Справа №127/107/16-к
Провадження №1-кс/127/96/16
11 січня 2016 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про призначення позапланової ревізії, -
Старший слідчий в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 звернулася до Вінницького міського суду Вінницької області із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти Літинської районної державної адміністрації Вінницької обласної.
Клопотання мотивовано тим, що СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12015020000000366 від 17.09.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.06.2015 відділ освіти Літинської РДА Вінницької області в особі начальника відділу ОСОБА_4 з однієї сторони і СТОВ «Обрій» в особі директора ОСОБА_5 з другої сторони уклали договір № 10 щодо виконання капітального ремонту (заміна вікон) будівлі ЗОСШ І-ІІІ ступенів в с. Журавне Літинського району Вінницької області. Загальна сума договору склала, згідно кошторисних розрахунків вартості ремонтних робіт 443 718,12 грн. Згідно умов договору, СТОВ «Обрій» повинен діяти як самостійний суб'єкт і виконувати роботи в рамках договору, субпідрядні організації не передбачені.
Проте, СТОВ «Обрій» в особі директора ОСОБА_5 зазначені у договорі роботи не виконав, а залучив до їх виконання, як підрядника ФОП ОСОБА_6 , уклавши договір № 11 від 06.07.2015 на загальну суму 350 000,00 грн.
Крім того, 30.06.2015 відділ освіти Літинської РДА Вінницької області в особі начальника відділу ОСОБА_4 з однієї сторони і СМП ОСОБА_5 , він же директор СТОВ «Обрій», з другої сторони уклали договір № 13 щодо виконання капітального ремонту із заміною вікон будівлі ЗОСШ І-ІІІ ступенів в с. Гордище Літинського району Вінницької області. Загальна сума договору склала, згідно кошторисних розрахунків вартості ремонтних робіт 330 109,11 грн. Згідно умов договору, СМП ОСОБА_5 повинен діяти як самостійний суб'єкт і виконувати роботи в рамках договору, субпідрядні організації не передбачені. Проте, СМП ОСОБА_5 зазначені у договорі роботи не виконав, а залучив до їх виконання, як підрядника ФОП ОСОБА_6 , уклавши договір № 15 від 06.07.2015 на загальну суму 200 000,00 грн.
У подальшому директор СТОВ «Обрій» ОСОБА_5 та він же, як СМП ОСОБА_5 за попередньою змовою із службовими особами відділу освіти Літинської РДА, склавши акти виконаних робіт, у порушення правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 та настанови щодо визначення прямих втрат у вартості виробництва ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 завищив понесені витрати, а після перерахування Літинською РДА Вінницької області коштів в загальній сумі 773 827,23 грн., різницею в сумі 223 827,23 грн. заволоділи.
ФОП ОСОБА_6 показав, що він є суб'єктом підприємницької діяльності, його діяльність заключається у продажу металопластикових конструкцій. На початку квітня 2015 року до нього звернувся ОСОБА_5 з проханням встановити металопластикові вікна у ЗОШ с. Журавне. На дану пропозицію ОСОБА_6 погодився. Відповідно до договору ОСОБА_5 перерахував кошти та він надав останньому своїх робітників для встановлення металопластикових конструкцій.
З метою з'ясування законності залучення субпідрядної організації СТОВ «Обрій» та СМП ОСОБА_5 в одній особі для проведення капітального ремонту, відповідно до умов договорів від 30.06.2015 за №№ 13,10, законності перерахування коштів відділом освіти Літинської райдержадміністрації за виконані роботи, виникла необхідність у дослідженні окремих питань фінансово - господарської діяльності відділу освіти Літинської РДА з одночасною зустрічною звіркою із підрядником СТОВ «Обрій», СМП ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_6 , у зв'язку з чим слідчим винесено постанову про призначення позапланової виїзної ревізії відділу освіти Літинської РДА.
Відповідно до п.1.3 спільного наказу N 346/1025/685/53 від 19.10.2006 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України» підконтрольною установою є міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи і суб'єкти господарювання державного сектора економіки, підприємства і організації, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно. Згідно відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відділ освіти Літинської районної адміністрації Вінницької області (ЄДРПОУ 02141383) є органом державної влади.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” № 2939-XII від 26.01.1993 (в редакції від 19.04.2014) позапланові виїзні ревізії проводиться у разі надходження до органу державного фінансового контролю доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю і можуть здійснюватися лише на підставі рішення суду, просила задовольнити клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала за обставин, викладених у ньому.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в установах, що утримуються за рахунок державного бюджету, є завданням органу державного фінансового контролю.
Згідно ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
З огляду на викладене суд вважає, що з метою перевірки вищевказаних відомостей необхідно надати дозвіл Державній Фінансовій Інспекції у Вінницькій області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти Літинської районної державної адміністрації Вінницької обласної.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст.132, 369-372 КПК України, -
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Вінницькій області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти Літинської районної державної адміністрації Вінницької обласної (ЄДРПОУ 02141383, місцезнаходження - Вінницька обл., смт. Літин, вул. Фабріціуса, 15) щодо проведення капітального ремонту із заміною вікон будівлі СЗШ І-ІІІ ступенів с. Городище Літинського р-ну Вінницької обл. та у ЗОСШ І-ІІІ ступенів в с. Журавне Літинського р-ну Вінницької обл., із правом проведення одночасної зустрічної звірки з підрядником СТОВ «Обрій» (ЗКПО 30804020, місцезнаходження - 22300, Вінницька обл. смт. Літин, вул. Сосонське шосе, 10), СМП ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місцезнаходження - АДРЕСА_1 ), ФОП ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місцезнаходження - АДРЕСА_2 ) в період з 30.06.2015 по теперішній час.
Проведення ревізії доручити Державній Фінансовій Інспекції у Вінницькій області.
Встановити строк проведення ревізії протягом 15 робочих днів, починаючи з 20.01.2016 року.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя