"21" грудня 2015 р. справа № 804/3290/15
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя Суховаров А.В. (доповідач)
судді Щербак А.А. Ясенова Т.І.
розглянувши у письмовому провадженні в м.Дніпропетровську апеляційну скаргу Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.04.2015 в адміністративній справі за позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 20.02.2015 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000142102 від 02.02.2015 про застосування штрафних санкцій в сумі 147106гр75коп.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.04.2015 в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати та задовольнити позовні вимоги. Вказує, що склад, який перевірявся контролюючим органом, використовувався ним як для зберігання, так і для реалізації алкогольної продукції. Суд першої інстанції безпідставно не прийняв до уваги документи на підтвердження торгівлі алкогольними напоями в перевіряємому приміщенні.
Переглядаючи справу, колегія суддів виходить з наступного:
Співробітниками Кременчуцької ОДПІ в Полтавській області 16.01.2015 в присутності ОСОБА_1 проведено фактичну перевірку складу по вул.Сумська, 65/17 в м.Кременчузі, який позивач використовує за договором суборенди від 01.01.2015.
Згідно акту перевірки від 16.01.2015 ОСОБА_1 зберігав алкогольні напої на суму 147106гр75коп з метою їх подальшої реалізації в місцях, не внесених до єдиного державного реєстру. Також відсутня ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Згідно письмових пояснень позивача, в складі в м.Кременчуку по вул.Сумській, 65/17 зберігаються та реалізовуються належні йому алкогольні напої.
Від отримання та підписання акту перевірки відмовився, що підтверджується копією пояснень та актів про відмову від отримання від та відмову від підписання акту перевірки.
За результатами перевірки, Верхньодніпровською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення №0000142102 від 02.02.2015 про застосування до ОСОБА_1 штрафу в розмірі 147106гр75коп за зберігання алкогольних напоїв в місці, не внесеному до Єдиного реєстру.
Вирішуючи спір, суд першої інстанції погодився з правомірністю застосування до позивача заходів відповідальності в порядку частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якою встановлено фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень, у разі зберігання суб'єктом господарювання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру місць зберігання.
Колегія суддів погоджується з даним висновком.
В статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» наведені визначення: місця торгівлі як місця реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів, та місця зберігання як місця, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання, не дають підстави для висновку про взаємовиключність цих місць. Тобто за певних обставин місце зберігання та місце реалізації можуть знаходитися за однією адресою.
Відповідно до пункту 1.1 Порядку ведення єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв, затверджено наказом ДПА України №251 від 28.05.2002, єдиний державний реєстр місць зберігання - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Відповідно до пункту 2.1 Порядку, до єдиного реєстру вносяться: місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності - виробників спирту та алкогольних напоїв; місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.
Відповідно до частини 35 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
За вказане порушення абзацом 11 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено застосування до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів в місцях зберігання, не внесених до єдиного реєстру - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.
Позивачем для здійснення господарської діяльності, на підставі договору суборенди, використовується два приміщення загальною площею 90м2, які знаходяться за адресою: м.Кременчук, вул.Сумська, 65/17.
Факт використання перевіряємого приміщення в якості складу підтверджується актом фактичної перевірки та не спростовується написаними власноручно поясненнями позивача, а саме останній стверджує, що у даному приміщенні він здійснює, як реалізацію, так і зберігання товару.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись пунктом 1 статті 198, статтями 200, 205, 206 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.04.2015 - без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.В. Суховаров
Суддя: А.А. Щербак
Суддя: Т.І. Ясенова