Ухвала від 23.12.2015 по справі 825/3661/15-а

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

23 грудня 2015 року м. Чернігів Справа № 825/3661/15-а

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Соломко І.І.,

за участю секретаря Атипця С.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Облтеплокомуненерго" до Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Облтеплокомуненерго" до Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання протиправною та скасування вимоги від 28.10.2015 № 25-06-18-14/6389.

Від представника позивача надійшло клопотання про призначення судово-економічної експертизи для з'ясування обставин, що мають значення для справи в зв'язку з тим, що в акті ревізії від 15.10.2015 Державної фінансової інспекції в Чернігівській області за № 25-06-21/12 ставиться питання щодо наявності порушення, зокрема щодо завищення ПАТ "Облтеплокомуненерго" розміру фактичної собівартості теплової енергії, що призвело до фінансових порушень (незаконних витрат бюджетних коштів, що спричинили збитки) на загальну суму 1570478,90 грн., а саме за рахунок: віднесення до фактичної собівартості відсотків за кредитним договором, умови якого не погоджено з уповноваженим органом в сумі 1203929,18; віднесення до фактичної собівартості теплової енергії витрат по виконаним роботам по розробці стратегічного плану розвитку підприємства в сумі 311453,34гр. та завищення вартості ремонтних робіт на суму 55096,38 грн.

Представник позивача в судовому засіданні просив клопотання про призначення експертизи задовольнити за виключенням питання щодо завищення вартості ремонтних робіт на суму 55096,38 грн. На вирішення експерта поставив наступні питання:

Чи підтверджується документально та нормативно висновок акту ревізії від 15.10.2015 року за №25-06-21/12 ДФІ в Чернігівській області по завищенню ПАТ "Облтеплокомуненерго» розміру фактичної собівартості теплової енергії, що призвело до фінансових порушень (незаконних витрат бюджетних коштів, що спричинили збитки) на загальну суму 1 570 4 78,90 гривень, а саме за рахунок:

- віднесення до фактичної собівартості відсотків за кредитним договором, умови якого не погоджено з уповноваженим органом в сумі 1 203 929,18 грн.;

- віднесення до фактичної собівартості теплової енергії витрат по виконаним роботам по розробці стратегічного плану розвитку підприємства в сумі 311 453,34 грн.

Представник відповідача заперечував проти проведення судово-економічної експертизи з цього питання. При цьому зазначив, що у разі задоволення клопотання представника позивача про призначення судово-економічної експертизи, просить проводити її за участі їх представника.

Відповідно до частини першої статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.

Суд дослідивши дане питання дійшов висновку, що є всі підстави для проведення по справі судово-економічної експертизи, оскільки необхідні спеціальні знання експерта для вирішення питання щодо: Чи підтверджується документально та нормативно висновок акту ревізії від 15.10.2015 року за №25-06-21/12 ДФІ в Чернігівській області по завищенню ПАТ "Облтеплокомуненерго» розміру фактичної собівартості теплової енергії, що призвело до фінансових порушень (незаконних витрат бюджетних коштів, що спричинили збитки) на загальну суму 1 570 4 78,90 гривень, а саме за рахунок:

- віднесення до фактичної собівартості відсотків за кредитним договором, умови якого не погоджено з уповноваженим органом в сумі 1 203 929,18 грн.;

- віднесення до фактичної собівартості теплової енергії витрат по виконаним роботам по розробці стратегічного плану розвитку підприємства в сумі 311 453,34 грн.

Для вирішення питання щодо визначення установи, якій слід доручити проведення експертизи, суд враховує те, що відповідно до положень статті 7 Закону України “Про судову експертизу” судова експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, а також на умовах, визначених цим законом, судові експерти, які не є працівниками даних установ, зокрема науково дослідні установи судових експертиз.

За наведених обставин, проведення експертизи доручити Чернігівському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 25-а.

Водночас, згідно пункту 3 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

На підставі викладеного, враховуючи необхідність призначення судово-економічної експертизи, на проведення якої необхідний певний період часу, а також те, що строк розгляду справи обмежений, суд дійшов висновку про наявність підстав також про зупинення провадження у справі.

Керуючись статями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1.Призначити по справі № 825/3661/15-а судово-економічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

Чи підтверджується документально та нормативно висновок акту ревізії від 15.10.2015 року за №25-06-21/12 ДФІ в Чернігівській області по завищенню ПАТ "Облтеплокомуненерго» розміру фактичної собівартості теплової енергії, що призвело до фінансових порушень (незаконних витрат бюджетних коштів, що спричинили збитки) на загальну суму 1 570 4 78,90 гривень, а саме за рахунок:

- віднесення до фактичної собівартості відсотків за кредитним договором, умови якого не погоджено з уповноваженим органом в сумі 1 203 929,18 грн.;

- віднесення до фактичної собівартості теплової енергії витрат по виконаним роботам по розробці стратегічного плану розвитку підприємства в сумі 311 453,34 грн.

2.Проведення експертизи доручити Чернігівському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 25-а та про дату проведення повідомити сторін.

3.Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

4.Оплату за проведення експертизи покласти на Публічне акціонерне товариство "Облтеплокомуненерго"

5.Зобов'язати сторін на вимогу експерта надати усі матеріали необхідні для проведення експертизи.

6. Провадження у справі зупинити до одержання результатів експертизи.

7.Копію ухвалу надіслати Чернігівському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 25-а з матеріалами адміністративної справи №825/3661/15-а.

Ухвала в частині призначення експертизи окремо апеляційному оскарженню не підлягає.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.І. Соломко