про закінчення підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
м. Вінниця
24 грудня 2015 р. Справа № 802/4122/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши матеріали справи:
за позовом: приватного підприємства "Агрофірма Відродження"
до: Шаргородського районного управління юстиції Вінницької області
про: визнання протиправним та скасування рішення
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства "Агрофірма Відродження" до Шаргородського районного управління юстиції Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 24.12.15 року за вказаним позовом відкрито провадження у справі.
Пунктом 3 позовних вимог позивач просить витребувати у відповідача копію реєстраційної справи, сформованої по реєстрації права оренди земельної ділянки, кадастровий номер 0525384800:02:004:0128, яка належить ОСОБА_1.
Відповідно до положень статті 110 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів.
Так, предметом розгляду даної справи є визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (індексний номер 24566004 від 18.09.2015 р.), яким зареєстровано право оренди на земельну ділянку за ФГ "Врожайне". В свою чергу, підставою для виникнення у ФГ "Врожайне" права оренди на цю земельну ділянку став договір оренди землі, укладений між ФГ "Врожайне" та ОСОБА_1 Тому, документи, які просить витребувати позивач, мають значення для повного, об"єктивного та всебічного розгляду справи.
Відповідно до положень статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
За наведених обставин, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача та, відповідно, витребування у Шаргородського районного управління юстиції Вінницької області вищезазначеної реєстраційної справи.
Крім того, у позовній заяві позивачем зазначено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_1 та Фермерське господарство "Врожайне", однак не надано клопотання про їх залучення до участі в справі в якості третіх осіб.
В силу положень частини 2 статті 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може прийняти рішення про залучення третіх осіб до справи.
Як вже зазначалось, предметом оскарження у даній справі є рішення про державну реєстрацію права оренди на земельну ділянку за ФГ "Врожайне", яку передано останньому в оренду ОСОБА_1
Відповідно до частини другої статті 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Таким чином, рішення прийняте у даній справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки ОСОБА_1 та Фермерського господарства "Врожайне", а тому, суд дійшов висновку, що наявні підстави для залучення таких до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
З метою забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи протягом розумного строку, в порядку підготовки справи до судового розгляду суддею проведені всі необхідні передбачені ст. 110 КАС України підготовчі дії.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 121, 165, 254 КАС України, -
1. Клопотання позивача про витребування додаткових доказів - задоволити.
2. Витребувати у Шаргородського районного управління юстиції Вінницької області копію реєстраційної справи, сформованої по реєстрації права оренди земельної ділянки, кадастровий номер 0525384800:02:004:0128, яка належить ОСОБА_1.
3. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 та Фермерське господарство "Врожайне".
4. Закінчити підготовче провадження.
5. Призначити справу до судового розгляду на 15 січня 2016 р. о 15:30 в залі судового засідання №1 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Островського,14.
6. Зобов'язати сторони та інших осіб, які беруть участь у справі, забезпечити явку в засідання представників сторін з визначеними ст.58 КАС України доказами про повноваження, та з документами, що посвідчують особу.
7. Витребувати у осіб, які беруть участь у справі, та зобов'язати їх надати суду наступні документи та матеріали:
Відповідача: письмові пояснення щодо заявленого позову з нормативно-правовим обгрунтуванням своїх тверджень, а в разі заперечень проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішення, з приводу якого подано позов.
8. Копію даної ухвали надіслати особам, що беруть участь у справі.
9. У випадку невиконання особами, які беруть участь у справі, вимог даної ухвали - надати письмові пояснення з обґрунтуванням причин її невиконання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України ухвали суду , які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна