25 листопада 2015 року 810/4740/15
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання - Сіренко Ю.П., за участю представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу
за позовом Державного підприємства «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс»
до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби
про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ДП «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс» звернулось до суду з позовом до Васильківської ОСОБА_1 у Київській області з вимогами визнати протиправними і скасувати податкові повідомлення-рішення №0001202205 від 05.03.2015 р., № НОМЕР_1 від 05.03.2015 р.
У обґрунтування своєї правової позиції вказує, що Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку ДП «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ПДВ та податку на прибуток підприємства по взаємовідносинам з ПП «Євростандарт», ТОВ «Делі» за період з 01.11.2013 р. по 31.12.2013 р. (далі - Акт перевірки).
На підставі висновків, зроблених за наслідками перевірки Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області прийняті податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 05.03.2015 р. про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість, на загальну суму 1 514 991,00 грн., у тому числі за основним платежем в розмірі 1009994,00 грн. та штрафною (фінансовою) санкцією у розмірі 504997,00 грн.; №0001212205 від 05.03.2015 р. про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на прибуток, на загальну суму 5077,50 грн., у тому числі за основним платежем в розмірі 3385,00грн. та штрафною (фінансовою) санкцією у розмірі 1 692,50грн.
Вказує, що позивач не погоджується з висновками Акту перевірки та вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання та прийняв рішення, що суперечить законодавству та виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених законами України.
У судових засіданнях представники позивача підтвердили обставини викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити.
Відповідач - Васильківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні. У обґрунтування своєї правової позиції вказує, що працівниками Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку ДП «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ПДВ та податку на прибуток підприємства по взаємовідносинам з ПП «Євростандарт», ТОВ «Делі» за період з 01.11.2013 р. по 31.12.2013 р., за результатами якої складено Акт перевірки.
Вказує, що перевіркою встановлено порушення податкового законодавства. На підставі чого винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено документальну позапланову виїзну перевірку ДП «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ПДВ та податку на прибуток підприємства по взаємовідносинам з ПП «Євростандарт», ТОВ «Делі» за період з 01.11.2013 р. по 31.12.2013 р., за результатами якої складено Акт перевірки в якому були зафіксовані виявлені порушення, а саме:
- п.44.1 ст.44, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.201.1, п.201.6 та 201.10 ст.201 ПК України, в результаті чого підприємством занижено ПДВ на загальну суму 1009994,00 грн., в т.ч. за листопад 2013 р. у сумі 853333,00 грн., та за грудень 2013 р. у сумі 156661,00 грн.;
- п.п.14.1.22, п.14.1 ст.14, п.138.1, п.138.2 ПК України, п. 1 та 2 ст.9 Закону України від 16.07.1999 р. №996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.п.2.5 п.2 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 р. за №168/704, що призвело до заниження податку на прибуток на суму 3385,00 грн. за 2013 р.
За результатами розгляду матеріалів перевірки Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області винесено податкові повідомлення рішення: № НОМЕР_2 від 05.03.2015 р. про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість, на загальну суму 1 514 991,00 грн., у тому числі за основним платежем в розмірі 1 009 994,00 грн.та штрафною (фінансовою) санкцією у розмірі 504997,00грн.; № НОМЕР_1 від 05.03.2015 р. про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на прибуток, на загальну суму 5 077,50 грн., у тому числі за основним платежем в розмірі 3385,00грн. та штрафною (фінансовою) санкцією у розмірі 1 692,50грн.Надаючи правову оцінку оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням суд вважає за необхідне вказати наступне.
Надаючи правову оцінку оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням суд вважає за необхідне вказати наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, між ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» (Покупець) та ПП «Євростандарт» (Постачальник) було укладено договір поставки № 117/12 від 26.12.2013 р. У відповідність з цим Договором «Постачальник» зобов'язується поставити і передати у власність «Покупцю певну продукцію, відповідно до Специфікації №1, яка являється невід'ємною частиною даного Договору, а Покупець зобов'язується прийняти цей товар та своєчасно здійснити його оплату на умовах Договору. Найменування товару: верстат комплексної обробки поверхонь надресорної балки Ф0012м, верстат для обробки поверхонь буксових отворів бокових рам Ф0131М.
Прийом товару здійснюється Покупцем при наявності товаросупровідної документів: товарно-транспортної накладної, пакувальних аркушів, податкової накладнеї на кожну партію товару, рахунку-фактури, документів, підтверджуючих якість товару.
