Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
Харків
14 грудня 2015 р. № 820/11005/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Панченко О.В.
при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Катеринівської сільської ради Лозівського району Харківської області
до Лоівської міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
про скасування рішення,-
Позивач - Катеринівська сільська рада Лозівського району Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати незаконним та скасувати рішення Лозівської міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №28 від 11.09.2015 року;
- стягнути з Лозівської міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності витрати пов'язані зі сплатою судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 17.09.2015р. рекомендованим листом на адресу Катеринівської сільської ради Лозівського району Харківської області надійшло рішення № 28 від 11.09.2015р. Лозівської міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Дане рішення було винесене на підставі лише одного акту провідного спеціалісту Лозівської МРВД ХОВ ФСС з ТВП ОСОБА_3 від 31.08.2015р., згідно якого виявлено факт неправомірного використання коштів на суму 3882, 06 грн.: допомога по вагітності та пологах головному бухгалтеру ОСОБА_4 Позивач вважає, що суму 9184,14 грн. гр. ОСОБА_4 за рахунок коштів Фонду було виплачено правомірно, а тому з діями Лозівської МРВД ХОВ ФСС з ТВП позивач не згоден, вважає дане рішення необґрунтованим, недійсним, таким, що не відповідає нормам чинного законодавства, винесеним з перевищенням компетенції суб'єкта владних повноважень та таким, що підлягає скасуванню.
У судовому засіданні представник позивача підтримав доводи, викладені у позовній заяві, просив суд задовольнити позов.
Відповідач - Лозівська міжрайонна виконавча дирекція Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, позов не визнав.
У письмових запереченнях на позов (а.с. 67-73) відповідач вказав, що вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. Так, перевіркою Катеринівської сільської ради було об'єктивно встановлено порушення страхувальником ч.2 ст.53 Закону №2240 та абз.1 п.10, абз.8 п.14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 (далі - Порядок №1266), в результаті якого страхувальником зайво використано коштів Фонду в сумі 3882,06 грн. В ході перевірки Катеринівської сільської ради встановлено, що страхувальником при призначенні допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду було невірно нараховано допомогу ОСОБА_4 за листком непрацездатності серії АГА №604904 у розмірі 9184,14грн., а саме: позивачем при розрахунку допомоги по вагітності та пологам було застосовано абз.2 п.6 Порядку №1266, замість абз.1 п.10, абз.8 п.14 вказаного Порядку. Середньоденна заробітна плата застрахованої особи ОСОБА_4 була невірно обчислена Позивачем, виходячи із нарахованої заробітної плати за відпрацьовані нею 4 робочі дні (за період з 04.11.2013р. по 07.11.2013р.) у розмірі 291,55грн. За розрахунком Позивача, який міститься на зворотньому боці листка непрацездатності серії АГА №604904, середньоденна заробітна плата ОСОБА_4 склала (291,55 : 4) = 72,89грн. Комісією із соціального страхування Позивача була призначена ОСОБА_4 допомога по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду за 126 днів у розмірі (72,89 х 126) = 9184,14грн. Тоді як Позивач мав призначити застрахованій особі ОСОБА_4 допомогу по вагітності та пологах у розмірі (42,08 грн. х 126 днів) = 5302,08 грн.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи письмових заперечень на позов, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та заперечень на позов, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів:
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності до 01.01.2015 року було врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 №2240 (далі за текстом - Закон №2240)
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77 від 28.12.2014 було визнано Закон №2240 таким, що втратив чинність, та викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 1105-ХІV від 23.09.1999 (далі за текстом - Закон № 1105).
З 01.01.2015 року Закон № 1105 визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 визначено, що до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Також, пунктами 8 і 9 вказаних положень визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом.
Відповідно до п.7 ч.1, п. 6 ч.2 ст.9 Закону № 1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.
Згідно п.5 ч.1 ст.10 Закону № 1105 Фонд має право накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону.
