01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 16 тел. 235-23-25
"28" грудня 2015 р. Справа № 911/2045/15
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши скаргу Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” на бездіяльність відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області у справі №911/2045/15
за позовом Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”
до Приватного підприємства "Укрпромбезпека"
про стягнення 12 225,31 гривень
встановив:
Рішенням господарського суду Київської області від 16.06.2015 у справі №911/2045/15 позов Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” задоволено, стягнуто з Приватного підприємства "Укрпромбезпека" на користь Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” пеню у сумі 9 479,52 грн, штрафу у сумі 4 576,32 грн, судового збору у сумі 1 827 грн.
06.07.2015 року видано наказ на примусове виконання рішення господарського суду Київської області від 16.06.2015 у справі №911/2045/15, яке набрало законної сили 01.07.2015.
25.12.2015 через канцелярію господарського суду Київської області від Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” надійшла скарга на бездіяльність відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області.
В обґрунтування скарги скаржник посилається на те, що він звернувся до ВДВС Києво-Святошинського РУЮ Київської області із заявою №28-23/17532/1857 від 20.07.15 про примусове виконання наказу господарського суду Київської області від 06.07.15 у справі №911/2045/15.
Однак, не отримавши ані постанови про відкриття виконавчого провадження, ані постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження за наказом господарського суду Київської області від 06.07.2015 по справі 911/2045/15, скаржник 04.12.2015 звернувся до начальника відділу ВДВС Києво-Святошинського РУЮ Київської області зі скаргою, відповідно до якої просив зобов'язати державного виконавця вчинити дії щодо примусового виконання наказу у даній справі.
Враховуючи, що ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” відповіді на вищезазначену скаргу не отримало, скаржник просить суд визнати бездіяльність відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області неправомірною, та зобов'язати державного виконавця розглянути скаргу стягувача за наказом господарського суду Київської області від 06.07.2015 по справі 911/2045/15.
Відповідно до ч. 1 ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Враховуючи відповідність скарги стягувача вимогам ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду скарги Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” на бездіяльність органу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області у справі №911/2045/15.
Керуючись ст. ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Прийняти до розгляду скаргу Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” на бездіяльність відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області у справі №911/2045/15
2. Розгляд скарги призначити на « 11» січня 2016 року на 12:00.
3. Витребувати від відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області письмові пояснення щодо скарги Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” на бездіяльність відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області у справі №911/2045/15.
4. Витребувати від відповідача письмові пояснення щодо скарги Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” на бездіяльність відділу відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області у справі №911/2045/15.
5. Витребувані документи та письмові пояснення у справі надати суду завчасно з супровідним листом через канцелярію суду.
6. Викликати у судове засідання повноважних представників сторін та відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області.
7. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16 (2 поверх).
8. Попередити сторін та орган державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області про майнову відповідальність, передбачену п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, за неявку у судове засідання та невиконання вимог ухвали господарського суду.
Суддя В.А. Ярема