Ухвала від 24.11.2015 по справі 809/168/15

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2015 року м. Київ К/800/34947/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого: Маринчак Н.Є.

Суддів: Вербицької О.В., Цвіркуна Ю.І.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2015 року

на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2015 року

у справі №809/168/15

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1)

до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (надалі - ГУ ДФС в Івано-Франківській області)

про визнання протиправним та скасування рішення,-

встановив:

У січні 2015 року позивач звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду суду з позовом в якому поставлено питання про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000034 від 05.12.2014 року.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.02.2015 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.07.2015 року, у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції, з висновками якими погодилась колегія апеляційного суду, виходив з того, що оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій, прийняте суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для вирішення справи.

Не погодившись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, вказуючи на порушення норм процесуального права та неправильне застосування судом норм матеріального права, позивач звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій ставить питання про скасування оскаржуваних судових рішень та прийняття нового, яким позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанцій контролюючим органом, в межах кримінального провадження №32014000000000012 від 11.03.2014 року, була проведена перевірка стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ФОП ОСОБА_1., а саме, з письмового дозволу та в присутності позивача було проведено огляд магазину «Щедрий кошик», розташованого по АДРЕСА_1.

Під час проведення перевірки, на думку податкового органу було встановлено зберігання позивачем алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка.

За наслідками проведеної перевірки ГУ ДФС в Івано-Франківській області прийнято оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій №000034 від 05.12.2014 року, яким позивача зобов'язано сплатити в установленому законодавством порядку штраф у розмірі 17000,00грн.

При розгляді справи судами попередніх інстанцій було встановлено, що на виконання постанови від 15.05.2014р. слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області була проведена судова технічна експертиза документів, а саме, двох марок акцизного податку на алкогольні напої серіями та номерами 17 АААЇ 005337, 01/13, 9,174 грн.; 23 АААЄ 333231, 08/13, 9,898 грн.

Як вбачається з висновку експерта №09/07-229 від 22.06.2014р.: вищезазначені акцизного податку на алкогольні напої за способом нанесення зображень та первинними елементами захисту не відповідають маркам акцизного податку на алкогольні напої, які знаходяться в офіційному обігу; всі зображення на наданих двох марках акцизного податку на алкогольні напої виготовлені плоским офсетним способом друку без ірисового розкату.

Відповідно п.п.14.1.107 п.14.1 ст.14 ПК України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно з п.226.9 ст.226 ПК України вважаються такими, що немарковані. зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку.

Відповідно п.п.15 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Щодо порушення строків застосування фінансових санкцій, як вірно звернув увагу суд першої інстанції, відповідно до ст.250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Дія цієї статті не поширюється на штрафні санкції, розмір і порядок стягнення яких визначені Податковим кодексом України, Законом України «Про банки і банківську діяльність» та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на органи доходів і зборів.

Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.

За таких обставин, судами першої та апеляційної інстанцій, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: ___________________ Н.Є. Маринчак

Судді: ___________________ О.В. Вербицька

___________________ Ю.І. Цвіркун