Пунктами 2, 3 ч.2 ст. 10 Закону № 1105 на Фонд покладено обов'язок здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів та контролювати правильність витрат за соціальним страхуванням, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань соціального страхування.
Порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок встановлено Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедури оскарження, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 року №29 (далі за текстом - Інструкція №29).
Згідно Положення про виконавчі дирекції відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого постановою Правління Фонду від 08.10.2013 №45, виконавчі дирекції відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях та містах Києві і Севастополі є робочими органами Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його відділень.
Лозівська міжрайонна виконавча дирекція є структурним підрозділом Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності без права юридичної особи.
Відповідно до п.5.1 Положення №42 виконавча дирекція відділення Фонду представляє інтереси страховика в судових та інших органах, де виконавча дирекція є робочим органом відділення Фонду.
Судовим розглядом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Позивач - Катеринівська сільська рада перебуває на обліку в Лозівській міжрайонній виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Лозівська МРВД), персональний код страхувальника - 630210000044.
Спеціалістом Лозівської МРВД згідно з планом-графіком проведення перевірок на ІІІ квартал 2015 року на підставі направлення від 10.08.2015 року №32 та наказу Лозівської МРВД від 18.06.2015 №41 було проведено планову перевірку по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Катеринівської сільської ради за період з 01.04.2013 по 01.07.2015, результати якої оформлені актом № 51 від 31.08.2015 року.
Перевіркою Катеринівської сільської ради було встановлено порушення страхувальником ч.2 ст.53 Закону №2240 та абз.1 п.10, абз.8 п.14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 (далі - Порядок №1266), в результаті якого страхувальником зайво використано коштів Фонду в сумі 3882,06 грн.
В ході перевірки Катеринівської сільської ради встановлено, що страхувальником при призначенні допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду було невірно нараховано допомогу ОСОБА_4 за листком непрацездатності серії АГА №604904 у розмірі 9184,14грн., а саме Позивачем при розрахунку допомоги по вагітності та пологам було застосовано абз.2 п.6 Порядку №1266, замість абз.1 п.10, абз.8 п.14 вказаного Порядку.
Середньоденна заробітна плата застрахованої особи ОСОБА_4 була невірно обчислена Позивачем, виходячи із нарахованої заробітної плати за відпрацьовані нею 4 робочі дні (за період з 04.11.2013р. по 07.11.2013р.) у розмірі 291,55грн.
За розрахунком Позивача, який міститься на зворотньому боці листка непрацездатності серії АГА №604904, середньоденна заробітна плата ОСОБА_4 склала (291,55 : 4) = 72,89грн.
Комісією із соціального страхування Позивача була призначена ОСОБА_4 допомога по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду за 126 днів у розмірі (72,89 х 126) = 9184,14грн.
Разом з тим, відповідно до ч.2 ст.53 Закону №2240, порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, Постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 затверджено Порядок, який визначає правила обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності у разі настання страхового випадку, а також оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, установи, організації чи фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників.
Згідно пункту 6 Порядку №1266, який застосував при розрахунку середньої заробітної плати Позивач, (в редакції від 27.03.2013, що діяла на час виникнення відповідних правовідносин): У разі коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку, крім розрахунку допомоги по вагітності та пологах за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. (абз.1). У разі коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, обчислюється з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не вище за розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності в місяці, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок, відповідно в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (за даними Держкомстату) та не нижче за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку. (абз.2).
Суд відзначає, що Позивачем було невірно нараховано застрахованій особі ОСОБА_4 допомогу по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду за листком непрацездатності серії АГА №604904 за період з 08.11.2013р. по 13.03.2014р. (протокол засідання комісії із соціального страхування №22 від 11.11.2013р.) з огляду на таке.
Відповідно до абз.1 п.3 Розділу «Розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата» Порядку №1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат (крім страхування на випадок безробіття) та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, є період роботи за останнім основним місцем роботи (зайняття підприємницькою діяльністю) перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески.
