Справа № 505/4879/14-к Провадження № 1-в/505/254/2015
31.12.2015 року Котовський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючої судді - ОСОБА_1
секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Котовську Одеської області подання про звільнення від відбування покарання в зв'язку із закінченням іспитового строку
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с.Глинне Слободзенського району р. Молдови, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, проживаючого в АДРЕСА_1 , інваліда 2-ої групи,
29.12.2015 року до Котовського міськрайонного суду Одеської області надійшло подання інспектора Котовського МРВ КВІ УДПтСУ в Одеській області ОСОБА_5 про звільнення від відбування покарання ОСОБА_4 у зв'язку із закінченням випробувального терміну.
Згідно вказаного подання, ОСОБА_4 був засуджений вироком Котовського міськрайонного суду Одеської області від 29.12.2014 року по ч.2 ст.15; ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст.ст.75,76 КК України був звільнений від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 1 рік.
В судовому засіданні представник кримінально-виконавчої інспекції підтримав подання і пояснив, що засуджений ОСОБА_4 за час перебування на обліку в кримінально - виконавчій інспекції характеризувався позитивно, до кримінальної відповідальності не притягувався. На даний час іспитовий термін закінчився, а тому він підлягає звільненню від відбування покарання.
Засуджений ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, хоча про час, день та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Прокурор підтримав подання інспектора Котовського МРВ КВІ та вважав за можливе звільнити засудженого ОСОБА_4 від відбування покарання, у зв'язку із закінченням іспитового терміну.
Суд, заслухавши обґрунтування представника Котовського МРВ КВІ, думку прокурора, дослідивши матеріали подання та особову справу засудженого, вважає, що подання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 75 УК України, умовою ухвалення рішення суду про звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням є те, що він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки. Тривалість іспитового строку та обов'язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом.
Відповідно до ч.1 ст. 78 КК України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 був засуджений вироком Котовського міськрайонного суду Одеської області від 29.12.2014 року по ч.2 ст.15; ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст.ст.75,76 КК України був звільнений від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 1 рік.
Встановлено, що за період відбування покарання ОСОБА_4 нового кримінального правопорушення не скоїв, обов'язки покладені на нього судом виконував задовільно, а станом на 29.12.2015 року іспитовий строк закінчився.
Враховуючи викладене, суд, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для звільнення ОСОБА_4 від відбування покарання в зв'язку з закінченням іспитового строку.
Керуючись ст. 78 КК України, ст. 165 , Кримінально - виконавчого кодексу України, п.9 ст. 537, ч.2 п.3 ст.539 КПК України, суд, -
Подання інспектора Котовського МРВ КВІ УДПтСУ в Одеській області ОСОБА_5 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання призначеного вироком Котовського міськрайонного суду Одеської області від 29.12.2014 року в зв'язку з закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом семи діб.
Суддя ОСОБА_6