Ухвала від 02.12.2015 по справі 668/14277/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №668/14277/15-а

Пров. №2-а/668/268/15

02.12.2015 р. суддя Суворовського районного суду м. Херсона Кузьміна О.І., розглянувши матеріали за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м.Херсоні ради до ОСОБА_1 про повернення переплати державної допомоги,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 30.11.2015 року звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача суму переплати державної допомоги при народженні дитини та державної допомоги на дитину одинокій матері у загальній сумі 1169 грн. 60 коп., виплачених надміру за період з 01.04.2015 року по 30.04.2015 року.

Згідно ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно положень частини 2 статті 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивачем ставляться позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_1 суми переплати державної допомоги при народженні дитини та державної допомоги на дитину одинокій матері у загальній сумі 1169 грн. 60 коп., виплачених надміру за період з 01.04.2015 року по 30.04.2015 року. Тобто, позивач звернувся до суду з пропуском встановленого ст.99 КАС України часу.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, позивачем пропущений строк звернення до суду, з заявою про його поновлення до суду не звернувся, що є підставою для залишення позову без розгляду.

Відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 99, ч.1 ст.100, ч.5, 7, 8 ст.107, ст.165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м.Херсоні ради до ОСОБА_1 про повернення переплати державної допомоги без розгляду.

Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду направити Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м.Херсоні ради та роз'яснити, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази наявності поважності причин його пропуску.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її отримання шляхом подачі апеляційної скарги через Суворовський районний суд м. Херсона.

СуддяОСОБА_2