Ухвала від 18.10.2011 по справі 2а-3345/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"18" жовтня 2011 р. Справа № 2a-3345/11/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва до Державної виконавчої служби України в особі головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу ВП № 27902567 від 23.09.2011 р.,-

ВСТАНОВИВ:

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва звернувся до суду з адміністративним позовом до Державна виконавча служба України в особі головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу ВП № 27902567 від 23.09.2011 р

Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ (підвідомчість справ) визначена ст. 17 КАС України.

Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя, відповідно до ч.4 ст. 107 КАС України, вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч.2 ст.107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

При цьому, відповідно до п.4, п.6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи:

- належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Територіальна підсудність, врегульована положеннями ст. 19 КАС України, розмежовує предметну компетенцію адміністративних судів одного рівня залежно від місця розгляду справи.

Загальна територіальна підсудність формує основне правило розмежування компетенції однорівневих адміністративних судів. Відповідно до цього правила, закріпленого у ч.1 ст.19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Виняток з цього правила складають категорії справ, зазначених у ч. 2 ст. 19, а саме, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Крім того, законодавцем у ч. 3 ст. 19 КАС України встановлено виключну територіальну підсудність справ, з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

І лише у разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа відповідно до ч.4 ст. 19 КАС України розглядається місцевим адміністративним судом за вибором позивача.

Як встановлено судом при вирішенні питання про відкриття провадження у справі, місце знаходження позивача - м.Київ, вул.Арсенальна, 9/11 та відповідача - м. Київ, вул. Артема, 73, предметом заявленого позову є визнання протиправною та скасування постанови про накладнення штрафу, відтак справа повинна вирішуватися адміністративним судом за місцезнаходженням сторін.

Вищенаведене унеможливлює відкриття провадження у справі, оскільки в силу імперативної норми закріпленої у п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи наведене, а також те, що відповідно до ч.6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, а отже суддя за відсутності перешкод вирішуватиме питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі як за новою позовною заявою, позовну заяву слід повернути позивачеві.

На підставі наведеного, керуючись < ст. > ст.108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва до Державна виконавча служба України в особі головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу ВП № 27902567 від 23.09.2011 р. - повернути позивачу з усіма доданими документами.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кафарський В.В.