Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21
"18" грудня 2015 р. Справа № 5008/988/2011
За заявою відділу управління майном району Тячівської районної ради, м. Тячів
ДО радгоспу „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району (код ЄДРПОУ 05528160)
про визнання банкрутом в порядку процедури, передбаченої ст.ст. 1, 3-11, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”
Суддя Ремецькі О.Ф.
Представники:
від ініціюючого кредитора - не з'явився
від ліквідатора - ОСОБА_1 - арбітражний керуючий
від кредиторів - ОСОБА_2 - представник УПФУ у Тячівському районі за довіреністю №5083/10 від 02.11.2015р.
Заявник (власник боржника) звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 26.07.2011р. порушено провадження у справі за №5008/988/2011 з урахуванням особливостей застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, передбачених ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та призначено розгляд справи на 10.08.2011р.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 10.08.2011р. розгляд справи відкладався на 23.08.2011р. відповідно до вимог ст. 77 ГПК України.
Постановою Господарського суду Закарпатської області від 23.08.2011р. радгосп „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району (код ЄДРПОУ 05528160) визнано банкрутом, припинено процедуру розпорядження майном, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого ОСОБА_3, ліцензія серії АВ №307328 від 12.03.2007р., проживає ІНФОРМАЦІЯ_1.
На виконання вимог Постанови Господарського суду Закарпатської області від 23.08.2011р. у справі №5008/988/2011 ліквідатором було подано оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яке опубліковано у газеті «Голос України» №171 (5171) від 15.09.2011р. (оригінал додано до матеріалів справи).
Ухвалою суду від 30.01.2013р. за клопотанням заявника - відділу управління майном району Тячівської районної ради, м. Тячів № 8 від 29.01.2013р., ліквідатором радгоспу „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району (код ЄДРПОУ 05528160) призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1 (м. Львів, вул. Золота, 5/26, ліцензія серії АВ № 499160 від 26.01.2010р.).
06.08.2015р. на адресу суду надійшло клопотання ліквідатора, підтримане кредиторами, про продовження строку ліквідаційної процедури, мотивоване необхідністю додаткового часу для завершення розпочатих під час ліквідаційної процедури дій, таких як неможливість реалізувати майно банкрута у визначені строки.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 12.08.2015р. було задоволено клопотання ліквідатора та продовжено строк ліквідаційної процедури на шість місяців.
04.12.2015р. на адресу Господарського суду Закарпатської області надійшла скарга Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі на бездіяльність ліквідатора.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 07.12.2015р. було призначено до розгляду дану заяву на 18.12.2015р.
Ліквідатор заперечує з приводу обґрунтованості доводів скаржника з підстав, викладених у поданому суду проміжному звіті ліквідатора. Зокрема, вказує на те, що підприємство-банкрут господарської діяльності не проводить більше 5-ти років. З метою забезпечення повноти проведення ліквідаційної процедури проведено опис наявного майна (будівель та споруд - 6 поз.), яке перебуває в запущеному стані: відсутні двері та вікна, провалені дахи та руйнується частина цегляної кладки колишнього кормоцеху та котельної, обезводнені та заросли колишні рибники та силосні ями. Частина їх перебуває під самозахватом. Вказане майно не було реалізоване в попередні роки в зв'язку з низькою його ліквідністю та відсутністю попиту. Технічна документація та документація про право власності не виготовлялись, експертна оцінка не проводилась. В даний час проведено реалізацію одного об'єкта, що дозволило оплатити частину витрат на виготовлення технічної документації БТІ, земельно-кадастрової документації, документів про право власності, експертної оцінки. Роботи уповільнюються відсутністю коштів, затяжкою часу з боку Тереблянської сільської ради в питанні присвоєння адрес, а саме - буквених індексів будівлям та спорудам за адресою господарського двору, без чого неможливе виготовлення документації про право власності та реалізація об'єктів. Зазначає, що численні звернення до сільського голови залишились без жодної реакції. Також було направлено звернення в міліцію та прокуратуру, а також до голови Тячівської РДА з метою вирішення цього питання, однак, отримано лише пораду дочекатися зміни сільського голови та складу сільської ради в результаті виборів. Станом на сьогодні новим складом Тереблянської сільської ради проведено лише перше, установче засідання. Окрім того, без узгодження з радгоспом, у якого згідно Державного Акту в користуванні перебуває земельна ділянка, розпорядженням Тячівської РДА виділено земельну ділянку, яка накладається на землю радгоспу, сторонній особі. В даний час проводиться робота по залученню інвестора, який би викупив решту майна, що дасть можливість повністю виплатити заборговану зарплату та частину інших вимог. Про вищевказані проблеми інформувались представники кредиторів, в тому числі, ПФУ у Тячівському районі.
Представник УПФУ у Тячівському районі зазначає про відсутність у нього формації про вищенаведене, однак, відповідних доказів у підтвердження своєї позиції щодо оскарження дій ліквідатора суду не подав та додаткових зауважень до його роботи не навів.
У відповідності до ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;аналізує фінансове становище банкрута;виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту;заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури. А згідно з ч. 4 ст. 25 вказаного Закону дії ліквідатора можуть бути оскаржені до господарського суду власником майна банкрута, кожним кредитором окремо або комітетом кредиторів, особою, яка, посилаючись на свої права власника або іншу підставу, передбачену законом чи договором, оскаржує правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси.
Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатор неодноразово направляв на адресу суду проміжні звіти про свою роботу та клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури з підстав, зазначених в них.
З огляду на вищенаведене, скарга Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі на дії ліквідатора задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 22-25, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. У задоволенні скарги Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі на бездіяльність ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_1 відмовити.
Суддя О.Ф. Ремецькі