Податкова накладна від 01.11.2013 №1 на поставку станків за договором №117/111 ПОСТ ЦВРЕФЮ-У від 01.12.2012 виписана ПП «Євростандарт» ДП УДЦЗРГ «Укррефтранс», зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Видаткова накладна по договору поставки №117/12 ПОСТ ЦВРЕФЮ-У від 26.12.2012, №00000015 від 01 листопада 2013 від ПП «Євростандарт» згідно договору поставки №117/12 ПОСТ від 26.12.2012.
ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» за верстати перерахувало кошти платіжними дорученнями, всього на суму 5 120 000, 00 грн.
Акт здавання-приймання виконаних робіт по монтажу, запуску в роботу та навчанню обслуговуючого персоналу верстату спеціального (Ф0012М) 0908 для обробки надресорної балки візка вантажного вагону, верстату спеціального фрезерного (Ф0131М) підписано 04.11.2013 представником ПП «Євростандарт» та головним механіком ОСОБА_2, головним технологом ОСОБА_3, майстром дизельного цеху ОСОБА_4 за адресою за адресою м.Фастів, Київської області, вул. Червоний шлях, 1.
Факт постачання вищевказаними контрагентами товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) позивачу підтверджується вищезазначеними Договорами, а також первинними документами, а саме: актами прийому-передачі, рахунками-фактури, приходними та видатковими накладними, а також книгою обліку довіреностей на отримання ТМЦ, податковими накладними, актами списання та матеріальними звітами й іншими первинними документами.
Також судом встановлено, що між ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» (Покупець) та ТОВ «Делі» (Постачальник) було укладено договір поставки № 30/13 ПОСТ від 30.05.2013 р. та додаткові договори до них №3 від 26.07.2013 р., №4 від 22.08.2013 р. У відповідність з цим Договором «Постачальник» зобов'язується поставити і передати у власність «Покупцю певну продукцію, далі Товар відповідно до Специфікації № 1, яка являється невід'ємною частиною даного Договору, а Покупець зобов'язується прийняти цей товар та своєчасно здійснити його оплату на умовах Договору.
Прийом товару здійснюється Покупцем у відповідності з Інструкцією №П-6 .
Умовами Додаткового договору №3 від 30.05.2013 передбачено поставку товару: кільце лабіринт не з м/о 100.10.007-0, колодка гальмова 2ТР-11, планка ремонтна С19.98- 00.00.00.0-01, підшипники 30-232726Е2М, підшипники 30-42726Е2М. Загальна сума по Договору складає 524739,00грн., ПДВ 104947,80, до оплати 629686,80грн.
Умовами Додаткового договору №4 від 22.08.2013 збільшено суму, яка склала 758739,00грн., ПДВ 151747,80грн., до оплати 910 486,80грн.
Між ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» (Покупець) та ТОВ «Делі» (Постачальник) було укладено договір поставки № 15/13 КП ЦВРУФЮ-У від 28.11.2013 р. У відповідність з цим Договором «Постачальник» зобов'язується поставити і передати у власність «Покупцю певну продукцію, далі Товар відповідно до Специфікації № 1, яка являється невід'ємною частиною даного Договору, а Покупець зобов'язується прийняти цей товар та своєчасно здійснити його оплату на умахах Договору. Найменування товару: планка ремонтна, планка стопорна. Покупець оплачує поставлений Постачальником товар за ціною, вказаною у специфікації №1. В ціну товару включається вартість розмитнення, монтажні, пусконалагоджувальні роботи, навчання.
Загальна сума по Договору складає: 57500,00 грн. крім того ПДВ - 20% 11500,00 грн., до оплати 69000,00 грн.
На підставі вказаного договору видані Податкові накладні: податкова накладна за договором 30/13 ПОСТ ЦВРЕФІО-У №5 від 10.12.2013 виписана ТОВ «Делі» ДПУДЦЗРП «Укррефтранс», зареєстрована в Єдиному реєстр: податкових накладних, номенклатура товару шайба тарільчата (100.10.051-0)м/о е кількості 1248шт. Обсяг 143145,60 грн., ПДВ 28629,12 грн., на загальну суму 171774,72 грн.; податкова накладна за договором 30/13 ПОСТ ЦВРЕФЮ-У №6 від 10.12.201; виписана ТОВ «Делі» ДПУДЦЗРП «Укррефтранс», зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, номенклатура товару підшипник 30-42726Е2М в кількості 498 шт., підшипник 30-232726У2М в кількості 498. Обсяг 582660,00 грн., ПДВ 116532,00 грн., на загальну суму 699192,00 грн.; податкова накладна №6 від 10.12.2013 р.; податкова накладна №7 від 18.12.2013 р.
Та виписані видаткові накладні: видаткова накладна №РН-0000245 від 10.12.2013. Найменування; видаткова накладна №РН-0000246 від 10.12.2013 р.; видаткова накладна №РРІ-0000247 від 23.12.2013.
Надані товарно-транспортні накладні: декларація про прийняття вантажу №1719 007371Д від 23.12.2013. Вантажовідправник: ТОВ «Делі», отримувач: УДЦЗРП ДП «Укррефтранс». Пунк навантаження м.Кременчуг, вул. 60 років Жовтня, пункт розвантаження м. Фастов, вул. Кірова, 22-а. Назва вантажу - металеві вироби. Вага - 1 148кг. Відпущено на суму 1493,4грн.; ТТН від 09.12.2013. Вантажовідправник: ТОВ «Делі», отримувач: УДІТЗРП ДП «Укррефтранс. Пунк навантаження м.Днепродзєржинськ, пункт розвантаження м. Фастів, вул.. Червоний шлях,1, Назва вантажу - шайба тарільчата в кількості 1248шт., підшипник 30-42726Е2М в кількості 498шт., підшипник 30-232726Е2М в кількості 498шт. Автомобіль РЕНО ВВ 28-04- СВ, водій ОСОБА_5. Графа 7, де зазначається ціна товару не заповнена;
ДПУДЦЗРП «Укррефтранс» за металеві деталі перерахувало кошти платіжними дорученнями всього в сумі 939966,70 грн.
Факт постачання вищевказаними контрагентами товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) позивачу підтверджується вищезазначеними Договорами, а також первинними документами, а саме: актами прийому-передачі, рахунками-фактури, приходними та видатковими накладними, а також книгою обліку довіреностей на отримання ТМЦ, податковими накладними, актами списання та матеріальними звітами й іншими первинними документами.
Що стосується товарно-транспортних накладних, то у позивача відсутні, оскільки дані ТМЦ поставлялися позивачу транспортом Постачальника.
Згідно з ч.3 ст.909 ЦК України, товаротранспортна накладна (ТТН) підтверджує факт укладення договору про перевезення вантажу, а не реалізації товару. Саме керуючись цим принципом, суди неодноразово підкреслювали, що ТТН не може бути первинним документом, що підтверджує здійснення господарської операції з постачання товарів, оскільки не відображає відомості про господарську операцію з постачання товару, а відображає відомості про господарську операцію перевезення.
Крім того, відповідно до п.2 Постанови КМ України № 207 «Про затвердження Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні», для водія юридичної особи або фізичної особи - підприємця, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, немає необхідності виписувати ТТН.
Як вбачається з матеріалів справи, у подальшому, поставлені товарно-матеріальні цінності оприбутковувалися, передавалися для зберігання на склад та відображалися у складському обліку кількості отриманих на склад ТМЦ, також вартість товарно-матеріальних цінностей відображалися в бухгалтерському обліку Позивача. Зазначені ТМЦ видавалися зі складу та використовувалися за призначенням, що оформлювалося та підтверджується відповідними первинними документами.
Зазначені первинні документи складені за типовими формами затвердженими наказом Міністерства статистики України від 21.06.96 р. № 193 та оформленні відповідно до вимог встановлених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88 та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», містять в собі усі обов'язкові реквізити та належним чином підтверджують факти здійснення господарських операцій, їх дату, зміст, обсяг та місце вчинення.
Згідно зі змістом ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Відповідно до роз'яснень, наданих Вищим адміністративним судом України у листі від 02.06.2011р. № 742/11/13-1 «визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків».
Відповідач вважає, що операції з купівлі-продажу (поставки, виконання, надання) товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) за спірними правочинами відображено в бухгалтерському обліку Позивача, про що зазначено в акті перевірки (стор. 3-13).
Господарські взаємовідносини з ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі» були направлені на досягнення економічного результату у господарській діяльності Позивача, підтверджені всіма необхідними первинними документами, як того вимагає Закон України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» і зауважень у Відповідача щодо правильності їх заповнення не виникало.
