Справа № 200/22844/14-ц
Провадження № 2р/200/13/15
04 лютого 2015 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Циганкова В.О.
при секретарі - Сабій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про роз'яснення рішення суду в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради про визнання договорів недійсними та їх розірвання, -
Рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська №200/22844/14-ц від 19.01.2015 року в позові ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради про визнання договорів недійсними та їх розірвання відмовлено в повному обсязі.
До суду від позивача по справі надійшла заява про роз'яснення рішення, посилаючись на те, що з рішення зрозуміло хто може бути ініціатором розірвання даного виду договорів, з яких підстав та в якому порядку, але не зрозуміло позивачу чи повноважні ті особи, що входять до складу конкурсних комісій, у зв'язку з тим, що на сьогоднішній момент дані особи займають інші посади, які не відповідають тим, що вказані у рішеннях Відповідача.
В судове засідання заявник не з'явився, направивши на адресу суду клопотання про розгляд заяви без її участі, заяву підтримала, просила її задовольнити та роз'яснити рішення суду.
Представники відповідачів в судове засідання не з'явилися, хоча були повідомлені належним чином про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до ч.3 ст. 221 ЦПК України, неявка осіб, які брали участь у справі, і (або) державного виконавця не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду.
Суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ст.221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим, суд постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Як вбачається з рішення суду інвестиційні договори та договори на технічне обслуговування ліфтів в м. Дніпропетровську були укладені між Дніпропетровською міською радою, виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради в особі начальника Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради та юридичними особами.
Як визначено у пункті 5.7 Положення «Про проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням» затвердженого рішенням Дніпропетровської міської ради №54/40 від 25.09.2013 року із змінами внесеними рішенням Дніпропетровської міської ради №29/45 від 25.12.2013 року, що з переможцем конкурсу - Інвестором та Дніпропетровською міською радою, в особі організатора конкурсу, протягом 5 календарних днів після прийняття конкурсною комісією рішення укладається інвестиційний договір.
Тобто рішення щодо юридичних осіб - інвесторів (переможців конкуру), з якими повинні бути укладені інвестиційні договори приймаються конкурсною комісією щодо організації та проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням.
Разом з тим 02.12.2009 року Дніпропетровською міською радою було прийняте рішення № 53/52 «Про виділення зі складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій послуги з технічного обслуговування ліфтів в окрему», яким затверджене Положення про порядок конкурсного відбору виконавців послуги з технічного обслуговування ліфтів у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська. В подальшому до цього рішення 29.07.2011 року рішенням № 33/14 були прийняті зміни щодо складу конкурсної комісії.
29.05.2012 року виконкомом Дніпропетровської міської ради було прийнято рішення №533 «Про затвердження форми договору на технічне обслуговування ліфтів», яким було затверджено форму договору на технічне обслуговування ліфтів, за якою з переможцями конкурсу були укладені договори на технічне обслуговування ліфтів.
Суд у своєму рішенні дійшов висновку, що будь-які фізичні чи юридичні особи які у судовому порядку чи у будь-який інший спосіб бажають визнати протиправними та розірвати договори на технічне обслуговування та інвестиційні договори такого права не мають, так як не є сторонами правовідносин, а таким сторонами лише є переможці конкурсів та конкурсі комісії з визначення цих переможців.
Стаття 627 ЦК України закріпила, що, відповідно до статті 6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Відповідно до ч.1 статті 628 зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
За змістом ст. 651 ЦК України, розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Таким чином, чинним законодавством та положеннями затвердженими рішеннями Дніпропетровської міської ради № 53/52 від 02.12.2009 року із змінами та № 54/40 від 25.09.2013 року із змінами чітко визначено осіб, які можуть приймати рішення щодо укладання та розірвання договорів на технічне обслуговування ліфтів та інвестиційних договорів. В даному випадку, прийняти рішення про розірвання договорів у відповідності до затверджених положень можуть лише конкурсна комісія щодо визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням та конкурсна комісія з організації та проведення конкурсного відбору виконавців послуги з технічного обслуговування ліфтів у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська або юридичні особи - переможці конкурсів.
Позивач для захисту своїх законних прав та інтересів має повне право бути обізнаним щодо повноважень осіб, що входять до складу конкурсних комісій та бути обізнаним чи вповноважені дані особи приймати рішення щодо розірвання спірних договорів та технічне обслуговування та диспетчеризацію ліфтів у м. Дніпропетровську.
Керуючись ст.221 ЦПК України, суд,-
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду №200/22844/14-ц від 19.01.2015 року - задовольнити.
Роз'яснити Заявнику:
Відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради № 54/40 від 25.09.2013 року «Про проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням» із змінами, було затверджено склад конкурсної комісії щодо організації та проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням. До цього складу входять особи, зазначені у рішенні №54/40 від 25.09.2013 року, за умови займання ними відповідних посад зазначених в зазначеному рішенні.
Право на розірвання договорів з переможцями конкурсу, можливо лише тим повним складом конкурсної комісії, що зазначений у рішенні №54/40 від 25.09.2013 року, в іншому випадку конкурсна комісія є неповноважною приймати рішення відповідно до положення про порядок проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням, у тому числі і щодо розірвання договорів з переможцям конкурсу.
Розірвати інвестиційні договори та приймати рішення щодо розірвання інвестиційних договорів можуть відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради № 54/40 «Про проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням» із змінами та затвердженого Положення «Про проведення конкурсу з визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням» тільки юридичні особи - переможці конкурсу та конкурсна комісія щодо визначення юридичної особи для забезпечення інвестиційної діяльності щодо встановлення систем диспетчеризації у ліфтах житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська з подальшим їх обслуговуванням.
Відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради № 53/52 від 02.12.2009 року «Про виділення зі складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій послуги з технічного обслуговування ліфтів в окрему» із змінами та доповненнями, було затверджено склад конкурсної комісії з організації та проведення конкурсного відбору виконавців послуги з технічного обслуговування ліфтів у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська. До цього складу входять особи, зазначені у рішенні № 33/14 від 29.07.2011 року, за умови займання ними відповідних посад зазначених в зазначеному рішенні.
Право на розірвання договорів з переможцями конкурсу, можливо лише тим повним складом конкурсної комісії, що зазначений у рішенні № 33/14 від 29.07.2011 року, в іншому випадку конкурсна комісія є неповноважною приймати рішення відповідно до положення про порядок проведення конкурсного відбору виконавців послуги з технічного обслуговування ліфтів у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська, у тому числі і щодо розірвання договорів з переможцям конкурсу.
Розірвати договори на технічне обслуговування та приймати рішення щодо розірвання договорів на технічне обслуговування можуть відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради № 53/52 від 02.12.2009 року «Про виділення зі складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій послуги з технічного обслуговування ліфтів в окрему» із змінами та затвердженого даним рішенням Положення «Про порядок конкурсного відбору виконавців послуги з технічного обслуговування ліфтів у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська» з урахуванням рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради №533 «Про затвердження форми договору на технічне обслуговування ліфтів» тільки юридичні особи - переможці конкурсного відбору та конкурсна комісія з організації та проведення конкурсного відбору виконавців послуги з технічного обслуговування ліфтів у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.
Суддя В.О. Циганков