Справа №2-а-6440/11
Іменем України
"23" листопада 2011 р. Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Бондаренко О.І.,
при секретарі Головач Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС роти ДПС ВДАІ м. Вінниці ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення , -
До Вінницького районного суду звернувся ОСОБА_1 з вимогами про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 27.09.2011 року, складеної інспектором ДПС роти ДПС ВДАІ м. Вінниці ОСОБА_2
Позовна заява мотивована тим, що постановою інспектора ДПС роти ДПС ВДАІ м. Вінниці ОСОБА_2 серії АВ1 №123880 по справі про адміністративне правопорушення від 27.09.2011 року було притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 гривень за те, що останній 27.09.2011 року об 11 год. 15 хв. в м. Вінниці по вул. Пирогова керуючи автомобілем “Форд - Ескорт”/д.н. НОМЕР_1/ порушив вимоги дорожніх знаків “Зупинка маршрутних транспортних засобів”та “Зупинка тролейбуса”, здійснивши зупинку автомобіля в зоні дії даний знаків.
Однак, як вказує позивач в своєму позові, він здійснив термінову аварійну зупинку в стані крайньої необхідності в зоні дії вищевказаних дорожніх знаків, увімкнувши світловий сигнал аварійної зупинки, так як у нього раптово заболіла нога в області стопи і запаморочилася голова, а тому позивач змушений був зробити аварійну зупинку, побачивши одне вільне місце з правого боку на проїжджій частині.
На думку позивача, незаконність дій працівника ДАІ полягає в тому, що ним не досліджено та не враховано причини зупинки автомобіля в зоні дії дорожніх знаків, не встановлювались обтяжуючі та пом'якшуючі обставини справи, не з'ясовувались в повній мірі відомості характеризуючі особу винного.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, надав суду заяву, в якій просить справу розглянути в його відсутність, позовні вимоги підтримує, змін та доповнень не має, просить позов задоволити.
Відповідач інспектор ДПС роти ДПС ВДАІ м. Вінниці ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
За таких обставин, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши та оцінивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 обґрунтований, а тому підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27 вересня 2011 року інспектором ДПС роти ДПС ВДАІ м. Вінниці ОСОБА_2 складено протокол та винесено постанову серії АВ1 № 123880 про адміністративне правопорушення, а саме про те, що 27.09.2011 року в м. Вінниці по вул. Пирогова, ОСОБА_1 керуючи автомобілем “Форд - Ескорт”/д.н. НОМЕР_1/ порушив вимоги дорожніх знаків “Зупинка маршрутних транспортних засобів”та “Зупинка тролейбуса”, здійснивши зупинку автомобіля в зоні дії даних знаків, порушивши при цьому вимоги додатку 1 ПДР України та вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, через що на позивача накладено стягнення у виді штрафу розміром 300 гривень (а.с. 7-8).
Відповідно до статті 280 КУпАП, посадова особа, яка розглядає справу про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати чи було вчинене правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Висновки особи, яка розглядає справу про адмінправопорушення повинні базуватись на доказах.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до статті 279 КУпАП посадова особа, що розглядає справу про адміністративне правопорушення зобов'язана дослідити всі наявні докази які підтверджують або спростовують вину особи, що притягається до відповідальності.
Зі змісту ст. 280 КУпАП випливає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зважаючи на те, що при притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності органом при розгляді справи не дотримано вимог ст. 280 КУпАП, не мотивовано рішення в частині розміру штрафу, не з'ясовано обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, крім того відповідачем не надано доказів які б спростовували обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги /згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача/, з огляду на обставини цієї справи, суд приходить до висновку про необхідність скасування постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Згідно ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, оскільки відповідачем не зібрано достатньо доказів, які б вказували на наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КпАП України, а тому оскаржувану постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності слід скасувати у зв'язку із відсутністю в його в діях складу адміністративного правопорушення, а провадження у справі -закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 288 КУпАП, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Скасувати постанову серії АВ1 №123880 від 27 вересня 2011 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП та накладення адміністративного стягнення в розмірі 300 гривень.
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП -закрити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: