Постанова від 18.12.2015 по справі 824/2445/15-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/2445/15-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Маренича І.В.

секретаря судового засідання - Бідней О.В.

за участю:

представників позивача - ОСОБА_1А, ОСОБА_2І ;

представника відповідача - ОСОБА_3Б

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці до Чернівецького міського комунально виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт (далі - відповідач) в якому просили стягнути заборгованість з пені у сумі 17376,10 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що 26.10.2015 року з Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт стягнуто заборгованість у сумі 41860,99 грн. Таким чином, згідно розрахунку, Фондом донараховано пеня в сумі 17376,10 грн. за період з 01.07.2013 року по 26.10.2015року на недоїмку в сумі 28363,37 грн., яка була несплачена за вказаний період.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали повністю та просили його задовольнити, посилаючись на обставини зазначені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив у його задоволенні відмовити та надав пояснення аналогічні викладеним у запереченнях проти позову.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти позову, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт (58023, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Комунальників, 6, код ЄДРПОУ 05432767) зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з 09.01.1992 року та взятий на облік, як платник податків.

На підставі п. 8 Інструкції, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 року №36 та згідно посвідчення №116 від 09.09.2013 року проведена перевірка відповідача, щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати страхових внесків до Фонду та їх витрачання за період з 01.04.2001 року по 31.12.2010 року, за результатами якої складено акт №109 від 13.09.2013 року.

Проведеною перевіркою встановлено факти невірного визначення коду КВЕД відповідно до основного виду економічної діяльності підприємства за результатами роботи підприємства за попередні роки, що призвело до невірного застосування тарифу для нарахування страхових внесків. У зв'язку із цим виявлені факти порушення правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати страхових внесків до Фонду. Донараховано 28363,37 грн. страхових внесків, які є недоїмкою та 13496,99 грн. пені.

Оскільки відповідач заборгованість добровільно не сплатив, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 41860,36 грн., а саме недоїмку в розмірі 28363,37 грн., та пеню в розмірі 13496,99 грн.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 25.09.2014 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.12.2014 року адміністративний позов задоволено повністю. Стягнуто з Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці заборгованість зі сплати страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 41860,36 грн.

20.11.2015 року Першотравневий відділ державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції повідомив позивача, що на виконанні перебуває виконавчий лист №824/2450/14-а, виданий 20.02.2015 року Чернівецьким окружним адміністративним судом відносно Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 41860,36 грн.

Також повідомлено, що 26.10.2015 року кошти в сумі 41860,36 грн. надійшли з арештованого рахунку Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт на депозитний рахунок виконавчої служби та перераховані на відділу 30.10.2015 року.

Оскільки відповідачем заборгованість зі сплати страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 41860,36 грн., сплачена тільки 26.10.2015 року, тому позивачем донараховано пеню за період з 01.07.2013 року по 26.10.2015 року в сумі 17376,10 грн.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Так, згідно Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998р. №16/98 - ВР та Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ” від 23.09.1999 року № 1105-ХІV страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя і здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.

Відповідно до статей 45, 52 Закону № 1105-ХІV роботодавець, як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із Законом.

Згідно із п. 5.1, 5.2 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 року №36, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк. Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно. Пеня на пеню не нараховується.

Судом встановлено, що відповідачем погашено заборгованість зі сплати страхових внесків на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 41860,36 грн., а саме недоїмку в розмірі 28363,37 грн., та пеню в розмірі 13496,99 грн. 26.10.2015 року.

Таким чином позивачем прострочено сплату страхових внесків з 01.07.2013 року по 26.10.2015 року на загальну суму 17376,10 грн., що підтверджується розрахунком пені.

На день пред'явлення позову до суду та розгляду справи заборгованість до Фонду у розмірі 17376,10 грн. відповідачем добровільно не погашена, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивач довів суду обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, натомість відповідач не надав суду докази сплати ним пені, стягнення якої є предметом у цій справі.

За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці до Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт про стягнення заборгованості підлягає задоволенню у повному обсязі

На підставі викладеного та керуючись статями 11, 70, 86, 94, 122, 128, 158, 159, 161- 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Чернівецького міського комунального виробничого тресту зеленого господарства та протизсувних робіт на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Чернівці заборгованість по пені в сумі 17376.10 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Постанову виготовлено в повному обсязі 23 грудня 2015 року.

Суддя І.В. Маренич