р., починаючи з 18.11.2014р.. В частині зобов'язання провести перерахунок пенсії з 19.09.2011р. до 17.11.2014р. позивачеві відмовлено.
Як вбачається з матеріалів справи та змісту постанови суду від 18.03.2015р. предметом позову є неправомірні дії відповідача з розрахунку розміру заробітної плати позивача, з якої йому призначена пенсія як державному службовцю з 19.09.2011р., оскільки до заробітної плати відповідачем не були включені суми її індексації за період 2006-2011рр..
Призначення пенсії позивачеві відбулося 19.09.2011р., тобто з цього часу між сторонами виникли спірні правовідносини. В мотивувальній частині постанови від 18.03.2015р. суд посилався на положення ст.37 ЗУ «Про державну службу» в редакції, чинній під час виникнення спірних правовідносин. Частково задовольнивши позовні вимоги суд захистив право позивача на призначення йому пенсії виходячи з розміру заробітної плати до складу якої мають входити й інші виплати згідно довідки №27 від 18.11.2014р., виданої департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради. Проте, у зв'язку з пропуском позивачем строку позовної давності його право на отримання правильно нарахованої пенсії визнано судом з 18.11.2014р., проте розрахунок розміру пенсії мав бути здійснений виходячи з положень закону, що діяв станом на момент призначення пенсії, тобто станом на 19.09.2011р..
Разом з тим, з аналізу резолютивної частини постанови суду від 18.03.2015р. не виявляється можливим визначити розмір відсотку заробітної плати, що підлягає врахуванню при проведенні перерахунку пенсії позивача для здійснення її виплати з 18.11.2014р., що дає підстави неоднозначного тлумачення сторонами його змісту, оскільки положення статті 37 ЗУ «Про державну службу», якою регулюються пенсійне забезпечення державних службовців, неодноразово змінювалися.
Так статтею 37 ЗУ «Про державну службу» в редакції до 01.10.2011р. передбачалось, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі від 80 до 90 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80-90 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. З 01.10.2011р. розмір пенсії державних службовців визначений на рівні 80% від сум їх заробітної плати, а станом на 18.11.2014р. - 70%.
Про наявність суперечливого розуміння змісту постанови суду від 18.03.2015р. свідчить і лист відповідача від 01.07.2015р., яким повідомлено позивача про недоцільність здійснення перерахунку розміру пенсії позивача відповідно до постанови суду від 18.03.2015р., оскільки в такому разі розмір пенсії обраховуватиметься виходячи з 70% заробітної плати, тобто відповідно до положень ст.37 ЗУ «Про державну службу» в редакції станом на 18.11.2014р., а тому буде меншим за розмір отримуваної позивачем на теперішній час пенсії.
Згідно ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтею 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 березня 2015р. по справі №711/382/15 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Черкаси про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.
Роз'яснити, що проведення розрахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 березня 2015р. має відбуватись на підставі положень Закону України «Про державну службу», що були чинними на момент призначення пенсії, тобто станом на 19 вересня 2011р..
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Придніпровський районний суд міста Черкаси шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Головуючий: ОСОБА_2