Рішення від 26.08.2010 по справі 2-2656/1-10

Справа № 2-2656/1-10

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" серпня 2010 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Курило А. В.

при секретарі Хабуда Л. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Спілка пенсіонерів України» про повернення грошових коштів за договором депозитного вкладу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що 22 серпня 2008 року між позивачем та відповідачем був укладений депозитний договір № КФ-220808Б, за яким спілка прийняла від позивача кошти в сумі 4 500,00 грн. строком по 22 серпня 2009 року з умовою процентної ставки по вкладу 24,5 відсотків річних. З часу закінчення строку дії договору, відповідач не виконує умови договору щодо повернення депозитних вкладів. Позивач неодноразово письмово зверталася до керівництва кредитної спілки з заявою про повернення вкладу та нарахованих відсотків, але відповіді не отримала, кошти повернуті не були.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність, позов просив задовольнити з викладених в позовній заяві підстав та ухвалити заочне рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, або якщо зазначені ним вимоги визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Справа розглядається за відсутності відповідача у порядку заочного провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В суді встановлено, що 22 серпня 2008 року між позивачем та відповідачем був укладений депозитний договір № КФ-220808Б, за яким спілка прийняла від позивача кошти в сумі 4 500,00 грн. строком по 22 серпня 2009 року з умовою процентної ставки по вкладу 24,5 відсотків річних. На неодноразові звернення позивача до Голови правління кредитної спілки «Спілка пенсіонерів України» про повернення вкладу згідно з умовами договору з настанням строку повернення коштів, позивач відповіді не отримала, кошти не були повернуті.

Відповідно до ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та у встановлені договором строки. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна умов договору не допускається.

Відповідно до ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язань настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Частиною 2 статті 625 ЦК України передбачено, що боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно ст. 1060 ЦК України договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку. За даним договором незалежно від його виду банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника.

Заборгованість кредитної спілки «Спілка пенсіонерів України» перед позивачем 4 500,00 грн. - сума депозитного внеску, 1 102,50 грн. - заборгованість по виплаті відсотків (процентна ставка становить 24,5 відсотки річних).

Згідно з ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

По даній справі позивачем було сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 120,00 гривень, дані витрати підлягають відшкодуванню відповідачем на користь позивача, також з відповідача в дохід держави має бути стягнуто судовий збір у розмірі - 56,03 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 525, 526, 530, 611, 625, 1060 ЦК України, ст. ст. 12, 22 ч. 3 Закону України «Про захист прав споживачів», ст. ст. 10, 60, 88, 212-215, 218, 223, 224-228, 233, 294 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Кредитної спілки «Спілка пенсіонерів України» на користь ОСОБА_1 заборгованість за договором вкладу та нарахованих на них відсотків в сумі 5 602 грн. 50 коп., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 120 грн. 00 коп., а всього: 5 722 (п'ять тисяч сімсот двадцять два) грн. 50 коп.

Стягнути з Кредитної спілки «Спілка пенсіонерів України» в дохід держави судовий збір - 56 грн. 03 коп.

Заочне рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано.

Суддя:

Попередній документ
54842059
Наступний документ
54842061
Інформація про рішення:
№ рішення: 54842060
№ справи: 2-2656/1-10
Дата рішення: 26.08.2010
Дата публікації: 13.01.2016
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Інші справи позовного провадження