ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
16 грудня 2015 року м. Київ № 826/27126/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до 1) Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації 2) Товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд» 3) Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» 4) ОСОБА_2
про скасування розпорядження,
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд», Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва», ОСОБА_2 про скасування розпорядження Святошинської РДА № 1772 від 01.11.2005.
Згідно із пунктом 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно із частинами третьою та четвертою статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень.
В пункті 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено визначення поняття суб'єкта владних повноважень, а саме - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, з аналізу вищенаведених норм вбачається, що відповідачем в даній адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень, тобто орган державної влади та/або їхня посадова чи службова особа.
Як вбачається з позовної заяви, позивач заявила позов до Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, товариства з обмеженою відповідальністю «УкоінвестБуд», Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва», ОСОБА_2, визначивши їх сторонами (сторона 1, 2, 3, 4).
В той же час, Кодексом адміністративного судочинства України передбачено пред'явлення позову до відповідача по справі, а не сторони, крім того, позовні вимоги повинні бути заявлені до кожного з відповідачів, який, в даному випадку, повинен бути суб'єктом владних повноважень.
Отже, позивачем не дотримані вимоги пунктів 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позов пред'явлено до сторін, а не відповідачів та не враховано, що відповідачем по справі може бути лише суб'єкт владних повноважень.
Також, суд звертає увагу, що в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог повинен бути визначений щодо кожного з відповідачів окремо.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід уточнити відповідача (-ів) по справі; уточнити позовні вимоги до належного (-их) відповідача (-ів); надати примірники уточненого позову для суду та для вручення сторонам по справі (відповідачі, треті особи).
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов