Ухвала від 22.12.2015 по справі 591/5966/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2015 р.Справа № 591/5966/15-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Філатова Ю.М.

Суддів: Водолажської Н.С. , Калиновського В.А.

за участю секретаря судового засідання Ружинської К.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Громадської організації "МИ-ЗА СУМИ" на постанову Зарічного районного суду м. Суми від 04.11.2015р. по справі № 591/5966/15-а за позовом Громадської організації "МИ-ЗА СУМИ" до Відділу логістики та зв'язку Сумської міської ради треті особи: Громадська організація "Промені надії" , Громадська організація "В пам'ять померлих - заради живих" , Сумська обласна громадська організація "Клуб Шанс" про визнання дій протиправними, визнання результатів жеребкування недійсними,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Громадська організація “Ми - за Суми», звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, відділу логістики та зв'язку Сумської міської ради, треті особи Громадська організація «Промені надії», Громадська організація «В пам'ять померлих - заради живих», Сумська обласна громадська організація «Клуб Шанс», та просив визнати протиправними дії відповідача щодо вибору претендентів - представників громадських організацій для включення до конкурсного комітету для визначення на конкурсних засадах юридичних та фізичних осіб-підприємців, які можуть виконувати необхідні обсяги перевезень і забезпечувати якість надання послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Суми, шляхом проведення жеребкування, яке відбулося 15.07.2015 р., визнати недійсними результати жеребкування, яке було проведено відповідачем 15.07.2015р. щодо відбору претендентів - представників громадських організацій для включення до конкурсного комітету для визначення на конкурсних засадах юридичних та фізичних осіб-підприємців, які можуть виконувати необхідні обсяги перевезень і забезпечувати якість надання послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Суми.

Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 04.11.2015р. по справі №591/5966/15-а в задоволенні позову було відмовлено.

Не погоджуючись з постановою Зарічного районного суду м. Суми від 04.11.2015р. по справі №591/5966/15-а позивач подав апеляційну скаргу, просить ї скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити, вважає, що судом першої інстанції порушені норми права.

Сторони в судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки не повідомили.

Відповідно до ч. 4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Згідно ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши суддю-доповідача колегія суддів встановила, що згідно з Положенням про відділ логістики та зв'язку Сумської міської ради, затвердженим рішенням Сумської міської ради від 05.11.2014 №3714-МР. із наступними змінами, відділ логістики та зв'язку є виконавчим органом Сумської міської ради, без права юридичної особи (а.с.36-38).

Відповідно до п. 3.2.4. відділ здійснює організацію та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, готує пропозиції щодо залучення робочого органу для проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

15.07.2015 року на підставі оголошення, опублікованого 12.06.2015 р. на офіційному сайті Сумської міської ради, було проведено відбір претендентів представників громадських Організацій для включення до конкурсного комітету для визначення на конкурсних засадах юридичних та фізичних осіб-підприємців, які можуть виконувати необхідні обсяги перевезень і забезпечувати якість надання послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми.

Позивач подав відповідачу заяви про включення до складу вказаного конкурсного комітету свого представника.

15.07.2015 року відповідач провів відбір претендентів - представників громадських організацій для включення до конкурсного комітету шляхом жеребкування.

Як вбачається з інформації, опублікованої на офіційному сайті Сумської міської ради 15.07.2015 р. (а.с.8), цього дня у відділі логістики та зв'язку відбулося жеребкування щодо включення представників громадських організацій до складу конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників у Сумах. Після жеребкування до громадських організацій, які виявили бажання долучитись до робо ги комісії, додались «Клуб Шанс», «В пам'ять про полеглих - заради живих», «Промені надії».

Колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", визначені повноваження виконавчих органів міських рад в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку.

Положенням про відділ логістики та зв'язку Сумської міської ради, затвердженим рішенням Сумської міської ради від 05.11.2014 №3714-МР, із наступними змінами визначені повноваження відділу, у тому числі, щодо здійснення організації та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, підготовки пропозицій щодо залучення робочого органу для проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Відповідно до ч.3 ст. 48 КАС України адміністративна процесуальна правосуб'єктність це здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

3 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Таким чином відповідачем у адміністративній справі може бути або посадова чи службова особа органу владних повноважень, або юридична особа - суб'єкт владних повноважень.

В даному випадку відповідачем по справі позивачем був визначений відділ логістики та зв'язку Сумської міської ради, який не є юридичною особою. Тобто неналежний відповідач.

Посилання позивача в апеляційній скарзі на положення ч.1 ст. 52 КАС України, відповідно до якої суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи не може вважатись обґрунтованим і в даному випадку підставою для скасування судового рішення суду першої інстанції, оскільки передбачає не обов'язок, а можливість (право) суду першої інстанції на вчинення відповідної процесуальної дії.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Громадської організації "МИ-ЗА СУМИ" залишити без задоволення.

Постанову Зарічного районного суду м. Суми від 04.11.2015р. по справі № 591/5966/15-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_1

Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_2 ОСОБА_3

Повний текст ухвали виготовлений 24.12.2015 р.