Згідно абз.1 п.4 Порядку №1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для застрахованих осіб (включаючи осіб, які працюють неповний робочий день (робочий тиждень) та добровільно застрахованих осіб), є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.
Оскільки страховий випадок у застрахованої особи ОСОБА_4 настав 08.11.2013 року, розрахунковим періодом для даного страхового випадку слід вважати травень-жовтень 2013 року (з першого до першого числа).
Перед настанням страхового випадку в розрахунковому періоді ОСОБА_4 не отримувала заробітної плати, оскільки згідно розпорядження Катеринівської сільської ради від 29.10.2012 року №42-В з 02.11.2012 року по 01.11.2013 року вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, приступила до виконання обов'язків головного бухгалтера з 04.11.2013 року, а з 08.11.2013р. у застрахованої особи ОСОБА_4 виник вищевказаний страховий випадок.
Абзацом 5 п.4 Порядку №1266 визначено, що місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з розрахункового періоду.
Відповідно до абз.1 п.10 Розділу «Виплати, з яких обчислюється середня заробітна плата» Порядку №1266, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата (грошове забезпечення) для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові а момент настання страхового випадку.
Згідно вимог абз 8 п.14 Порядку №1266, у разі коли середня заробітна плата (грошове забезпечення) обчислюється відповідно до пункту 10 цього Порядку, середньоденна заробітна плата (грошове забезпечення) за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
При цьому пункт 6 Порядку №1266 для розрахунку середньої заробітної плати застосовується лише у випадку, коли застрахована особа працювала менше ніж календарний місяць.
Враховуючи, що гр. ОСОБА_4 перебуває у трудових відносинах з Позивачем з 11.11.2004 р., вона не є особою, яка працювала менше ніж календарний місяць.
Таким чином, оскільки застрахована особа ОСОБА_4 в розрахунковому періоді останні шість календарних місяців перед настанням страхового випадку перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, що є поважною причиною в розумінні Порядку №1266, то відповідно до п.3, абз.5 п.4, абз.1 п.10, абз.8 п.14 Порядку №1266, середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_4 обчислюється шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), встановленого ОСОБА_4 на момент настання страхового випадку в розмірі 1281,00 грн., на середньомісячну кількість календарних днів (30,44), а саме: 1281,00 грн./ 30,44 днів = 42,08 грн.
Позивач мав призначити застрахованій особі ОСОБА_4 допомогу по вагітності та пологах у розмірі (42,08 грн. х 126 днів) = 5302,08 грн.
Оскільки комісією із соціального страхування Катеринівської сільської ради (протокол засідання №22 від 11.11.2013р.) було призначено ОСОБА_4 за листком непрацездатності серії АГА №604904 допомогу по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду у розмірі 9184,14грн., замість 5302,08 грн., переплата за рахунок коштів Фонду склала (9184,14 - 5302,08) = 3882,06 грн.
Позивачем 13.11.2013 року було подано до Лозівської МРВД заяву-розрахунок від 12.11.2013 року за №992/09-09 про здійснення фінансування для надання забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду по вагітності та пологах у розмірі 9184,14грн.
Лозівською МРВД за вказаною заявою-розрахунком 10.12.2013 року було здійснено фінансування Позивача у розмірі 9184,14грн., що підтверджується випискою банку.
Таким чином, за результатами перевірки було встановлено, що страхувальником - Катеринівською сільською радою було неправомірно витрачено коштів Фонду у сумі 3882,06 грн., що знайшло обґрунтоване підтвердження під час розгляду справи.
На підставі акту перевірки №51 від 31.08.2015 року, після розгляду заперечень, директором Лозівської МРВД ХОВ ФСС з ТВП, керуючись п.6 ч.1, п.5 ч.2 ст.10, ст.15, ст.34 Закону №1105, прийнято рішення №28 від 11.09.2015 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Зазначеним рішенням визначено суму неправомірно витрачених страхових коштів, які в десятиденний термін від дня отримання рішення підлягають поверненню до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у розмірі 3882,06грн., без застосування фінансових санкцій, оскільки порушення страхувальником було вчинено до 01.01.2015 року.
Рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності №28 від 11.09.2015 року було надіслано на адресу страхувальника 11.09.2015 та отримано уповноваженим представником Позивача 17.09.2015, що не заперечується останнім.
Позивач скористався своїм правом на адміністративне оскарження рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності №28 від 11.09.2015 року, подавши скарги на вказане рішення.
За результатами розгляду скарг рішення Лозівської МРВД №28 від 11.09.2015 року було залишено без змін рішеннями Фонду про результати розгляду скарги від 28.09.2015 №691, та від 16.10.2015 року за №1863-07-13.
Вирішуючи спір суд також відзначає, що Пунктом 1 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду від 22.12.2010 №26 (далі - Порядок №26), визначаються умови фінансування Фондом страхувальників для надання ними матеріального забезпечення, у тому числі допомоги по вагітності та пологах.
Згідно п.2 Порядку №26 фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду. Підставою для фінансування страхувальників-роботодавців робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.
Відповідно до ч.3 ст.50 Закону України №2240 рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування.
Згідно п.4 Порядку №26 на підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення страхувальник-роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок.
Пунктами 5-8 Порядку №26 передбачено, що для отримання коштів Фонду для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, нарахованого страхувальником, страхувальник звертається до робочого органу Фонду за місцем обліку в органі Фонду, із заявою-розрахунком за підписом керівника та головного бухгалтера, засвідченою печаткою підприємства.
Заява-розрахунок готується у двох примірниках, один з яких разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначається матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника, а другий подається до робочого органу Фонду.
При опрацюванні заяви-розрахунку робочі органи Фонду перевіряють правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.
Таким чином, надання до робочих органів Фонду страхувальником документів, які слугують підставою для нарахування та призначення допомоги, законодавством не передбачено. Страхувальником подається лише один екземпляр заяви-розрахунку, а Фонд повинен протягом 10 днів здійснити фінансування.
Перевірка правильності нарахування, призначення та виплати допомоги вищевказаним Порядком №26 не передбачена та здійснюється лише при проведенні робочим органом Фонду планової (позапланової) перевірки відповідно до вимог Інструкції №29.
Позначка, яка міститься на заяві-розрахунку: «62,81 х 2 = 125,62 Перевищення не має. (підпис) 13.11.2013» (де 62,81 грн. - це середньоденна зарплата по страхувальнику з даними Пенсійного Фонду) зроблена спеціалістом Фонду на виконання Наказу Виконавчої дирекції ФСС з ТВП від 25.02.2011 №39-ос та листа ВД ФСС з ТВП від 23.01.2013 за №01-16-125 для перевірки відсутності перевищення показника середньоденного розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності або по вагітності та пологах над показником середньоденної заробітної плати цього страхувальника.
Згідно п.п. в) п. 3.6 Інстукції №29 виявлення за результатами аналізу даних, зазначених у звітності, заяві-розрахунку страхувальника по коштах Фонду, статистичних даних перевищення розміру середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності і пологах над розміром середньоденної заробітної плати є підставою для проведення позапланової перевірки.
Таким чином, перевірка правильності нарахування, призначення та виплати допомоги застрахованій особі ОСОБА_4 при подачі страхувальником заяви-розрахунку 13.11.2013 року Лозівською МРВД не здійснювалась.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З'ясувавши обставини спірних правовідносин добутими доказами, оцінивши обґрунтованість доводів сторін, суд доходить висновку про відсутність в матеріалах справи фактичних даних, які б підтверджували презумпцію добропорядності і добросовісності позивача у спірних правовідносинах.
Оскільки судовим розглядом не встановлено факту порушення спірним рішенням Фонду № 28 від 11.09.2015р. прав та охоронюваних законом інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин, то у задоволенні позову належить відмовити.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Катеринівської сільської ради Лозівського району Харківської області до Лозівської міжрайонної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення - відмовити.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений 21 грудня 2015 року.
Суддя Панченко О.В.