Ухвала від 01.12.2015 по справі 667/8291/15-а

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 667/8291/15-а

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шляхтицький О.І., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні на постанову Комсомольського районного суду м. Херсона від 23.10.2015 р. по справі № 667/8291/15-а

позивач ОСОБА_1

відповідач управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні

про визнання протиправним та скасування рішення,зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Комсомольського районного суду м. Херсона від 23.10.2015 р. адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні про визнання протиправним та скасування рішення,зобовязання вчинити певні дії.

На зазначену постанову суду управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні подало апеляційну скаргу.

В порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом при подачі апеляційної скарги не сплачено судовий збір.

Проте, разом з апеляційною скаргою надано клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

В клопотанні апелянт посилається на відсутність коштів для сплати судового збору.

Разом з тим, статтями 3 та 4 Закону України “Про судовий збір” визначено об'єкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про судовий збір” пільги щодо сплати судового збору органами Пенсійного фонду України не передбачені.

Із врахуванням викладеного, у задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме по справі не сплачено судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги. Судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК в м. Одесі / Приморський р-н./ 22030001 код ЄДРПОУ 38016923,банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код ЄДРПОУ суду 34380461, в сумі 1339,8 грн., а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 12.01.2016 р.

Роз'яснити управлінню Пенсійного фонду України в м.Херсоні , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.

Суддя: Шляхтицький О.І.