Судом встановлено, що позивачем були надані всі первинні документи, що підтверджують факт здійснення господарських операцій між позивачем та вказаними контрагентами. Дані документи складені у відповідності до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. №996-ХІV, а також «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом МФУ від 25.05.1998 №88, з урахуванням всіх необхідних реквізитів.
Що стосується товарно-транспортних накладних суд повідомляє наступне. Вимогами податкового обліку не передбачено обов'язковості складання товарно-транспортних накладних на підтвердження віднесення витрат до складу валових. Відсутність ТТН є порушенням тільки правил перевезень автомобільним транспортом, яке не пов'язане з дотриманням вимог податкового законодавства та не впливає на формування податкового кредиту та звітності, а є лише підставою для притягнення відповідної особи до відповідальності.
Отже, господарські операції щодо купівлі-продажу (поставки; виконання, надання) Позивачу товарно-матеріальних цінностей (робіт. послуг)спричинили реальні зміни майнового стану ДП УЛІТЗРП «Укррефтранс», що відображено у бухгалтерському обліку останнього. Зазначена обставина також була визнана посадовими особами Відповідача, що підтверджується актом перевірки.
Таким чином, суд вважає, що позивач не порушув вимог чинного податкового законодавства України при купівлі товарів та послуг від ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі», та не допустило безпідставного формування витрат , а висновки, викладені в акті перевірки щодо порушень допущених позивачем при формуванні витрат, є безпідставними та неправомірними, оскільки усі без виключення суми, які віднесені до складу валових витрат, підтверджуються первинними документами, оформленими відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відповідач заперечує «реальність» поставки Позивачу товарно-матеріальних цінностей, оскільки ним нібито встановлено, що ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі» не знаходиться за своїм місцем реєстрації, в зв'язку з чим, фактично не могли здійснювати господарські операції з придбання чи продаж товарів (робіт послуг) через відсутність у підприємств майна та інших матеріальних ресурсів, економічно необхідних для здійснення господарських операцій у обсягах, що надані позивачу і тим самим наполягає на вчинені позивачем нікчемних правочинів без наміру створення правових наслідків.
Між тим, слід зазначити, що згідно зі ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 05.05.2003 року № 755-ІУ у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки. У разі ненадання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, встановленою для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу . Якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Таким повідомленням відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів затвердженого наказом
Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 р. для податкового органу є повідомлення за формою № 18-ОПП.
Відповідачем не надано доказів вжиття відповідних заходів для встановлення місцезнаходження ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі».
Водночас, право позивача на податковий кредит підтверджено податковими накладними, виданими ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі».
Судом встановлено, що на дату укладання і виконання спірних договорів та виписки податкових накладних ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі» було зареєстровано у встановленому законодавством порядку як платник податку на додану вартість, що підтверджується інформацією розміщеною у «Реєстрі платників ПДВ» на офіційному сайті Державної фіскальної служби України в мережі Інтернет.
Таким чином, оскільки в період, що перевірявся, та на момент видачі податкових накладних, ПП «Євростандарт» та ТОВ «Делі» перебували у реєстрі платників податку на додану вартість та їх свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ не були анульовані чи визнані недійсним.
Відповідно до п. 198.1 ст.198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає зокрема у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Згідно з п.198.2 ст.198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Пунктом 198.3 ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Відповідно до п.201.1 ст. 201 ПК України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Пунктом 138.2 статті 138 ПК України визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», податкова звітність ґрунтується на даних бухгалтерського обліку, що ведеться підприємством.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що містять відомості про господарські операції та підтверджують їх здійснення.
Підпунктом 139.1.1 п. 139.1 ст. 139 ПК України визначено, що не включаються до складу валових витрат витрати на потреби, не пов'язані з провадженням господарської діяльності, у тому числі на фінансування особистих потреб фізичних осіб, за винятком виплат, передбачених статтями 142 і 143 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених нормами цього розділу.
Враховуючи викладене, податкові повідомлення-рішення №0001202205 та №0001212205 від 05.03.2015 року Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Згідно ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 69, 70, 71, 72, 94, 158-163, 167, 2442 КАС України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби №0001202205 від 05.03.2015 р.
3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби № НОМЕР_1 від 05.03.2015 р.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс» сплачений судовий збір у сумі 22801 (двадцять дві тисячі вісімсот одна) грн. 03 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 30 листопада 2015 р.