Ухвала від 04.12.2015 по справі 812/1511/15

8.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

04 грудня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1511/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шембелян В.С.,

при секретарі судового засідання - Олійник О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об'єднання” до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 04.07.2015 № 231-25 та від 06.07.2015 № 207-25, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об'єднання” до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 04.07.2015 № 231-25 та від 06.07.2015 № 207-25.

В судове засідання представники сторін не прибули, про день, час та місце слухання справи повідомлені належним чином.

Від представника позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду у справі за адміністративним позовом ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

З тексту позовної заяви вбачається, що предметом оскарження є рішення відповідача про винесення податкової вимоги від 04.07.2015 за № 231-25 про сплату суми податкового боргу платника податків за угодженим грошовим зобов'язанням на загальну суму 5398 грн. 79 копійки, у тому числі: за земельний податок з юридичних осіб - 187,62 грн.; за орендну плату з юридичних осіб - 5211,17 грн., та від 06.07.2015 за №207-25 про сплату суми податкового боргу платника податків за угодженим грошовим зобов'язанням на загальну суму 5790 грн .85 копійки, у тому числі за орендну плату з юридичних осіб - 5758,04 грн., та пеня 32,81 грн. Відповідно до статті 6 Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» під час проведення антитерористичної операції звільнити суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Таким чином позивач вважає, що для нього існують законні підстави звільнення від сплати за користування земельними ділянками та майном державної й комунальної власності, встановлені, зокрема Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» на період проведення антитерористичної операції.

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року № 1669-VII розділ VIIIПрикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» доповнений пунктом 9-3, який передбачає, що платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 р. № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану».

Пунктом 5 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено обов'язок Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 р. № 405/2014 у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення.

На виконання абзацу 3 п. 5 ст. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 1053-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

В подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 1079-р. зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція».

На теперішній час на розгляді Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа за позовом ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 1079-р. «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 1053-р» та зобов'язання вчинити певні дії.

Враховуючи зазначене суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 826/18327/14 за позовом ТОВ "ТАР АЛЬЯНС" до Кабінету міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобовязання вчинити певні дії.

Керуючись п.3 ч.1 ст.156 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об'єднання” про зупинення провадження по справі №812/1511/15 - задовольнити.

Провадження по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об'єднання” до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 04.07.2015 № 231-25 та від 06.07.2015 № 207-25 зупинити до набрання законної сили судового рішення по справі за адміністративним позовом ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.

СуддяОСОБА_1